Rozwiążemy Twój problem

Zgrzytam zębami

Wiemy, jak uciążliwy może być problem zgrzytania zębów. Ta dolegliwość nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale jest również uciążliwa dla otoczenia. Ponadto, zgrzytanie zębami w konsekwencji może doprowadzić do takich problemów z zębami, które wymagają bardziej zaawansowanego leczenia. Dlatego, tak ważna jest szybka reakcja i odpowiednia diagnostyka.

W wielu przypadkach pierwszym zauważalnym przez pacjenta objawem problemów zwarciowych jest właśnie zgrzytanie zębów. Może być spowodowane różnymi przyczynami. Dlatego w pierwszej kolejności musimy skupić się na zdiagnozowaniu źródła dolegliwości, które pozwoli nam na podjąć leczenia.

Kiedy i dlaczego występuje problem zgrzytania zębów?

Zazwyczaj zgrzytanie zębów pojawia się w nocy, jednak w niektórych przypadkach może również występować w trakcie dnia. Pojawia się kiedy mięśnie żujące wykazują nadmierną aktywność na skutek różnych przyczyn.

Jednak, należy pamiętać, że powodów może być wiele, dlatego kluczowa jest dokładna diagnoza przeprowadzona w gabinecie stomatologicznym i wykonanie badania stawów skorniowo-żuchwowych, których nieprawidłowe funkcjonowanie może być przyczyną powstających nieprawidłowości w jamie ustnej i w efekcie zgrzytania, ścierania zębów, bólów głowy czy napięcia mięśni twarzy.

Sposoby leczenia.

Pomoc doraźną przy zgrzytaniu zębami uzyskamy stosując specjalne nakładki na zęby, które zapobiegają ścieraniu się szkliwa. Znane są jako szyny relaksacyjne, nakładane najczęściej na górne zęby i zapobiegają ich ścieraniu. To rozwiązanie ma jednak charakter tymczasowy, a docelowo należy podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne poprzedzone odpowiednią diagnostyką.​

Należy pamiętać, że takie podejście nie rozwiązuje pojedynczego problemu, a pozwala na pozbycie się źródła jego powstawania. Dzięki kompleksowemu podejściu do problemu, pacjent może być pewien, że jego problem został prawidłowo rozwiązany.

Bezpłatne konsultacje

W Estetika każde leczenie rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji i badania prof. Gerbera. Jest ono nieodłącznym elementem filozofii leczenia pacjentów w naszej klinice. Dzięki niemu możemy spojrzeć na pacjenta całościowo, biorąc pod uwagę w diagnostyce nie tylko zęby, ale również mięśnie twarzy i staw skroniowo-żuchwowy. W ten sposób
podchodzimy do pacjenta całościowo i nie rozwiązujemy pojedynczego problemu z zębem, ale zajmujemy się problemem całej jamy ustnej.

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki i analizy, nasi eksperci tworzą plan leczenia dla pacjenta wraz z kosztorysem. Po jego akceptacji, rozpoczynamy proces leczenia stomatologicznego, którego efektem jest piękny uśmiech.

Jesteś o krok od odzyskania zdrowego uśmiechu. Aby zapisać się na bezpłatną konsultację, wyślij poniższy formularz lub zadzwoń pod numer telefonu +48 42 634 00 03. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin bezpłatnej wizyty konsultacyjnej.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Ścieram zęby

Ścieranie zębów to dolegliwość, którą trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. Może mieć natomiast destrukcyjny wpływ na zdrowie zębów pacjenta.

 

Zaciskam zęby

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zaciskanie zębów to częsty problem, zwłaszcza u ludzi młodych. Może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także prowadzić do poważniejszych problemów z zębami.

Przyczyny i skutki zaciskania zębów

Zaciskanie zębów jest najczęściej objawem nadmiernej aktywności mięśniowej. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego konieczna jest wnikliwa diagnostyka pacjenta oparta między innymi na badaniu profesora Gerbera.

Badanie prof. Gerbera pozwala nam na dokładne przeanalizowanie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni pacjenta. Dzięki temu możemy kompleksowo podejść do leczenia.

Bardzo często zaciskanie zębów prowadzi również do pęknięć szkliwa, czy starć zębów. To z kolei powoduje problem nadwrażliwości. Dodatkowo, zaciskanie zębów może doprowadzić również do konieczności podjęcia leczenia kanałowego, a nawet do utraty zębów.

Sposoby leczenia

Leczenie zaciskania zębów jest uzależnione od wielu czynników. Dlatego przede wszystkim należy przeprowadzić dokładną diagnostykę, aby znaleźć źródło problemu, a następnie dobrać do niego najlepszą metodę leczenia.

Samo leczenie może mieć charakter kompleksowy w zależności od przyczyny. Dlatego czym szybciej udamy się do dentysty, tym krótsze i mniej inwazyjne może ono być.​

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Boli mnie ząb

Wszyscy wiemy jak nieprzyjemny i uciążliwy podczas codziennego funkcjonowania może być ból zęba. Dlatego, jeśli go, skontaktuj się z dentystą. Czym szybciej zgłosisz się do stomatologa, tym mniej inwazyjne może być leczenie.

 

Złamał mi się ząb

Niekiedy na skutek przyczyn niezależnych od nas jeden lub kilka zębów może ulec uszkodzeniu. To dosyć poważny problem z którym powinniśmy udać się jak najszybciej do dentysty. W przypadku uszkodzenia, zwichnięcia lub wybicia zęba szczególną rolę odgrywa czas w którym pacjent zgłasza się do dentysty. Może on determinować skuteczność leczenia prowadzonego przez lekarza.

Co robić gdy ząb się złamał?

W przypadku złamania zęba kluczowa jest dokładna analiza stomatologa, podczas której może on ocenić jak poważny jest problem. Jeśli złamanie nie jest zbyt głębokie, możemy odbudować ząb protetycznie. Rozwiązaniem może okazać się również leczenie kanałowe w zależności rodzaju problemu z jakim się zgłaszamy.

Jednocześnie pamiętajmy, że jeśli już doszło do wybicia zęba to należy go zabrać ze sobą do dentysty. Taki ząb można przewozić w jamie ustnej lub w mleku. Zwiększa to prawdopodobieństwo uratowania wybitego zęba.

W przypadku konieczności usunięcia pozostałości zęba, doskonałym rozwiązaniem jest jego odbudowa na implancie. To rozwiązanie daje niemal 100% gwarancję powodzenia. Implant zęba (tytanowa śruba zastępująca korzeń zęba) wraz z odbudową protetyczną, spełnia taką samą funkcję, jak stały ząb pacjenta i może służyć nawet do końca życia.

Zapisz się teraz na wizytę.

Jeśli Twój ząb uległ uszkodzeniu lub wybiciu, zapisz się teraz na wizytę. Zadzwoń pod numer telefonu +48 42 634 00 03, lub wypełnij poniższy formularz. Nasze recepcjonistki pozwolą Ci dobrać dogodny termin bezpłatnej wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Widoczne plomby

Bardzo często na skutek starzenia się wypełnień zębów, stają się one widoczne i nieestetyczne. Poza kwestiami estetycznymi, niewymieniane wypełnienia mogą również prowadzić do powstawania dyskomfortu fizycznego.  

Krwawiące dziąsła

Wiemy, że krwawienie z dziąseł nie jest niczym przyjemnym i może niepokoić. Jest to jednak problem, który dotyka wiele osób i można go wyleczyć. Kluczowe w jego rozwiązaniu, jest dotarcie do przyczyny problemu. Dlatego, jeśli po myciu zębów lub podczas gryzienia twardych pokarmów Twoje dziąsła zaczynają krwawić, zgłoś się do dentysty.  

Krzywe zęby

Mimo, że krzywe zęby przez pacjentów często są postrzegane jako problem estetyczny, niepodejmowanie ich leczenia może skutkować znacznie gorszymi konsekwencjami niż tylko zaburzona estetyka jamy ustnej i twarzy pacjenta.

Co należy podkreślić. Krzywe zęby mogą być przyczyną powstawania wad ortodontycznych wymagających leczenia przy użyciu aparatu na zęby. Dodatkowo zaburzają fizjologię ruchów żuchwy, doprowadzając niejednokrotnie do zniszczenia. Ponadto krzywe zęby mogą uszkadzać stawy skroniowo-żuchwowe, mogą przyczyniać się do powstawania zaburzeń mięśniowych.

Przekrzywione zęby mogą również prowadzić do bólów głowy, zębów i innych objawów pozornie nie związanych z jamą ustną.

 

Jeden ząb jest szary

Jeden lub więcej Twoich zębów jest szarych? Nie podoba Ci się wygląd Twojego uśmiechu? Twoje zęby są mało estetyczne?

Często zgłaszają się do nas pacjenci z takim problemem szukając najlepszego sposobu jego rozwiązania. Ponad 20 letnie doświadczenie pozwala nam na dokładne zdiagnozowanie przyczyny i dobranie najlepszej metody leczenia do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

 

Zęby wrażliwe na zimno

Odczuwasz przeszywający ból podczas jedzenia? Twoje zęby reagują na ciepłe i zimne posiłki? Uważaj, możesz borykać się z nadwrażliwością zębów. Według statystyk ten problem dotyka blisko 40% Polaków!

Pacjentom którym doskwiera ten problem, z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia i doświadczony zespół ekspertów. Dzięki temu rozwiązanie problemu nadwrażliwości zębów jest możliwe, a całość leczenia przeprowadzana jest w maksymalnie komfortowych warunkach i całkowicie bezpieczne.

 

Wypadło wypełnienie

Czasami może się zdarzyć tak, że na skutek przyczyn niezależnych od Ciebie, wypełnienie zęba wypadnie. Może to znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, o większych problemach z jamą ustną nie wspominając.

W przypadku utraty wypełnienia zęba szczególnie ważny jest czas w jakim zgłosisz się do dentysty. Dlatego, jeśli borykasz się z tym problemem, zapisz się jak najszybciej na wizytę.

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz ten formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

 

Brakuje zęba

Powodów utraty zęba może być wiele, od urazu mechanicznego rozpoczynając. Ten problem może przydarzyć się każdemu, a utrata zęba, to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Zbagatelizowanie nawet pojedynczego braku zębowego może prowadzić do większych problemów z jamą ustną, a nawet z całym organizmem.  


Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00