Złamał mi się ząb

Niekiedy na skutek przyczyn niezależnych od nas jeden lub kilka zębów może ulec uszkodzeniu. To dosyć poważny problem z którym powinniśmy udać się jak najszybciej do dentysty. W przypadku uszkodzenia, zwichnięcia lub wybicia zęba szczególną rolę odgrywa czas w którym pacjent zgłasza się do dentysty. Może on determinować skuteczność leczenia prowadzonego przez lekarza.

Co robić gdy ząb się złamał?

W przypadku złamania zęba kluczowa jest dokładna analiza stomatologa, podczas której może on ocenić jak poważny jest problem. Jeśli złamanie nie jest zbyt głębokie, możemy odbudować ząb protetycznie. Rozwiązaniem może okazać się również leczenie kanałowe w zależności rodzaju problemu z jakim się zgłaszamy.

Jednocześnie pamiętajmy, że jeśli już doszło do wybicia zęba to należy go zabrać ze sobą do dentysty. Taki ząb można przewozić w jamie ustnej lub w mleku. Zwiększa to prawdopodobieństwo uratowania wybitego zęba.

W przypadku konieczności usunięcia pozostałości zęba, doskonałym rozwiązaniem jest jego odbudowa na implancie. To rozwiązanie daje niemal 100% gwarancję powodzenia. Implant zęba (tytanowa śruba zastępująca korzeń zęba) wraz z odbudową protetyczną, spełnia taką samą funkcję, jak stały ząb pacjenta i może służyć nawet do końca życia.

Zapisz się teraz na wizytę.

Jeśli Twój ząb uległ uszkodzeniu lub wybiciu, zapisz się teraz na wizytę. Zadzwoń pod numer telefonu +48 42 634 00 03, lub wypełnij poniższy formularz. Nasze recepcjonistki pozwolą Ci dobrać dogodny termin bezpłatnej wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00