Rozwiążemy Twój problem

Leczenie bez bólu

W klinice Estetika wprowadziliśmy szereg atrakcyjnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to z myślą o Twoim komforcie fizycznym i psychicznym. Dzięki naszemu indywidualnemu podejściu nawet Pacjenci, którzy dawniej odczuwali strach przed dentystą – dziś przychodzą do nas z przyjemnością i uśmiechem na ustach.

Zawsze stawiamy na dobre samopoczucie Pacjentów i bezpieczeństwo w trakcie leczenia. Dlatego wśród oferowanych przez nas udogodnień znajdują się nowoczesne formy znieczuleń. Dzięki temu gwarantujemy, że podczas leczenia stomatologicznego nie poczujesz żadnego dyskomfortu. Wystarczy, że podczas konsultacji opowiesz nam o swoich lękach i obawach, a my dobierzemy najlepszy sposób komfortowego leczenia dla Ciebie.

Dowiedz się więcej o znieczuleniach stosowanych w naszym gabinecie:
Bezbolesne znieczulenie The Wand I Gaz rozweselający

Dentofobia – czym jest i jakie są jej przyczyny?

Dentofobia to paniczny strach przed dentystą. Pojawia się najczęściej u osób, które w przeszłości doświadczyły nieprzyjemnych sytuacji w gabinecie stomatologicznym lub skorzystały z dawnych, nieprzyjemnych form leczenia. Zdarza się, że lęk utrudnia takim osobom podjęcie decyzji o udaniu się na wizytę do stomatologa przez wiele lat, co jest opłakane w skutkach dla stanu uzębienia.

Pamiętaj, że możesz pokonać dentofobię! Pierwszy krok należy do Ciebie – musisz podjąć decyzję o tym, by udać się do dentysty. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni gabinet, który odpowiada na potrzeby wyjątkowo wrażliwych Pacjentów. Klinika Estetika oferuje szereg udogodnień, przede wszystkim bezbolesne formy znieczulenia. Pamiętaj także, że dentofobii można skutecznie zapobiec, w odpowiedni sposób przygotowując dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeśli jesteś rodzicem, przemyśl wybór gabinetu dla Twojego dziecka – zwróć uwagę na panującą tam atmosferę, podejście personelu do najmłodszych Pacjentów oraz możliwość odbycia wizyt adaptacyjnych.

Jak można pokonać dentofobię?

    • Nowoczesne formy znieczuleń – Główną przyczyną strachu przed dentystą jest ból, który potencjalnie może wiązać się z leczeniem wrażliwych zębów. Dlatego w nowoczesnych gabinetach każdy zabieg, mogący powodować dyskomfort, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czynnikiem wzbudzającym strach może być także forma podania znieczulenia. Tradycyjne strzykawki wzbudzają nieprzyjemne skojarzenia. Dlatego w klinice Estetika wprowadziliśmy innowacyjne znieczulenie komputerowe The Wand. Płyn podaje się za pomocą specjalnych nakładek, ruchem rotacyjnym, dzięki czemu moment wprowadzenia środka znieczulającego jest niemal niewyczuwalny przez Pacjenta. Ponadto tak podane znieczulenie nie powoduje skutków ubocznych, takich jak uczucie mrowienia lub odrętwienia, a Pacjent już chwilę po zabiegu może jeść i pić. Dzięki temu leczenie jest bezbolesne i komfortowe od początku do końca.
    • Bezstresowe leczenie z gazem rozweselającym – Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które stresują się przed wizytą u dentysty jest zastosowanie gazu rozweselającego. To bezpieczna metoda ograniczająca dyskomfort psychiczny i fizyczny podczas zabiegu. Gaz podaje się przez maseczkę zakładaną na nos i już po chwili Pacjent uspokaja się i odczuwa przyjemne odprężenie. Dzięki temu każdy zabieg można wykonać w optymalnym czasie, bez zdenerwowania i napięcia. Pacjent podczas działania gazu rozweselającego jest w pełni świadomy i może komunikować się z lekarzem, a już chwilę po zdjęciu maseczki może powrócić do normalnego funkcjonowania. To także rozwiązanie uwielbiane przez najmłodszych Pacjentów – dzięki niemu wizytę w gabinecie stomatologicznym traktują jak zabawę.
    • Kompleksowe, nowoczesne leczenie – Dawniej niektóre formy leczenia były długotrwałe i nieprzyjemne, np. kilkuetapowe leczenie kanałowe. Na szczęście dzisiaj to już przeszłość – stomatologia bardzo dynamicznie się rozwija i na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zrobiła ogromny krok naprzód. Dziś można wyleczyć ząb kanałowo w ciągu jednej wizyty, skutecznie i zupełnie bezboleśnie. Dlatego jeśli obawiasz się długiego i złożonego leczenia – wybierz klinikę oferującą usługi na światowym poziomie i dowiedz się, jakie komfortowe rozwiązania oferuje. Warto korzystać z udogodnień, które dają nam nowoczesne technologie
    • Edukacja od najmłodszych lat – Wiele postaw i przekonań kształtuje się już w dzieciństwie. Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie związane z wizytą u dentysty. Te pierwsze doświadczenia mogą bowiem zaważyć na całym przyszłym życiu młodego Pacjenta. Nieprzyjemny zabieg czy niesympatyczna atmosfera mogą wywołać traumę, która utrudni dbanie o zdrowie zębów w dorosłym życiu. Dlatego w leczeniu dzieci najważniejsze jest odpowiednie podejście, wrażliwość, emaptia i zrozumienie. W gabinetach Estetika oferujemy wizyty adaptacyjne – to niezobowiązujące, bezstresowe wizyty, podczas których mały Pacjent może poznać lekarzy i gabinet w przyjaznej atmosferze, bez konieczności podejmowania leczenia. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie nowych okolicznościach. W ten sposób możesz zapobiec dentofobii u swojej pociechy!

Co możesz teraz zrobić?

Estetika to klinika stomatologiczna z dużym doświadczeniem w bezbolesnym i kompleksowym leczeniu. Rozumiemy, że możesz potrzebować trochę czasu, by przełamać swój lęk przed dentystą. Pamiętaj jednak, że w naszej codziennej praktyce dokładamy wszelkich starań, by wizyty w naszym gabinecie były dla Pacjentów przyjemnością i chwilą wytchnienia. Czekamy na Ciebie! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 42 634 00 03.

Zgrzytam zębami

Wiemy, jak uciążliwy może być problem zgrzytania zębów. Ta dolegliwość nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale jest również uciążliwa dla otoczenia. Ponadto, zgrzytanie zębami w konsekwencji może doprowadzić do takich problemów z zębami, które wymagają bardziej zaawansowanego leczenia. Dlatego, tak ważna jest szybka reakcja i odpowiednia diagnostyka.

W wielu przypadkach pierwszym zauważalnym przez pacjenta objawem problemów zwarciowych jest właśnie zgrzytanie zębów. Może być spowodowane różnymi przyczynami. Dlatego w pierwszej kolejności musimy skupić się na zdiagnozowaniu źródła dolegliwości, które pozwoli nam na podjąć leczenia.

Kiedy i dlaczego występuje problem zgrzytania zębów?

Zazwyczaj zgrzytanie zębów pojawia się w nocy, jednak w niektórych przypadkach może również występować w trakcie dnia. Pojawia się kiedy mięśnie żujące wykazują nadmierną aktywność na skutek różnych przyczyn.

Jednak, należy pamiętać, że powodów może być wiele, dlatego kluczowa jest dokładna diagnoza przeprowadzona w gabinecie stomatologicznym i wykonanie badania stawów skorniowo-żuchwowych, których nieprawidłowe funkcjonowanie może być przyczyną powstających nieprawidłowości w jamie ustnej i w efekcie zgrzytania, ścierania zębów, bólów głowy czy napięcia mięśni twarzy.

Sposoby leczenia.

Pomoc doraźną przy zgrzytaniu zębami uzyskamy stosując specjalne nakładki na zęby, które zapobiegają ścieraniu się szkliwa. Znane są jako szyny relaksacyjne, nakładane najczęściej na górne zęby i zapobiegają ich ścieraniu. To rozwiązanie ma jednak charakter tymczasowy, a docelowo należy podjąć kompleksowe leczenie stomatologiczne poprzedzone odpowiednią diagnostyką.​

Należy pamiętać, że takie podejście nie rozwiązuje pojedynczego problemu, a pozwala na pozbycie się źródła jego powstawania. Dzięki kompleksowemu podejściu do problemu, pacjent może być pewien, że jego problem został prawidłowo rozwiązany.

Bezpłatne konsultacje

W Estetika każde leczenie rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji i badania prof. Gerbera. Jest ono nieodłącznym elementem filozofii leczenia pacjentów w naszej klinice. Dzięki niemu możemy spojrzeć na pacjenta całościowo, biorąc pod uwagę w diagnostyce nie tylko zęby, ale również mięśnie twarzy i staw skroniowo-żuchwowy. W ten sposób
podchodzimy do pacjenta całościowo i nie rozwiązujemy pojedynczego problemu z zębem, ale zajmujemy się problemem całej jamy ustnej.

Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki i analizy, nasi eksperci tworzą plan leczenia dla pacjenta wraz z kosztorysem. Po jego akceptacji, rozpoczynamy proces leczenia stomatologicznego, którego efektem jest piękny uśmiech.

Jesteś o krok od odzyskania zdrowego uśmiechu. Aby zapisać się na bezpłatną konsultację, wyślij poniższy formularz lub zadzwoń pod numer telefonu +48 42 634 00 03. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin bezpłatnej wizyty konsultacyjnej.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Ścieram zęby

Ścieranie zębów to dolegliwość, którą trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. Może mieć natomiast destrukcyjny wpływ na zdrowie zębów pacjenta.

 

Zaciskam zęby

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zaciskanie zębów to częsty problem, zwłaszcza u ludzi młodych. Może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także prowadzić do poważniejszych problemów z zębami.

Przyczyny i skutki zaciskania zębów

Zaciskanie zębów jest najczęściej objawem nadmiernej aktywności mięśniowej. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego konieczna jest wnikliwa diagnostyka pacjenta oparta między innymi na badaniu profesora Gerbera.

Badanie prof. Gerbera pozwala nam na dokładne przeanalizowanie stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni pacjenta. Dzięki temu możemy kompleksowo podejść do leczenia.

Bardzo często zaciskanie zębów prowadzi również do pęknięć szkliwa, czy starć zębów. To z kolei powoduje problem nadwrażliwości. Dodatkowo, zaciskanie zębów może doprowadzić również do konieczności podjęcia leczenia kanałowego, a nawet do utraty zębów.

Sposoby leczenia

Leczenie zaciskania zębów jest uzależnione od wielu czynników. Dlatego przede wszystkim należy przeprowadzić dokładną diagnostykę, aby znaleźć źródło problemu, a następnie dobrać do niego najlepszą metodę leczenia.

Samo leczenie może mieć charakter kompleksowy w zależności od przyczyny. Dlatego czym szybciej udamy się do dentysty, tym krótsze i mniej inwazyjne może ono być.​

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Boli mnie ząb

Wszyscy wiemy jak nieprzyjemny i uciążliwy podczas codziennego funkcjonowania może być ból zęba. Dlatego, jeśli go, skontaktuj się z dentystą. Czym szybciej zgłosisz się do stomatologa, tym mniej inwazyjne może być leczenie.

 

Złamał mi się ząb

Niekiedy na skutek przyczyn niezależnych od nas jeden lub kilka zębów może ulec uszkodzeniu. To dosyć poważny problem, z którym powinniśmy udać się jak najszybciej do dentysty. W przypadku uszkodzenia, zwichnięcia lub wybicia zęba szczególną rolę odgrywa czas, ponieważ to właśnie od niego zależeć może wybór metody leczenia i jego skuteczność. Dlatego niezwłocznie po wypadku należy udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym przeprowadzone zostanie kompleksowe leczenie.

Co robić gdy ząb się złamał?

Złamanie zęba jest na pewno wydarzeniem niespodziewanym, które może każdemu się przydarzyć. Z tego też powodu tak niezwykle ważne jest, aby być przygotowanym na taką sytuację. Najważniejszy jest czas, dlatego od razu po sytuacji, w której doszło do złamania zęba, należy udać się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. To właśnie tu może zostać dokonana dokładna analiza stomatologiczna, która pozwoli ocenić, jak poważny jest problem, a tym samym zaproponować najlepsze metody leczenia. Jeżeli złamanie nie jest zbyt poważne, bardzo często zaleca się zamocowanie korony protetycznej lub niezwykle estetycznych wypełnień inlay oraz onlay. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się również leczenie kanałowe, które jest całkowicie bezbolesne. Współcześnie zabieg ten wykonywany jest pod mikroskopem, co pozwala wyleczyć ząb podczas 1 wizyty bez konieczności jego zatruwania!

Może również dojść do sytuacji, kiedy ząb zostanie wybity. W takiej sytuacji przede wszystkim konieczne jest zachowanie spokoju. Niezwykle ważne jest odpowiednie przechowywanie wybitego zęba, ale także natychmiastowa reakcja, co oznacza jak najszybsze udanie się do gabinetu stomatologicznego. Utracone uzębienie może być przechowywane w pojemniku z mlekiem. Jednak najlepszym rozwiązaniem okazuje się włożenie zęba z powrotem do jamy ustnej. Znacząco zwiększa to prawdopodobieństwo uratowania wybitego zęba. Dzięki temu nie zostanie zachwiana naturalna sytuacja w jamie ustnej, a tym samym Pacjent nadal będzie mógł cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem.

Estetika - nowoczesna profilaktyka

Jak leczymy problem złamanego zęba?

Każde leczenie w naszej klinice rozpoczyna się od przeprowadzania dokładnej diagnostyki. To właśnie na jej podstawie możemy stwierdzić, jakie rozwiązania będą najbardziej skuteczne i przyniosą oczekiwane przez Pacjenta efekty. W przypadku złamania zęba najczęściej zaleca się założenie korony protetycznej lub estetycznego wypełnienia inlay albo onlay. Wybór rozwiązania zależy od wielkości uszkodzenia zęba Pacjenta. W obu przypadka konieczne jest pobranie wycisku, który następnie przekazywane jest do pracowni protetycznej. Podczas kolejnej wizyty przymierzana jest korona protetyczna lub wypełnienie inlay albo onlay. Jeżeli Pacjent nie wnosi żadnych zastrzeżeń, odbudowa jest mocowana na stałe. Więcej o koronach protetycznych możesz przeczytać w zakładce korony i mosty, natomiast o estetycznych wypełnieniach inlay i onlay na stronie poświęconej stomatologii estetycznej. Po zamocowaniu odbudowy protetycznej Pacjent w końcu może cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

 

Brak zęba

W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie pozostałości zęba. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest jego odbudowa na implancie. To rozwiązanie daje niemal 100% gwarancję powodzenia. Implant zęba jest to mała tytanowa śrubka, która zastępuje korzeń zęba. To właśnie na nim przytwierdzana jest korona protetyczna. W ten sposób rekonstruowana jest pełna funkcjonalność jamy ustnej oraz piękny uśmiech. Warto podkreślić, że implanty mogą służyć Pacjentom przez całe życie!

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku wypadnięcia zęba. Przede wszystkim ważne jest, aby umieścić uzębienie w mleku lub najlepiej włożyć je z powrotem do jamy ustnej. Należy wtedy niezwłocznie udać się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej. Odpowiednie przetransportowanie zęba zwiększa szanse możliwości przywrócenie go z powrotem do łuku zębowego. W przypadku kiedy jednak nie uda się uratować naturalnego uzębienia, zaleca się założenie korony protetycznej na implancie. Rozwiązaniem może być również zastosowanie mostu. W tym wypadku konieczne jest oszlifowanie dwóch naturalnych zębów sąsiadujących z luką. Umożliwia to stabilne przytwierdzenie mostu protetycznego. Kiedy Pacjent nie posiada zdrowych własnych zębów, alternatywą jest zamocowanie odbudowy protetycznej na dwóch implantach. Leczenie to pozwala zrekonstruować pełną funkcjonalność jamy ustnej. Pacjent może w końcu opuścić naszą klinikę z niezwykle estetycznym uśmiechem!

Zapisz się teraz na wizytę

Jeśli Twój ząb uległ uszkodzeniu lub wybiciu, zapisz się teraz na wizytę. Zadzwoń pod numer telefonu 697 909 022, lub wypełnij poniższy formularz. Nasze recepcjonistki dobiorą dla Ciebie dogodny termin wizyty konsultacyjnej.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Widoczne plomby

Bardzo często na skutek starzenia się wypełnień zębów, stają się one widoczne i nieestetyczne. Poza kwestiami estetycznymi, niewymieniane wypełnienia mogą również prowadzić do powstawania dyskomfortu fizycznego.  

Krwawiące dziąsła

Wiemy, że krwawienie z dziąseł nie jest niczym przyjemnym i może niepokoić. Jest to jednak problem, który dotyka wiele osób i można go wyleczyć. Kluczowe w jego rozwiązaniu, jest dotarcie do przyczyny problemu. Dlatego, jeśli po myciu zębów lub podczas gryzienia twardych pokarmów Twoje dziąsła zaczynają krwawić, zgłoś się do dentysty.  

Krzywe zęby

Mimo, że krzywe zęby przez pacjentów często są postrzegane jako problem estetyczny, niepodejmowanie ich leczenia może skutkować znacznie gorszymi konsekwencjami niż tylko zaburzona estetyka jamy ustnej i twarzy pacjenta.

Co należy podkreślić. Krzywe zęby mogą być przyczyną powstawania wad ortodontycznych wymagających leczenia przy użyciu aparatu na zęby. Dodatkowo zaburzają fizjologię ruchów żuchwy, doprowadzając niejednokrotnie do zniszczenia. Ponadto krzywe zęby mogą uszkadzać stawy skroniowo-żuchwowe, mogą przyczyniać się do powstawania zaburzeń mięśniowych.

Przekrzywione zęby mogą również prowadzić do bólów głowy, zębów i innych objawów pozornie nie związanych z jamą ustną.

 

Przebarwienia zębów

Pacjenci jako przyczynę niesatysfakcjonującego uśmiechu najczęściej wymieniają nieatrakcyjny kolor zębów. To kwestia estetyczna, która ma olbrzymi wpływ na to, jak prezentuje się uzębienie w szerokim uśmiechu. Na szczęście w zakres nowoczesnej stomatologii estetycznej wchodzą zabiegi, które pozwalają zwalczyć wszystkiego rodzaju przebarwienia. Jakie zatem są przyczyny przebarwień i jak można je zlikwidować?

 

Zęby wrażliwe na zimno

Odczuwasz przeszywający ból podczas jedzenia? Twoje zęby reagują na ciepłe i zimne posiłki? Uważaj, możesz borykać się z nadwrażliwością zębów. Według statystyk ten problem dotyka blisko 40% Polaków!

Pacjentom którym doskwiera ten problem, z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia i doświadczony zespół ekspertów. Dzięki temu rozwiązanie problemu nadwrażliwości zębów jest możliwe, a całość leczenia przeprowadzana jest w maksymalnie komfortowych warunkach i całkowicie bezpieczne.

 

Wypadło wypełnienie

Czasami może się zdarzyć tak, że na skutek przyczyn niezależnych od Ciebie, wypełnienie zęba wypadnie. Może to znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, o większych problemach z jamą ustną nie wspominając.

W przypadku utraty wypełnienia zęba szczególnie ważny jest czas w jakim zgłosisz się do dentysty. Dlatego, jeśli borykasz się z tym problemem, zapisz się jak najszybciej na wizytę.

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz ten formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

 

Brakuje zęba

Powodów utraty zęba może być wiele, od urazu mechanicznego rozpoczynając. Ten problem może przydarzyć się każdemu, a utrata zęba, to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Zbagatelizowanie nawet pojedynczego braku zębowego może prowadzić do większych problemów z jamą ustną, a nawet z całym organizmem.  


Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00