Nasze usługi

Estetika - profilaktyka

Profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka jamy ustnej może zapobiec chorobom zębów i zachować ich zdrowie na lata. Jednak dbanie o higienę w domowym zaciszu nie wystarcza do osiągnięcia takiego rezultatu. Choć regularne, codzienne szczotkowanie zębów jest kluczowe – nieodzowne są także wizyty higienizacyjne w gabinecie stomatologicznym.
 

Estetika - periodontologia

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Zapalenie przyzębia, w tym paradontoza, jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów i zaraz po próchnicy najczęściej występującą chorobą jamy ustnej. Konsekwencje tego schorzenia mogą być groźne, jednak skuteczna profilaktyka jest w stanie zapobiec chorobom przyzębia, a odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie może powstrzymać rozwój stanu zapalnego. Dlatego jeśli tylko zauważysz u siebie niepokojące objawy – zgłoś się do dentysty.
 

Estetika - Korony i mosty

Korony i mosty

Skutkiem utraty zęba jest nie tylko zaburzenie estetyki  uśmiechu. Konsekwencje, które pociąga za sobą nawet pojedynczy brak zębowy, mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej, a nawet funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, by uzupełniać wszystkie ubytki w uzębieniu, także te niewielkie lub zlokalizowane w niewidocznym miejscu. Do tego celu przeznaczone są specjalne prace protetyczne: korony i mosty.

Poznaj lekarzy zajmujących się koronami i mostami:

Lek. stom. Piotr Pawłowski - Właściciel Estestika. Zajmuje się: planowanie leczenia całościowego, implantologia, chirurgia i mikrochirurgia, protetyka, zaburzenia zwarcia. Ukończył studia na Wydziale Stomatologii Łódzkiej Akademii Medycznej w 1995 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem protetycznym, a od 14 lat leczeniem implantologicznym. Do Estetika wprowadził system prof. Gerbera, który pozwala na kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego. Stale podnosi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Izabela Miętka – Wochniak - Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a następnie związała się z naszą kliniką. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i zagranicznych szkoleniach, kursach i warsztatach, szczególnie z zakresu endodoncji i protetyki. W naszej klinice zajmuje się leczeniem endodontycznym, stomatologią zachowawczą i stomatologią… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Piotr Sołtysiak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca   Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, szczególnie z dziedziny endodoncji i stomatologii estetycznej. Uwielbia aktywne spędzanie czasu. W naszym gabinecie zajmuje się głównie leczeniem endodontycznym i stomatologią zachowawczą. Jest miłośnikiem mikroskopu, uwielbia pracę w… Przejdź do pełnego opisu

Jakie są skutki nieleczonych braków zębowych?

Braki w uzębieniu powodują obniżenie pewności siebie. Nieestetyczny uśmiech często jest przyczyną skrępowania w sytuacjach towarzyskich. Jednak złe samopoczucie to tylko wierzchołek góry lodowej. Oprócz dyskomfortu psychicznego, ubytki w uzębieniu negatywnie wpływają również na fizyczny stan organizmu. Przede wszystkim utrudniają prawidłowe przeżuwanie pokarmów, które jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania układu pokarmowego. W konsekwencji osoba cierpiąca z powodu braku zębowego często zaczyna unikać niektórych artykułów spożywczych, np. twardych jabłek czy orzechów, a wyeliminowanie pewnych produktów może grozić niedoborem witamin lub minerałów.

Najpoważniejszymi skutkami braków w uzębieniu są zmiany w obrębie tkanek jamy ustnej. Kość, która nie jest odpowiednio obciążona naturalnym korzeniem zęba, zaczyna zanikać. Proces ten prowadzi do przesunięć zębów, co może spowodować zaburzenia okluzji lub wady zgryzu. W skrajnym przypadku, gdy równowaga w obrębie narządu żucia zostaje zachwiana, istnieje ryzyko utraty kolejnych zębów. Ponadto stopniowe ubywanie kości wpływa negatywnie na rysy twarzy; skóra zaczyna obwisać i pojawiają się zmarszczki.

Estetika - co warto wiedzieć o koronach

Korony

Widoczna w jamie ustnej część ludzkiego zęba nazywana jest koroną. W przypadku silnego uszkodzenia lub utraty zęba, rekonstruuje się ją za pomocą tzw. korony protetycznej. To praca, realizowana w laboratorium protetycznym, wiernie odtwarzająca kształt utraconego zęba. Jest przygotowana przez technika dentystycznego na podstawie wycisku uzębienia Pacjenta, co zapewnia maksymalną precyzję wykonania. Gotowa korona może zostać wykorzystana na różne sposoby. W przypadku mocno zniszczonego zęba (np. w wyniku urazu mechanicznego lub zaawansowanej próchnicy) zostaje ona na nim zamocowana w sposób trwały. Dzięki temu naturalny ząb jest dodatkowo chroniony i wzmocniony i może być zachowany w jamie ustnej. Inną sytuacją, w której stosuje się korony jest leczenie implanto-protetyczne. Polega ono na wszczepieniu implantu, czyli niewielkiej tytanowej śrubki, w miejsce brakującego korzenia zęba. Materiał, z którego wykonywane są implanty charakteryzuje się biokompatybilnością, co oznacza, że w pełni integruje się z tkankami organizmu. Dzięki temu może pełnić rolę filaru, na którym w trwały sposób osadzona zostanie korona. Jest to najdoskonalsza metoda rekonstrukcji ubytków w uzębieniu, która odtwarza naturalną strukturę zęba, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Ząb zbudowany jest z korzenia, znajdującego się w dziąśle i korony, czyli części, która jest widoczna w jamie ustnej. Zdarza się, że ząb ulega poważnemu uszkodzeniu, np. w wyniku rozległej próchnicy lub urazu mechanicznego. Jeśli stopień naruszenia korony nie pozwala na standardowe leczenie zachowawcze lub kanałowe ze zwykłym wypełnieniem – doskonałym sposobem na jego odbudowę jest wykonanie korony zębowej.

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Mosty

Gdy występuje kilka braków w uzębieniu obok siebie, każdy z nich można odtworzyć za pomocą indywidualnej korony na implancie. Ekonomiczną alternatywę dla tej metody stanowi zastosowanie mostu protetycznego. Standardowy most składa się z kilku połączonych ze sobą koron, z których dwie, znajdujące się po obu końcach, służą do zamocowania ich na filarach. Podobnie jak w przypadku koron, filarem może być zarówno naturalny ząb, jak i uprzednio wszczepiony implant. Dzięki zastosowaniu mostu protetycznego można w stosunkowo krótkim czasie w estetyczny i funkcjonalny sposób zrekonstruować nawet trzy sąsiadujące ze sobą zęby.

Jak wygląda leczenie za pomocą koron lub mostów protetycznych?

Zarówno przygotowanie i założenie korony, jak i mostu protetycznego, przebiega według zasadniczego schematu. Poznaj proces leczenia krok po kroku:

  • Konsultacja  – w naszym gabinecie każdy proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, które są dla Pacjentów pierwszorazowych. Podczas takiej wizyty weryfikujemy oczekiwania Pacjenta, badamy stan jamy ustnej i ustalamy wstępny plan leczenia. Dzięki temu Pacjenci już od pierwszej wizyty mają świadomość tego, jak będzie przebiegał cały proces leczenia i nic ich nie zaskoczy.
  • Diagnostyka– kluczowym etapem dla skutecznego i kompleksowego leczenia protetycznego jest diagnostyka. W naszej praktyce stosujemy wysokiej klasy sprzęt cyfrowy, który umożliwia nam dokładne zweryfikowanie wszystkich tkanek w obrębie jamy ustnej. Na tej podstawie możemy dobrać najodpowiedniejszą metodę leczenia.
  • Przygotowanie do zamocowania pracy protetycznej –przebieg leczenia zasadniczego będzie zależny od tego, na jaką metodę się zdecydowaliśmy. Jeśli wybrano koronę, która ma być docelowo osadzona na naturalnym zębie – konieczne jest jego uprzednie oszlifowanie. Podobnie w przypadku mostu protetycznego z tą różnicą, że w tym przypadku przygotowuje się dwa zęby filarowe. Jeżeli natomiast mamy zamiar zamocować pracę protetyczną na implantach, należy uprzednio przeprowadzić zabieg implantacji i poczekać aż zakończy się proces integracji implantu z tkankami.
  • Realizacja pracy protetycznej – kolejnym krokiem jest pobranie wycisku uzębienia, który stanowi dla technika dentystycznego podstawę do opracowania korony lub mostu. W laboratorium protetycznym z najwyższej jakości materiałów powstaje praca protetyczna. Czas oczekiwania na gotową odbudowę zębów wynosi zazwyczaj ok. 5 dni.
  • Przymierzenie korony lub mostu – gotową pracę Pacjent może przymierzyć, by ocenić jej funkcjonalność oraz estetykę. Cechy te weryfikowane są także przez lekarza. Jeśli konieczne jest wprowadzenie poprawek – technik dentystyczny nanosi je pracę. Jeżeli natomiast korona lub most satysfakcjonują Pacjenta i spełniają wszystkie jego oczekiwania – praca może zostać zacementowana na stałe. Oznacza to, że od tej pory będzie funkcjonowała w jamie ustnej zupełnie tak, jak naturalny ząb, zapewniając najwyższy komfort użytkowania.

Co możesz teraz zrobić?

W gabinetach Estetika naszą misją jest przywracanie Pacjentom pełnego i zdrowego uśmiechu. Nie pozwól, by konsekwencje braków w uzębieniu obniżyły jakość Twojego życia. Już dzisiaj zdecyduj się na odbudowę ubytków za pomocą korony lub mostu. Zapisz się na bezpłatną konsultację, by przekonać się, które rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku. Możesz to zrobić, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 697 909 022

Cennik

Konsultacje
Marzysz o pięknym uśmiechu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bezpłatną konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza bezpłatna wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.

Protetyka
Leczenie protetyczne jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z pojedynczymi i większymi brakami zębowymi oraz bezzębiem. Odpowiednio dobrana proteza pozwala Pacjentom spożywać ulubione potrawy i cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli masz pojedyncze braki zębowe.

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Ile czasu zajmuje leczenie protetyczne koronami lub mostami?

Czas trwania całego procesu zależny jest od kilku czynników, m.in. od warunków anatomicznych Pacjenta czy ilości uzupełnianych ubytków. Generalnie leczenie zajmuje min. 2 wizyty - na pierwszej z nich zęby zostają przygotowane do założenia pracy protetycznej, a także zostaje pobrany wycisk uzębienia, na podstawie którego korona lub most zostaną przygotowane w laboratorium protetycznym. Podczas drugiej wizyty Pacjent otrzymuje swoją gotową pracę, która zostaje zamocowana na stałe w jamie ustnej. Czas oczekiwania na przygotowanie korony lub mostu wynosi zwykle ok. tygodnia.

2. Jak będzie wyglądał mój uśmiech w trakcie leczenia, przed założeniem korony lub mostu?

Wielu Pacjentów martwi się, że w trakcie leczenia protetycznego pomiędzy wizytami będą zmuszeni funkcjonować z brakami w uzębieniu, widocznymi implantami lub oszlifowanymi zębami, a ich uśmiech w tym czasie nie będzie wyglądał estetycznie. W rzeczywistości każdy Pacjent opuszczający nasz gabinet stomatologiczny może cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem - nawet w trakcie oczekiwania na docelową pracę protetyczną lub w okresie gojenia się implantów. Zawsze na wizycie, podczas której przygotowujemy zęby do założenia pracy protetycznej, wykonujemy tymczasową koronę lub most, którą Pacjent może nosić do momentu kolejnej wizyty, ciesząc się funkcjonalnością jamy ustnej i estetycznym uśmiechem.

3. Czy korony i mosty to rozwiązanie stałe?

Porcelanowe korony i mosty zostają zamocowane w jamie ustnej na stałe i funkcjonują zupełnie tak jak własne zęby Pacjenta. Przy stosowaniu się do zaleceń stomatologa i odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej, praca protetyczna może spełniać wszystkie swoje funkcje nawet przez 15 lat.

Estetika - wybielanie

Wybielanie zębów

Piękny uśmiech otwiera wiele drzwi. Posiadanie śnieżnobiałych zębów znacznie podnosi pewność siebie, co przekłada się na jakość całego życia, a w szczególności na relacje międzyludzkie. Niestety nie zawsze jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani wyglądem naszych zębów. Przebarwienia to cena jaką płacimy za palenie papierosów czy spożywanie produktów, takich jak kawa, herbata lub czerwone owoce. Mogą one znacznie obniżyć estetykę uśmiechu.  

Stomatologia estetyczna w Estetika

Stomatologia estetyczna

W naszej klinice pracujemy w oparciu o filozofię kompleksowego leczenia Pacjentów. Dbamy zarówno o zdrowie, jak i o estetyczny wygląd ich zębów, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na jakość życia ma posiadanie pięknego uśmiechu. Takie podejście gwarantuje nam osiągnięcie najbardziej satysfakcjonujących efektów, które cieszą naszych Pacjentów przez długie lata.
 

Bezpłatne konsultacje w Estetika

Bezpłatne konsultacje

W Estetika zdajemy sobie sprawę, że podjęcie leczenia stomatologicznego wymaga przede wszystkim zaufania do lekarza i personelu medycznego. Dodatkowo wiemy, że podjęcie takiego leczenia wymaga również dokładnego zaplanowania kosztów i czasu, jaki mamy przeznaczyć na jego realizację. Dlatego wszyscy pacjenci pierwszorazowi przychodząc do naszej kliniki mogą skorzystać z pierwszej wizyty konsultacyjnej bezpłatnie.  

Stomatologia zachowawcza w Estetika

Stomatologia zachowawcza

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Kluczem do jego osiągnięcia jest regularne dbanie o jamę ustną nie tylko myjąc zęby, ale również odbywając regularnie wizyty higienizacyjne i kontrolne.  

Leczenie kanałowe w Estetika

Leczenie kanałowe

Wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie, dziś można uratować. Pozwala na to między innymi leczenie endodontyczne, bardziej znane jako kanałowe.

Przeleczone zęby endodontycznie niejednokrotnie mogą pełnić takie same funkcje jak zdrowe zęby pacjenta, jeszcze przez wiele lat. Ponadto nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które znacznie skracają czas trwania leczenia kanałowego przy jednoczesnym zwiększaniu komfortu pacjenta.

 

Stomatologia dziecięca w Estetika

Stomatologia dzięcięca

Ekspertom Estetika przyświeca idea bezbolesnego i bezstresowego leczenia stomatologicznego. Ma to wyjątkowe znaczenie w przypadku najmłodszych Pacjentów, ponieważ pierwsze doświadczenia związane z gabinetem stomatologicznym mogą mieć wpływ na całe ich przyszłe życie. Statystyki jasno pokazują, że osoby, które rozpoczynają leczenie stomatologiczne w młodym wieku, mają znacznie większe szanse na zachowanie zdrowych zębów w dorosłym życiu i uniknięcie traum związanych z wizytami bólowymi. Dlatego szczególną troską otaczamy małych Pacjentów, oferując rozwiązania, które uprzyjemnią i uatrakcyjnią wizytę u dentysty. Dzięki temu dzieci chętnie do nas wracają i z zaangażowaniem dbają o swoje ząbki.
 

Leczenie implantologiczne w Estetika

Implanty zębów

Implantologia to nowoczesna i intensywnie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem braków w uzębieniu. Warto mieć świadomość tego, że każda utrata zęba wpływa negatywnie na stan zdrowia oraz kondycję narządu żucia, dlatego należy jak najszybciej odbudować braki. Implanty są najskuteczniejszym znanym obecnie sposobem leczenia, ponieważ odtwarzają ząb w sposób najbliższy jego naturalnej budowie anatomicznej. Tytanowy implant wszczepiony w kość stanowi część poddziąsłową i pełni funkcję korzenia zęba, natomiast korona protetyczna mocowana na stałe na implancie imituje widoczną w jamie ustnej część zęba. W przypadku bardziej rozległych braków można zastosować most, a bezzębie można wyleczyć poprzez zamocowanie protezy stałej na implantach, która zapewnia znacznie większy komfort życia niż tradycyjne rozwiązania. Dowiedz się więcej o tej rewolucyjnej metodzie i przekonaj się, w jaki sposób może zmienić Twoje życie na lepsze.

 

Leczenie protetyczne w Estetika

Protezy zębów

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją uzębienia. Nowoczesne metody umożliwiają wykonanie kompleksowego leczenia w każdym przypadku, niezależnie od rozległości ubytków: od braku pojedynczego zęba po bezzębie. Rozwiązania protetyczne, które oferujemy w klinice Estetika zapewniają Pacjentom znaczną poprawę jakości życia i pozwalają im wrócić do prawidłowego funkcjonowania.
 

Planowanie leczenia w Estetika

Plan leczenia

W Estetika dbamy o czas naszych pacjentów. Zdajemy sobie również sprawę z tego, jak ważna jest pełna informacja na temat leczenia stomatologicznego. Dlatego podczas pierwszej wizyty każdy pacjent rozmawia z lekarzem na temat swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymuje plan leczenia i kosztorys, który może przeanalizować w domowym zaciszu i zaplanować swoje wydatki oraz czas, który jest niezbędny na podjęcie leczenia.  

Prace rekonstrukcyjne zębów w Estetika

Prace rekonstukcyjne

Ścierasz zęby, Twoje uzębienie jest niepełne, a może borykasz się z większymi brakami zębowymi? Skorzystaj z leczenia podczas którego przeprowadzimy prace rekonstrukcyjne Twojego uśmiechu.  

Chirurgia stomatologiczna w Estetika

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna, to dział stomatologii zajmujący się operacyjnym leczeniem jamy ustnej. Celem leczenia chirurgicznego jest rekonstrukcja i regeneracja tkanek, całkowite wyeliminowanie źródła zakażenia jamy ustnej oraz wsparcie dla leczenia kanałowego (endodontycznego) i wsparcie leczenia chorób przyzębia.

Obecnie dział chirurgii stomatologicznej pozwala na znaczne skrócenie czasu gojenia po zabiegu, a sam zabieg jest przeprowadzany praktycznie bezboleśnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych znieczuleń stosowanych w dzisiejszej stomatologii.

 

Centrum diagnostyczne w Estetika

Radiologia

Diagnostyka radiologiczna jest dziś standardem w nowoczesnej stomatologii na światowym poziomie. W klinice Estetika zdajemy sobie sprawę z tego, że szereg dobrze przeprowadzonych badań rzutuje na cały proces leczenia. Dzięki temu wszystkie zabiegi można zaplanować w przemyślany sposób i zrealizować w optymalnym czasie, osiągając w pełni przewidywalne efekty.

 


Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00