Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza w Estetika

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Kluczem do jego osiągnięcia jest regularne dbanie o jamę ustną nie tylko myjąc zęby, ale również odbywając regularnie wizyty higienizacyjne i kontrolne.

Czasami jednak zdarza się tak, że mimo tego, że regularnie myjemy zęby, to pojawia się na nich próchnica. Wynika to, z braków w higienie np. nie docieramy ze szczoteczką do zębów do wszystkich miejsc w tym szczelin międzyzębowych, jednocześnie nie usuwamy wszystkich bakterii z ich powierzchni.

W ten sposób bakterie, które nie są usuwane podczas mycia zębów, pozostając na ich powierzchni powodują powstawanie próchnicy. Pamiętajmy, że jeśli zauważymy u siebie zalążki próchnicy, należy jak najszybciej udać się do dentysty i podjąć leczenie zachowawcze. To dzięki niemu możemy w porę zareagować na próchnicę, przeleczyć ją szybko przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Czym dłużej będziemy zwlekali z wizytą u dentysty, tym dłuższe i bardziej kosztowne może być leczenie w przyszłości.

Unikanie z kolei wizyt u dentysty może w konsekwencji prowadzić nawet do utraty zębów i konieczności podjęcia leczenia implantologicznego lub korzystania z protezy ruchomej.

Dlaczego musisz się pozbyć próchnicy?

Próchnica, to choroba zakaźna i może się rozprzestrzeniać na sąsiadujące zęby pacjenta. Jeśli w porę nie podejmiemy leczenia zachowawczego, próchnica może rozprzestrzenić się na kolejne zęby i w efekcie może spowodować konieczność podjęcia leczenia kanałowego lub nawet usunięcia zębów.

Dodatkowo należy pamiętać, że próchnica, jak każda choroba zakaźna może się przenosić również na inne osoby. Należy o tym szczególnie ​pamiętać w przypadku dzieci np. używając tej samej łyżeczki, co dziecko podczas posiłku.

Dlaczego dochodzi do próchnicy i jakie są jej skutki?

W jamie ustnej znajdują się liczne bakterie, które mogą powodować próchnicę. Brak właściwej higieny powoduje, że bakterie mają środowisko do rozwijania się, co może prowadzić nie tylko do próchnicy, ale i innych schorzeń.

W efekcie pacjent może borykać się z wieloma problemami zaczynając od brzydkiego zapachu z ust, poprzez widoczne czarne zęby, stany zapalne dziąseł, choroby przyzębia, a kończąc na chorobach ogólnoustrojowych. Pamiętajmy, że zdrowie zębów ma wpływ na cały organizm człowieka. Zniszczone zęby mogą być przyczyną chorób serca, nerek czy stawów.

Jak leczymy próchnicę?

Nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które nie tylko znacznie zmniejszają stres związany z wizytą u dentysty, ale również znacznie zmniejszają dyskomfort i ból.

Dodatkowo nasz zespół ekspertów jest doskonale przygotowany do tego, aby wyleczyć również osoby, które borykają się z dentofobią. Szereg szkoleń, kursów i warsztatów oraz wieloletnia praktyka doskonale przygotowała naszą klinikę do wyprowadzania nawet tych pacjentów, którzy mają traumy związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Leczenie w naszym gabinecie odbywa się przy wykorzystaniu bezbolesnego znieczulenia The Wand. Dzięki temu wizyta jest praktycznie bezbolesna. Dodatkowo dla pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, mamy gaz rozweselający, pozwalający na zminimalizowanie stresu związanego z wizytą.

Leczenie zachowawcze, tak jak każde inne rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji poprzedzonej diagnostyką. Podczas takiej wizyty lekarz weryfikuje stan jamy ustnej pacjenta, rozmawia o jego potrzebach i oczekiwaniach, a następnie dobiera najlepszą metodę leczenia stomatologicznego, tworząc plan leczenia. Dzięki temu nasi pacjenci już
od początku wiedzą ile będzie trwało leczenie oraz jaki będzie jego koszt.

Jakie wypełnienia stosujemy?

Do wypełnień stosujemy najlepszy na rynku materiał kompozytowy. Dzięki temu osiągamy efekt wypełnienia zbliżony do naturalnego zęba. Niejednokrotnie trudny do odróżnienia od pozostałych zębów pacjenta.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

  • wypełnienia stałe światłoutwardzalne,
  • wypełnienia stałe chemoutwardzalne,
  • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego,
  • wypełnienia czasowe,
  • nowoczesne wypełnienia zębów – Inlay,
  • nowoczesne wypełnienia zębów – Onlay,
  • odbudowę korony zęba (białej części zęba widocznej ponad linią dziąseł) kompozytem,
  • leczenie nadwrażliwości zębów,
  • szynowanie rozchwianych zębów.

Jeśli chcesz odzyskać piękny uśmiech zapisz się teraz na bezpłatną konsultację w naszym gabinecie. Pierwsza, bezpłatna wizyta, to doskonały sposób na poznanie nas i zweryfikowanie swoich oczekiwań. Aby zapisać się na wizytę wystarczy wypełnić poniższy formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00