Zgrzytam zębami

Wiemy, jak uciążliwy może być problem zgrzytania zębów. Ta dolegliwość nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale jest również uciążliwa dla otoczenia. Ponadto, zgrzytanie zębami w konsekwencji może doprowadzić do takich problemów z zębami, które wymagają bardziej zaawansowanego leczenia. Dlatego, tak ważna jest szybka reakcja i odpowiednia diagnostyka.

W wielu przypadkach pierwszym zauważalnym przez pacjenta objawem problemów zwarciowych jest właśnie zgrzytanie zębów. Może być spowodowane różnymi przyczynami. Dlatego w pierwszej kolejności musimy skupić się na zdiagnozowaniu źródła dolegliwości, które pozwoli nam na podjąć leczenia.

Kiedy i dlaczego występuje problem zgrzytania zębów?

Zazwyczaj zgrzytanie zębów pojawia się w nocy, jednak w niektórych przypadkach może również występować w trakcie dnia. Pojawia się kiedy mięśnie żujące wykazują nadmierną aktywność na skutek różnych przyczyn.

Jednak, należy pamiętać, że powodów może być wiele, dlatego kluczowa jest dokładna diagnoza przeprowadzona w gabinecie stomatologicznym i wykonanie badania stawów skorniowo-żuchwowych, których nieprawidłowe funkcjonowanie może być przyczyną powstających nieprawidłowości w jamie ustnej i w efekcie zgrzytania, ścierania zębów, bólów głowy czy napięcia mięśni twarzy.

Sposoby leczenia.

Pomoc doraźną przy zgrzytaniu zębami uzyskamy stosując specjalne nakładki na zęby, które zapobiegają ścieraniu się szkliwa. Znane są jako szyny relaksacyjne, nakładane najczęściej na górne zęby i zapobiegają ich ścieraniu. To rozwiązanie ma jednak charakter tymczasowy, a docelowo należy podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne poprzedzone odpowiednią diagnostyką.​

Należy pamiętać, że takie podejście nie rozwiązuje pojedynczego problemu, a pozwala na pozbycie się źródła jego powstawania. Dzięki kompleksowemu podejściu do problemu, pacjent może być pewien, że jego problem został prawidłowo rozwiązany.

Bezpłatne konsultacje

W Estetika każde leczenie rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji i badania prof. Gerbera. Jest ono nieodłącznym elementem filozofii leczenia pacjentów w naszej klinice. Dzięki niemu możemy spojrzeć na pacjenta całościowo, biorąc pod uwagę w diagnostyce nie tylko zęby, ale również mięśnie twarzy i staw skroniowo-żuchwowy. W ten sposób
podchodzimy do pacjenta całościowo i nie rozwiązujemy pojedynczego problemu z zębem, ale zajmujemy się problemem całej jamy ustnej.

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki i analizy, nasi eksperci tworzą plan leczenia dla pacjenta wraz z kosztorysem. Po jego akceptacji, rozpoczynamy proces leczenia stomatologicznego, którego efektem jest piękny uśmiech.

Jesteś o krok od odzyskania zdrowego uśmiechu. Aby zapisać się na bezpłatną konsultację, wyślij poniższy formularz lub zadzwoń pod numer telefonu +48 697 909 022. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin bezpłatnej wizyty konsultacyjnej.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.