Wylecz zęby – im szybciej tym lepiej

Nowoczesne leczenie implantologiczne jest w stanie przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej nawet Pacjentom, którzy cierpią z powodu bezzębia. Dzięki endodoncji nowej generacji możemy ratować zęby, które dawniej byłyby skazane na ekstrakcję. Rozwój stomatologii sprawił, że dziś praktycznie każdy problem z uzębieniem możemy wyleczyć w taki sposób, aby Pacjent mógł ponownie poczuć pełen komfort codziennego życia. Jednak mimo wszystko w leczeniu zębów panuje zasada – im szybciej, tym lepiej. Dlaczego?

Leczenie zachowawcze – bez bólu

Wiele osób zwleka z podjęciem leczenia zachowawczego w obawie przed bólem. Jest to zupełnie nieuzasadnione, ponieważ dzisiejszym standardem jest całkowicie bezbolesne leczenie próchnicy. W klinice Estetika zapewniamy Pacjentom maksymalny komfort dzięki komputerowemu znieczuleniu The Wand. To technologia bezstrzykawkowego podania środka znieczulającego, dzięki której nie tylko samo zakładanie plomby, ale również moment wprowadzenia anestetyku do tkanek jest niewyczuwalny przez Pacjenta. Ponadto podjęcie leczenia odpowiednio wcześnie – gdy tylko lekarz podczas wizyty kontrolnej zauważy pierwsze objawy próchnicy – pozwoli uniknąć dotkliwego bólu, który wywołuje próchnica w kolejnych stadiach, gdy dojdzie do uszkodzenia szkliwa i naruszenia głębszych warstw zęba. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego, a jeśli ząb będzie mocniej uszkodzony – usunięcie go i wszczepienie implantu. Oczywiście w przypadku leczenia kanałowego lub implantologicznego także stosujemy technologię komputerowego znieczulenia. Zabiegi te są całkowicie bezbolesne, jednak trwają dłużej, w związku z czym są mniej komfortowe dla Pacjenta niż standardowe założenie plomby. Ponadto np. wszczepienie implantów wymaga długotrwałego procesu regeneracji – m.in. dlatego warto stale dbać o uzębienie i jak najszybciej reagować na każdy niepokojący objaw.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Kolejnym powodem, dla którego leczenie warto podjąć jak najszybciej jest fakt, że im bardziej zaawansowane stadium choroby – tym większy koszt wszystkich procedur. Na przykład leczenie kanałowe jest przeszło dwukrotnie droższe niż założenie plomby, a wszczepienie implantu – ponad dziesięciokrotnie. Cena złożonych zabiegów stomatologicznych jest uzasadniona użyciem zaawansowanych technologii, kosztownych materiałów, np. tytanowego implantu, a także faktem, że praca stomatologa jest w tym przypadku znacznie dłuższa i wymagająca więcej doświadczenia, unikatowych umiejętności oraz doskonałej precyzji. Zarówno leczenie kanałowe, jak i implantologiczne przynosi współcześnie doskonałe rezultaty – ponad 95% zabiegów kończy się pełnym sukcesem. Warto jednak pamiętać, że dbając o zęby regularnie możemy nie dopuścić do dalszych powikłań i tym samym uniknąć złożonego leczenia, oszczędzając sporo cennego czasu i pieniędzy.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Na koniec dodajmy, że najlepszym z możliwych rozwiązań jest niedopuszczenie do pojawienia się jakiejkolwiek choroby. Jak możemy to zrobić? Zacząć prowadzić regularną profilaktykę chorób jamy ustnej. W ten sposób unikniemy wszelkich problemów związanych z próchnicą i paradontozą. W tym celu oprócz standardowej, codziennej pielęgnacji zębów (szczotkowanie min. 2 razy dziennie, nitkowanie, płukanie ust) trzeba wdrożyć odpowiednie zabiegi w gabinecie stomatologicznym. Należy do nich skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja. Taki pakiet powinno się wykonywać co 6 miesięcy. Oznacza to, że wystarczy poświęcić zaledwie 2 godziny w ciągu roku, aby zachować zdrowie swoich zębów. Jeśli chcesz rozpocząć już teraz – umów się na wizytę, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer +48 697 909 022.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00