Technologie

Tomografia komputerowa

Wyposażenie kliniki w tomograf komputerowy znacznie zwiększa możliwości diagnostyczne. Tomografia pozwala bowiem na zdecydowanie dokładniejszą analizę warunków anatomicznych w porównaniu z klasycznym zdjęciem rentgenowskim. To nieocenione narzędzie w planowaniu złożonych zabiegów, np. pełnej rekonstrukcji uzębienia na implantach zębowych.

 

Airflow

Airflow

AIRFLOW Prophylaxis Master to unikatowy szwajcarski sprzęt do wykonywania zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej: skalingu i piaskowania. Oryginalne urządzenie powstało w oparciu o liczne badania kliniczne i techniczne, aby osiągać jeszcze lepszy efekt higieniczny w jeszcze bardziej komfortowych dla Pacjenta warunkach. Teraz higienizacja zębów, którą należy wykonywać regularnie co pół roku, może stać się prawdziwą przyjemnością i chwilą relaksu!
 

Estetika - badanie profesora Gerbera

System Prof. Gerbera

Stomatologia nie polega wyłącznie na leczeniu samych zębów. Należy pamiętać, że uzębienie jest częścią większego układu – narządu żucia, na który składają się kości szczęki i żuchwy, mięśnie oraz stawy. Zaburzenia w ich obrębie często nie są widoczne gołym okiem, ale mogą wpływać na funkcjonowanie całego narządu oraz na estetykę uśmiechu. Dlatego do leczenia należy podchodzić w sposób holistyczny, biorąc pod uwagę wszystkie elementy oraz ich wzajemne relacje. W klinice Estetika do kompleksowego badania narządu żucia stosujemy specjalistyczny system prof. Gerbera. To filozofia leczenia, która zakłada, że najpierw należy doprowadzić do prawidłowego ułożenia stawu skroniowo-żuchwowego, a dopiero potem przejść do leczenia zębów.

 

Estetika-BTR

BTR Pen

BTR Pen to autorskie urządzenie właściciela kliniki Estetika, lek. stom. Piotra Pawłowskiego. Prace nad tym narzędziem wspierającym pracę lekarza endodonty trwały od 2014 roku. Po 5 latach miała miejsce jego światowa premiera podczas międzynarodowych targów IDS w Kolonii. Od tej pory stomatologowie z całego świata mogą korzystać z wynalazku naszego eksperta.

 

Centrum diagnostyczne w Estetika

Radiowizjografia

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych trudno wyobrazić sobie dzień bez pomocy radiowizjografa. Zdjęcia zębów przy użyciu tego urządzenia wykonujemy w trakcie każdego leczenia kanałowego (endodontycznego), aby upewnić się, że jest ono przeprowadzane prawidłowo i zgodnie z światowymi standardami. Dzięki temu nasi Pacjenci zyskują gwarancję, że po leczeniu będą mogli cieszyć się w pełni funkcjonalnym uzębieniem przez długie lata.

 

Bezbolesne zabiegi chirurgii stomatologicznej w Estetika Łódź

Piezosurgery – komfortowe zabiegi

Piezosurgery to urządzenie, które wciąż jest rzadkością w wielu gabinetach stomatologicznych wykonujących zabiegi z zakresu chirurgii kostnej. Ta rewolucyjna technologia, którą standardowo stosujemy w naszej klinice, wykorzystuje drgania piezoelektryczne, dzięki czemu jest znacznie bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza od tradycyjnych metod. Jest to szczególnie ważne przy wszelkich zabiegach implantologicznych czy przeszczepach kości.

 

Mikroskopy

Mikroskop jest narzędziem bezwzględnie potrzebnym w pracy stomatologa, wykonującego leczenie kanałowe (endodontyczne) na światowym poziomie. To dzięki mikroskopowi przeprowadzenie tego typu leczenia jest możliwe nawet w trakcie 1 wizyty. To rozwiązanie nie tylko skraca czas trwania zabiegu, ale także znacznie zwiększa  jego precyzję oraz poprawia skuteczność.

 

Ministar S produkcja szyn ochronnych na zęby w Estetika Łódź

Ministar S – szyny na zęby

Ministar S, to urządzenie, które pozwala na poczekaniu wyprodukować szyny ochronne, stabilizacyjne, relaksacyjne, diagnostyczne, wkładki do wybielania i aparaty ochronne na zęby dla dzieci dla dzieci i dorosłych.

 

Leczenie z wykorzystaniem gazu rozweselającego w Estetika Łódź

Gaz rozweselający

Z myślą o najmłodszych Pacjentach oraz osobach cierpiących z powodu dentofobii w naszej klinice standardowo stosujemy gaz rozweselający. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie stresu związanego z wizytą u dentysty. To bezpieczna metoda, którą można stosować podczas każdej wizyty, aby odbyła się w komfortowy sposób, w optymalnym czasie.

 

Stomatologia rodzinna The Wand

The Wand – bezbolesne znieczulenie

W naszej klinice standardowe metody znieczuleń zamieniliśmy na nowoczesne rozwiązania, które zapewniają Pacjentom komfort przez cały czas trwania zabiegu. W Estetika standardowo wykorzystujemy komputerowe znieczulenie The Wand. Dzięki nowoczesnej technologii, możemy podać Pacjentowi płyn znieczulający w łagodny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny sposób.