Wypadło wypełnienie

Czasami może się zdarzyć tak, że na skutek przyczyn niezależnych od Ciebie, wypełnienie zęba wypadnie. Może to znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, o większych problemach z jamą ustną nie wspominając.

W przypadku utraty wypełnienia zęba szczególnie ważny jest czas w jakim zgłosisz się do dentysty. Dlatego, jeśli borykasz się z tym problemem, zapisz się jak najszybciej na wizytę.

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz ten formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

Jak możemy Ci pomóc?

Sposób rozwiązania problemu utraconego wypełnienia zęba jest uzależniony od tego, jak duże wypełnienie zostało utracone. Jeśli ubytek jest niewielki i nie ma infekcji bakteryjnej, być może wystarczy tylko wymiana na nowe. W innych przypadkach niezbędne może okazać się leczenie kanałowe (endodontyczne) lub protetyczne.

Co się stanie jeśli nie podejmiesz leczenia?

Jeśli wypełnienie wypadnie należy je jak najszybciej odbudować. Niepełny ząb ulega procesowi demineralizacji, a nawet jeśli Cię nie boli, to powstały ubytek wymaga dokładnego oczyszczenia z bakterii i zabezpieczenia go przed dostaniem się kolejnych. Bakterie w konsekwencji mogą prowadzić nawet do konieczności usunięcia zęba.

Dodatkowo należy pamiętać również, że codzienne funkcjonowanie z ubytkiem, który nie został przeleczony znacznie je utrudnia.

Niewyleczony ząb w przypadku niepodjęcia leczenia, może zacząć boleć i być może będzie konieczne podjęcie bardziej inwazyjnego leczenia lub przeprowadzenie ekstrakcji zęba i jego odbudowa. To trudniejsze do przeprowadzenia i bardziej kosztowne zabiegi.

Najlepiej zapobiec problemowi

Pamiętaj, że zapobieganie poprzez odpowiednio częste wizyty higienizacyjne i kontrole to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia jamy ustnej. Każde podejmowane leczenie, które wynika z zaniedbań higienizacyjnych czym później przeprowadzane tym bardziej może być inwazyjne. A regularne odbywanie wizyt higienizacyjnych i kontrolnych pozwala na utrzymanie zdrowia zębów na lata.

Higienizację zębów należy przeprowadzać średnio raz na 6 miesięcy i trwa ona około 1,5 godziny. Cały zabieg jest komfortowy i praktycznie bezbolesnych.

Co możesz teraz zrobić?

Wypełnij i wyślij ten formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu doboru dogodnego terminu wizyty.