Zęby wrażliwe na zimno

Odczuwasz przeszywający ból podczas jedzenia? Twoje zęby reagują na ciepłe i zimne posiłki? Uważaj, możesz borykać się z nadwrażliwością zębów. Według statystyk ten problem dotyka blisko 40% Polaków!

Pacjentom którym doskwiera ten problem, z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia i doświadczony zespół ekspertów. Dzięki temu rozwiązanie problemu nadwrażliwości zębów jest możliwe, a całość leczenia przeprowadzana jest w maksymalnie komfortowych warunkach i całkowicie bezpieczne.

Jak możemy Ci pomóc?

Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc pacjentom w zwalczeniu dyskomfortu wynikającego z nadwrażliwości zębów. Z pomocą w leczeniu najczęściej przychodzą zabiegi – fluoryzacji zębów, jonofrezy fluorkowej lub wymiany wypełnień zębów na nowe, na przykład ze względu na zbyt niską szczelność starych wypełnień.

W przypadku nadwrażliwości szczególnie ważne jest również regularne przeprowadzanie higienizacji zębów. Podczas takiej wizyty higienistka stomatologiczna dokładnie oczyści Twoje zęby i usunie osad oraz kamień na nich zalegający. Szczególnie z miejsc do których nie docierasz szczotkując swoje zęby (np. szczeliny międzyzębowe). Musisz pamiętać, że często to właśnie zaniedbania higienizacyjne są przyczyną nadwrażliwości zębów.

Kompleksowe podejście do pacjenta

W naszej klinice do leczenia pacjentów podchodzimy kompleksowo i nie zajmujemy się pojedynczym problemem z zębami, ale całą jamą ustną i twarzą pacjenta. Dzięki temu możemy osiągać przewidywalne i długotrwałe efekty leczenia. Dlatego właśnie zawsze rozpoczynamy leczenie pacjentów od konsultacji.

Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego, a jest doskonałym sposobem na poznanie nas i zweryfikowanie swoich potrzeb oraz oczekiwań.

Po pierwszej wizycie i przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki oraz przygotowaniu precyzyjnego planu leczenia, rozpoczynamy leczenie. Wyjątkiem od tej reguły jest wizyta bólowa, w takim przypadku rozwiązujemy problem praktycznie od ręki.

Przyjdź do dentysty jak najszybciej

Co warto podkreślić, nie należy bagatelizować problemu nadwrażliwych zębów. To może być pierwszy sygnał do pojawiania się większych problemów z zębami. Zbagatelizowanie tych sygnałów w efekcie, prowadzi do konieczności podjęcia bardziej inwazyjnego leczenia, a nawet utraty zębów.

Dlatego warto zgłosić się jak najszybciej do stomatologa. Lekarz podczas wizyty może ocenić przyczyny nadwrażliwości zębów oraz wybrać najlepszą metodę leczenia do potrzeb pacjenta. Im szybciej zgłosisz się na wizytę, tym lepiej.