Szybkie i bezbolesne leczenie kanałowe.

Wokół leczenia kanałowego krąży wiele legend.  Niegdyś kojarzone było ze złożonym i bolesnym procesem, który wymagał od Pacjenta odbywania wielu wizyt u stomatologa. W efekcie, leczenie kanałowe u Pacjentów niejednokrotnie powoduje, że unikają oni dentysty przez lata.

W ostatnich latach stomatologia znacznie poszła do przodu. Tradycyjne znieczulenia zostały zastąpione komputerowymi. Do gabinetów przebojem weszły mikroskopy, które umożliwiają lekarzom prowadzenie leczenia w dużym powiększeniu, a inne rozwiązania technologiczne sprawiają, że proces leczenia Pacjentów jest znacznie krótszy i bardziej precyzyjny.

 

Leczenie kanałowe bez bólu.

Nowoczesne znieczulenia stosowane przez dentystów w gabinecie stomatologicznym pozwalają na przeprowadzenie leczenia endodontycznego praktycznie bez bólu. Dzięki komputerowym znieczuleniom Pacjent nie tylko nie odczuwa chwili podania znieczulenia, ale również może jeść zaraz po zabiegu (jeśli nie ma innych przeciwwskazań).

Mikroskopy znacznie ułatwiły proces leczenia endodontycznego i pozwoliły na skrócenie czasu jego trwania. Lekarz wykorzystując mikroskop w trakcie zabiegu pracuje na dużym powiększeniu. Dzięki temu dokładnie widzi leczonego zęba i wszystkie jego kanały. W ten sposób ma możliwość dokładnego wyczyszczenia zainfekowanego zęba wraz z kanałami nawet podczas 1 wizyty. Możliwość wykorzystania mikroskopów w endodoncji znacznie skraca czas leczenia i pozwala na wyeliminowanie etapu „zatruwania zęba”, które owiane jest złą sławą.

Cały proces leczenia endodontycznego zawsze poprzedzony jest precyzyjną diagnostyką, która przeprowadzana jest w naszym centrum diagnostycznym. Możliwość wykonania zdjęć RTG na miejscu w klinice sprawia, że Pacjenci oszczędzają czas i pieniądze. Po bezpłatnej konsultacji i przeprowadzeniu diagnostyki, lekarz kwalifikuje Pacjenta do leczenia endodontycznego. O jego przebiegu możesz przeczytać tutaj.

 

Leczenie kanałowe bez zatruwania zęba.

Co najważniejsze nowoczesne leczenie endodontyczne jest przeprowadzane bez etapu zatruwania zęba. Wszystko dzięki mikroskopom i odpowiednio przeprowadzonej diagnostyce, która poprzedza proces leczenia. To duża zaleta, szczególnie dla Pacjentów borykających się z dentofobią, którzy obawiają się częstych i nieprzyjemnych wizyt w ośrodku stomatologicznym.

Możliwość wyeliminowania tego etapu pozwala również na skrócenie czasu jego trwania. Umożliwia przeleczenie zęba nawet podczas 1 wizyty.

 

Po co przeprowadza się leczenie endodontyczne?

Zadaniem leczenia kanałowego jest uratowanie mocno zainfekowanego zęba. Endodoncja pozwala na jego zachowanie, który niegdyś byłby skazany na usunięcie. To ostatni ratunek dla zęba przed jego ekstrakcją. Jeśli ząb nie nadaje się do uratowania zostaje usunięty i zastąpiony np. implantem zęba.

 

Co możesz teraz zrobić?

Zapisz się na bezpłatną konsultację. Podczas pierwszej wizyty lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Bezpłatna konsultacja jest doskonały sposobem na poznanie nas i poznanie możliwości leczenia w Twoim przypadku. Możesz zapisać się na wizytę wysyłając formularz kontaktowy lub dzwoniąc do nas pod nr tel.: +48 697 909 022. Nasze recepcjonistki dobiorą dogodny termin Twojej wizyty.

 

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00