Szukasz kreacji na karnawał? Ubierz się w… piękny uśmiech!

Rozpoczynamy karnawał – najbardziej imprezowy okres w roku. Przed nami niemal dwa miesiące fantastycznej zabawy. To czas, w którym pragniemy wyglądać olśniewająco. Jeśli marzysz o tym, aby oczarować wszystkich podczas karnawałowych wieczorów – dobrze przemyśl swoją kreację. Może w tym roku jej głównym elementem uczynisz śnieżnobiały, zachwycający uśmiech? Gwarantujemy, że będzie pasował do wszystkiego.

Uśmiech a pierwsze wrażenie

Badania pokazują, że aż 20% mężczyzn i 22% kobiet zwraca uwagę w pierwszej kolejności na uśmiech u płci przeciwnej. Wyżej w rankingach pojawiły się tylko oczy. Te dwa elementy stanowią więc o tym, jakie pierwsze wrażenie wywołamy u nowo poznanych osób. Oczy możemy podkreślić umiejętnie wykonanym makijażem, ale co możemy zrobić, aby wydobyć blask i piękno zębów? Odpowiedzią na to pytanie jest stomatologia estetyczna – dziedzina stomatologii, której zadaniem jest maksymalna poprawa estetyki uśmiechu.

 

Świeży wygląd zębów to podstawa

Pierwszym etapem w drodze do osiągnięcia pięknego uśmiechu jest zadbanie o jego świeży wygląd. Codzienne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie zębów to absolutna podstawa, ale to nie wszystko, co możemy zrobić, aby nasze zęby były nieskazitelnie czyste. Doskonałym pomysłem jest wykonanie profesjonalnej higienizacji jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym. Jest to zestaw trzech zabiegów: skalingu ultradźwiękowego, który rozbija kamień nazębny, piaskowania, które usuwa pozostałe osady i polerowania, które nadaje zębom gładkości. Taką sesję należy wykonywać co 6 miesięcy. Higienizacja pełni przede wszystkim funkcję profilaktyczną (chroni przed powstawaniem próchnicy i paradontozy), nie oznacza to jednak, że pozostaje bez znaczenia dla estetyki uśmiechu. Dzięki skalingowi i piaskowaniu zęby zostają oczyszczone z widocznych żółtych lub brunatnych złogów, gromadzących się wzdłuż linii dziąseł, dzięki czemu zostaje wydobyty kontur zębów. Usunięte zostają również powierzchowne przebarwienia, dzięki czemu uśmiech wydaje się rozjaśniony. Polerowanie natomiast wydobywa naturalny blask zębów. Dodatkowo higienizacja zapobiega halitozie, czyli nieprzyjemnemu zapachowi z ust, a świeży oddech również znacząco przekłada się na jakość życia towarzyskiego.

 

Śnieżnobiały uśmiech w godzinę

Po wykonaniu higienizacji można wykonać kolejny krok w stronę spełnienia marzeń o idealnym uśmiechu. Najlepszym sposobem na to, by metamorfoza uśmiechu przyniosła najbardziej satysfakcjonujące efekty jest konsultacja ze specjalistą. Podczas takiej wizyty porozmawiasz z ekspertem stomatologii o swoich oczekiwaniach, a lekarz zbada Twoje zęby i zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązania. Jednym z nich jest bardzo ceniony przez Pacjentów zabieg wybielania zębów. Jeśli liczysz na niezawodne efekty w krótkim czasie – to metoda dla Ciebie. Zaledwie jeden godzinny zabieg w gabinecie stomatologicznym dzieli Cię od osiągnięcia śnieżnobiałej barwy zębów. Wybielanie gabinetowe przeprowadzone za pomocą profesjonalnej lampy Beyond to w pełni komfortowa metoda, która przynosi spektakularne rezultaty – zęby stają się jaśniejsze nawet o 14 tonów! Dodatkowo specjalna technologia Beyond eliminuje wydzielanie ciepła i promieni UV, co ogranicza do minimum uczucie nadwrażliwości po zabiegu.

 

Zabłyśnij czarującym uśmiechem

Jeśli pragniesz, aby Twój uśmiech prezentował się doskonale podczas spotkań towarzyskich i karnawałowych imprez – zrób sobie przysługę i udaj się na profesjonalną higienizację oraz wybielanie zębów. Porozmawiaj także ze swoim stomatologiem, jakie inne metody mogą przynieść doskonałe rezultaty w Twoim przypadku. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, wystarczy, że wypełnisz formularz lub zadzwonisz pod numer 697 909 022

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00