Stomatologia zachowawcza

Każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Kluczem do jego osiągnięcia jest regularne dbanie o jamę ustną nie tylko myjąc zęby, ale również odbywając regularnie wizyty higienizacyjne i kontrolne.

Czasami jednak zdarza się tak, że mimo tego, że regularnie myjemy zęby, to pojawia się na nich próchnica. Wynika to, z braków w higienie np. nie docieramy ze szczoteczką do zębów do wszystkich miejsc w tym szczelin międzyzębowych, jednocześnie nie usuwamy wszystkich bakterii z ich powierzchni.

W ten sposób bakterie, które nie są usuwane podczas mycia zębów, pozostając na ich powierzchni powodują powstawanie próchnicy. Pamiętajmy, że jeśli zauważymy u siebie zalążki próchnicy, należy jak najszybciej udać się do dentysty i podjąć leczenie zachowawcze. To dzięki niemu możemy w porę zareagować na próchnicę, przeleczyć ją szybko przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Czym dłużej będziemy zwlekali z wizytą u dentysty, tym dłuższe i bardziej kosztowne może być leczenie w przyszłości.

Unikanie z kolei wizyt u dentysty może w konsekwencji prowadzić nawet do utraty zębów i konieczności podjęcia leczenia implantologicznego lub korzystania z protezy ruchomej.

Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem zachowawczym:

Lek. stom. Izabela Miętka – Wochniak - Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a następnie związała się z naszą kliniką. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i zagranicznych szkoleniach, kursach i warsztatach, szczególnie z zakresu endodoncji i protetyki. W naszej klinice zajmuje się leczeniem endodontycznym, stomatologią zachowawczą i stomatologią… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Katarzyna Radwańska - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca.   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Związana z Estetiką od początku swojej kariery zawodowej, aktualnie w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii stomatologicznej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów stomatologicznych w kraju i za granicą. Dr Detka w naszej klinice zajmuje się stomatologią zachowawczą, bezbolesną chirurgią stomatologiczną i leczeniem… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Piotr Sołtysiak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca   Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, szczególnie z dziedziny endodoncji i stomatologii estetycznej. Uwielbia aktywne spędzanie czasu. W naszym gabinecie zajmuje się głównie leczeniem endodontycznym i stomatologią zachowawczą. Jest miłośnikiem mikroskopu, uwielbia pracę w… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Ewa Telążka - Zajmuje się: stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza, endodoncja. Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej. W naszej klinice zajmuje się najmłodszymi Pacjentami, a także wykonuje zabiegi wypełnienia zębów oraz leczenie kanałowe. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na nartach, pływać i… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Katarzyna Balwierczak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza z endodoncją, stomatologia dziecięca     Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej oraz endodoncji. Obecnie jest w trakcie Curriculum Endodontycznego - szkolenia podyplomowego dla lekarzy endodontów. W swojej pracy zawsze dba o to, aby każda wizyta odbywała się bezstresowo, w miłej… Przejdź do pełnego opisu

Dlaczego musisz się pozbyć próchnicy?

Próchnica, to choroba zakaźna i może się rozprzestrzeniać na sąsiadujące zęby pacjenta. Jeśli w porę nie podejmiemy leczenia zachowawczego, próchnica może rozprzestrzenić się na kolejne zęby i w efekcie może spowodować konieczność podjęcia leczenia kanałowego lub nawet usunięcia zębów.

Dodatkowo należy pamiętać, że próchnica, jak każda choroba zakaźna może się przenosić również na inne osoby. Należy o tym szczególnie ​pamiętać w przypadku dzieci np. używając tej samej łyżeczki, co dziecko podczas posiłku.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Dlaczego dochodzi do próchnicy i jakie są jej skutki?

  W jamie ustnej znajdują się liczne bakterie, które mogą powodować próchnicę. Brak właściwej higieny powoduje, że bakterie mają środowisko do rozwijania się, co może prowadzić nie tylko do próchnicy, ale i innych schorzeń.

  W efekcie pacjent może borykać się z wieloma problemami zaczynając od brzydkiego zapachu z ust, poprzez widoczne czarne zęby, stany zapalne dziąseł, choroby przyzębia, a kończąc na chorobach ogólnoustrojowych. Pamiętajmy, że zdrowie zębów ma wpływ na cały organizm człowieka. Zniszczone zęby mogą być przyczyną chorób serca, nerek czy stawów.

  Jak leczymy próchnicę?

  Nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które nie tylko znacznie zmniejszają stres związany z wizytą u dentysty, ale również znacznie zmniejszają dyskomfort i ból.

  Dodatkowo nasz zespół ekspertów jest doskonale przygotowany do tego, aby wyleczyć również osoby, które borykają się z dentofobią. Szereg szkoleń, kursów i warsztatów oraz wieloletnia praktyka doskonale przygotowała naszą klinikę do wyprowadzania nawet tych pacjentów, którzy mają traumy związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

  Leczenie w naszym gabinecie odbywa się przy wykorzystaniu bezbolesnego znieczulenia The Wand. Dzięki temu wizyta jest praktycznie bezbolesna. Dodatkowo dla pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, mamy gaz rozweselający, pozwalający na zminimalizowanie stresu związanego z wizytą.

  Leczenie zachowawcze, tak jak każde inne rozpoczynamy od konsultacji poprzedzonej diagnostyką. Podczas takiej wizyty lekarz weryfikuje stan jamy ustnej pacjenta, rozmawia o jego potrzebach i oczekiwaniach, a następnie dobiera najlepszą metodę leczenia stomatologicznego, tworząc plan leczenia. Dzięki temu nasi pacjenci już
  od początku wiedzą ile będzie trwało leczenie oraz jaki będzie jego koszt.

  Jakie wypełnienia stosujemy?

  Do wypełnień stosujemy najlepszy na rynku materiał kompozytowy. Dzięki temu osiągamy efekt wypełnienia zbliżony do naturalnego zęba. Niejednokrotnie trudny do odróżnienia od pozostałych zębów pacjenta.

  W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

  • wypełnienia stałe światłoutwardzalne,
  • wypełnienia stałe chemoutwardzalne,
  • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego,
  • wypełnienia czasowe,
  • nowoczesne wypełnienia zębów – Inlay,
  • nowoczesne wypełnienia zębów – Onlay,
  • odbudowę korony zęba (białej części zęba widocznej ponad linią dziąseł) kompozytem,
  • leczenie nadwrażliwości zębów,
  • szynowanie rozchwianych zębów.

  Jeśli chcesz odzyskać piękny uśmiech zapisz się teraz na konsultację w naszym gabinecie. Pierwsza, wizyta, to doskonały sposób na poznanie nas i zweryfikowanie swoich oczekiwań. Aby zapisać się na bezpłatną wystarczy wypełnić poniższy formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

  Cennik

  Konsultacje
  Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
  Stomatologia zachowawcza
  Aby, usunąć próchnicę w początkowym stadium często wystarczy założyć odpowiednie wypełnienie. W naszym gabinecie stosujemy wypełnienia estetyczne. Oprócz tradycyjnych wypełnień kompozytowych oferujemy również wkłady Inlay/Onlay, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz doskonałą estetyką.