Stomatologia dzięcięca

Stomatologia dziecięca w Estetika

Statystyki jasno pokazują, że osoby, które rozpoczynają leczenie stomatologiczne w młodym wieku, mają znacznie większe szanse na zachowanie zdrowych zębów w dorosłym życiu i uniknięcie traum związanych z wizytami bólowymi.

W pracy z dziećmi naszą maksymą jest: nic na siłę. Zawsze udaje nam się przekonać do siebie najbardziej wymagających Pacjentów, jakimi są dzieci.

Odbywanie regularnych wizyt kontrolnych z dzieckiem już od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dzięki temu mały Pacjent nabiera zaufania do stomatologa, a uczęszczanie do gabinetu stomatologicznego staje się dla niego czymś naturalnym.

Z kolei pojawianie się z dzieckiem u dentysty dopiero wtedy, gdy poczuje ono ból zęba, może wywołać u niego traumę, która znacznie utrudni mu dbanie o zdrowie jamy ustnej w dorosłym życiu.

Dodatkowo przedwczesne usuwanie mleczaków, które jest często wynikiem zaniedbania próchnicy, może prowadzić do powstawania wad ortodontycznych. Zęby mleczne zachowują bowiem miejsce dla uzębienia stałego, umożliwiając poprawne rozwijanie się zgryzu.

Kiedy ząb mleczny zostaje przedwcześnie usunięty, sąsiadujące zęby zaczynają się przesuwać w jego miejsce. W efekcie brakuje miejsca dla zęba stałego, który wyrzyna się krzywo, powodując wady, które należy wyleczyć ortodontycznie. Pamiętaj, że ceną za zaniedbania w pierwszych latach życia Twojego dziecka będą poważne problemy z uzębieniem w dorosłym życiu.

Nie zmuszamy dziecka do podjęcia leczenia stomatologicznego

Szczególnie ważne w leczeniu dzieci jest to, aby miały pozytywne skojarzenia związane z dentystą. Ponieważ kładziemy szczególny nacisk na kompleksowe leczenie dzieci, nasz zespół stale przechodzi szereg szkoleń w kraju i za granicą. Dzięki temu nasi najmłodsi pacjenci nie tylko nie boją się wizyty u stomatologa, ale chętnie pojawiają się w gabinecie stomatologicznym.

Przede wszystkim nigdy nie zmuszamy dziecka do podjęcia leczenia. Zawsze pracujemy z małym pacjentem tak, aby sam dobrowolnie poddał się badaniu, a później, jeżeli jest taka potrzeba leczeniu.

Stomatologia dziecięca w Estetika

Dzięki właściwemu podejściu, cierpliwości, a także współpracy z rodzicami udaje nam się z sukcesem wpoić najmłodszym, że wizyty u dentysty nie są niczym strasznym, a także nauczyć je, jakie są ważne.

Wizyta adaptacyjna

Zawsze, kiedy dziecko trafia do nas pierwszy raz, rozpoczynamy od wizyty adaptacyjnej, chyba, że mały pacjent poddaje się leczeniu. Wizyta adaptacyjna to wbrew pozorom bardzo ważny etap edukacji, gdyż ma na celu zapoznanie dziecka z lekarzem, gabinetem oraz wszystkimi narzędziami.

Dziecko podczas takiej wizyty stopniowo nabiera zaufania do zespołu i otoczenia, a w efekcie pozwala na podjęcie leczenia stomatologicznego. Podsumowując ta wizyta ma bawić i uczyć oraz oswajać dziecko ze stomatologiem, gabinetem i leczeniem.

Przebieg wizyty adaptacyjnej

Podczas wizyty adaptacyjnej dziecko poznaje lekarza oraz asystentkę. Zapoznaje się z gabinetem, dowiaduje się dlaczego fotel jeździ w górę i w dół, czym jest dmuchawka. Ponadto pokazujemy mu narzędzia, materiały, maseczkę do sedacji i uczymy jak przez nią oddychać.

Stomatologia dziecięca w Estetika

Na koniec takiej wizyty, każdy dzielny pacjent otrzymuje nagrodę. Wszystko po to, by pierwsze skojarzenia z lekarzem, które są tak istotne, były jak najlepsze.

Rodzicu, pamiętaj!

Kochani rodzice, niestety najczęściej Wasz strach lub Wasze przeżycia są przyczyną lęku Waszych dzieci przed stomatologiem. Ten strach możemy pokonać, jeżeli tylko nam w tym pomożecie. Nie straszcie swoich dzieci stomatologiem, nie mówcie im, że będzie boleć. Często właśnie takie opowieści są przyczyną dentofobii u dzieci. Pamiętajcie ​również o tym, że warto poświęcić trochę czasu na wizytę u stomatologa w momencie, gdy dziecku nic nie dolega i nic nie boli. Wtedy szybciej i łatwiej pomożemy w stworzeniu pozytywnego wizerunku dentysty u Twojego dziecka, a ono będzie chętniej przychodziło do gabinetu.

Pierwsza wizyta u dentysty

Chociaż na jakąkolwiek współpracę z dzieckiem możemy liczyć dopiero ok. 3- 4 roku życia to jednak warto pojawić się już z pociechą u dentysty w momencie wyrzynania się pierwszych zębów mlecznych. Podczas pierwszej wizyty rodzice otrzymują wiele informacji o tym, jak zadbać o zdrowie nowych ząbków. Im wcześniej zajmiemy się kształtowaniem prawidłowych nawyków, tym mniej wysiłku będzie to nas kosztować.

Czy warto dbać i leczyć zęby mleczne?

Najgorszym możliwym podejściem jest nastawienie, że nie ma sensu leczyć zębów mlecznych, bo przecież i tak wypadną. Nic bardziej mylnego, ponieważ już na zębach mlecznych może pojawić się próchnica, która bez problemu przeniesie się później na zęby stałe.

Dodatkowo zęby mleczne utrzymują miejsce dla zębów stałych, a pojawiające się braki w uzębieniu mogą prowadzić do wad zgryzu w przyszłości (cena leczenia jest wtedy znacznie większa).

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na wizytę w naszym gabinecie. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00