Stomatologia dzięcięca

Ekspertom Estetika przyświeca idea bezbolesnego i bezstresowego leczenia stomatologicznego. Ma to wyjątkowe znaczenie w przypadku najmłodszych Pacjentów, ponieważ pierwsze doświadczenia związane z gabinetem stomatologicznym mogą mieć wpływ na całe ich przyszłe życie. Statystyki jasno pokazują, że osoby, które rozpoczynają leczenie stomatologiczne w młodym wieku, mają znacznie większe szanse na zachowanie zdrowych zębów w dorosłym życiu i uniknięcie traum związanych z wizytami bólowymi. Dlatego szczególną troską otaczamy małych Pacjentów, oferując rozwiązania, które uprzyjemnią i uatrakcyjnią wizytę u dentysty. Dzięki temu dzieci chętnie do nas wracają i z zaangażowaniem dbają o swoje ząbki.

Poznaj lekarzy zajmujących się stomatologią dziecięcą:

Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu

 
Lek. stom. Katarzyna Balwierczak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza z endodoncją, stomatologia dziecięca     Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej oraz endodoncji. Obecnie jest w trakcie Curriculum Endodontycznego - szkolenia podyplomowego dla lekarzy endodontów. W swojej pracy zawsze dba o to, aby każda wizyta odbywała się bezstresowo, w miłej… Przejdź do pełnego opisu

 
Lek. stom. Ewa Telążka - Zajmuje się: stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza, endodoncja. Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej. W naszej klinice zajmuje się najmłodszymi Pacjentami, a także wykonuje zabiegi wypełnienia zębów oraz leczenie kanałowe. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na nartach, pływać i… Przejdź do pełnego opisu

 

Kiedy udać się z dzieckiem do dentysty?

Odbywanie regularnych wizyt kontrolnych z dzieckiem już od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Dzięki temu mały Pacjent nabiera zaufania do stomatologa, a uczęszczanie do gabinetu stomatologicznego staje się dla niego czymś naturalnym. Z kolei pojawianie się z dzieckiem u dentysty dopiero wtedy, gdy poczuje ono ból zęba, może wywołać u niego traumę, która znacznie utrudni mu dbanie o zdrowie jamy ustnej w dorosłym życiu. Dlatego do dentysty warto udać się, gdy tylko dziecko będzie w odpowiednim wieku, aby nawiązać z lekarzem świadomą i dobrowolną współpracę. Najlepszym wiekiem do odbycia pierwszej wizyty jest 4 rok życia. Pamiętajmy, że pierwsza wizyta powinna mieć charakter adaptacyjny, a więc powinna umożliwić dziecku poznanie lekarza i gabinetu w bezstresowej atmosferze i pomóc mu odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji.

 

Wizyta adaptacyjna

Zawsze kiedy dziecko trafia do nas po raz pierwszy, jego przygoda z leczeniem zębów rozpoczyna się od wizyty adaptacyjnej, która stanowi bardzo ważny etap edukacji. Ma ona na celu zapoznanie się dziecka z lekarzem, gabinetem oraz znajdującymi się w nim narzędziami. Mały Pacjent podczas takiej wizyty poznaje lekarza oraz asystentkę. Może obejrzeć gabinet, otrzymać odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania i dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy, m.in. dlaczego warto myć ząbki codziennie. W trakcie takiej wizyty mały Pacjent może także nauczyć się oddychania przez maseczkę stosowaną przy sedacji wziewnej, co może okazać się bardzo przydatną umiejętnością w trakcie dalszego leczenia. Wraz z przebiegiem wizyty adaptacyjnej, dziecko stopniowo nabiera zaufania do zespołu i otoczenia, a w efekcie pozwala na podjęcie leczenia stomatologicznego. Na koniec takiej wizyty, każdy dzielny Pacjent otrzymuje nagrodę. Wszystko po to, by pierwsze skojarzenia z lekarzem, które są tak istotne, były jak najlepsze. Podsumowując: ta wizyta ma bawić i uczyć oraz oswajać dziecko ze stomatologiem, gabinetem i leczeniem zębów.

Estetika - leczenie dzieci

Zabiegi dla najmłodszych Pacjentów w klinice Estetika:

 • Fluoryzacja – to nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny zabieg, który doskonale sprawdza się jako pierwszy zabieg stomatologiczny u najmłodszych Pacjentów. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu, zawierającego dawkę fluoru dostosowaną do wieku Pacjenta. Pierwiastek zostaje stopniowo uwalniany i wchłaniany przez zęby. Efektem jest wzmocnienie szkliwa, ochrona przed próchnicą i wspomaganie prawidłowego rozwoju zębów.
 • Lakowanie – zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów specjalnym lakiem szczelinowym, który wypełnia mikroubytki i szczeliny, zapobiegając rozwojowi bakterii w trudno dostępnych miejscach i tym samym – minimalizując ryzyko powstawania próchnicy.
 • Kolorowe wypełnienia – cenione przez najmłodszych rozwiązanie, stosowane, gdy zachodzi potrzeba wyleczenia ubytku próchnicowego. Materiał, z którego są zbudowane kolorowe plomby, nie różni się od tradycyjnego wypełnienia kompozytowego, a atrakcyjny kolor znacznie podnosi u najmłodszych motywację do podjęcia leczenia.
 • Podcięcie wędzidełka – prosty zabieg chirurgiczny, polegający na nacięciu wędzidełka wargowego lub językowego, czyli fragmentu błony śluzowej, łączącego wargę z dziąsłem lub język w dnem jamy ustnej. Wykonywany jest, gdy u dziecka pojawiają się wady ortodontyczne lub problemy z prawidłową wymową, związane z nieodpowiednim ukształtowaniem wędzidełka. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki zastosowaniu łagodnego znieczulenia The Wand, a miejsce pozabiegowe goi się bardzo szybko.

Stomatologia dziecięca w Estetika

Odpowiednie podejście do najmłodszych Pacjentów

W pracy z dziećmi naszą maksymą jest: nic na siłę. Zawsze udaje nam się przekonać do siebie najbardziej wymagających Pacjentów, jakimi są dzieci, ale nigdy nie zmuszamy do podjęcia leczenia. Pracujemy z małym Pacjentem tak, aby sam dobrowolnie poddał się badaniu, a później, jeżeli jest taka potrzeba – niezbędnym zabiegom. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że w leczeniu dzieci najważniejsze jest to, aby pozostawiło ono po sobie dobre wspomnienia i by dziecko wiązało z dentystą wyłącznie pozytywne skojarzenia. Dzięki temu nasi najmłodsi Pacjenci nie tylko nie boją się wizyty u stomatologa, ale chętnie pojawiają się ponownie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki właściwemu podejściu, cierpliwości, a także współpracy z rodzicami udaje nam się z sukcesem wpoić najmłodszym, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym, a wręcz może okazać się ciekawą przygodą.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Czy warto dbać i leczyć zęby mleczne?

  Najgorszym możliwym podejściem jest nastawienie, że nie ma sensu leczyć zębów mlecznych, bo przecież i tak wypadną. Nic bardziej mylnego, ponieważ już na zębach mlecznych może pojawić się próchnica, która bez problemu przeniesie się później na zęby stałe. Dodatkowo zęby mleczne utrzymują miejsce dla zębów stałych, umożliwiając poprawne rozwijanie się zgryzu. Ich przedwczesna utrata, która jest często wynikiem zaniedbania próchnicy, może prowadzić do powstawania wad zgryzu. Kiedy ząb mleczny zostaje przedwcześnie usunięty, sąsiadujące zęby zaczynają się przesuwać w jego miejsce. W efekcie brakuje miejsca dla zęba stałego, który wyrzyna się krzywo, co często wiąże się z koniecznością wykonania złożonego leczenia ortodontycznego w przyszłości. Pamiętajmy, że ceną za zaniedbania w pierwszych latach życia dziecka będą poważne problemy z jego uzębieniem w dorosłym życiu.

  Co możesz teraz zrobić?

  Drogi Rodzicu, pamiętaj, że częstą przyczyną lęku dziecka przed dentystą może być strach rodziców. Dziecko wyczuwa ich obawy i automatycznie zaczyna stresować się przed wizytą w nieznanym miejscu. Wspólnie możemy pokonać ten strach i pokazać naszemu małemu Pacjentowi, że leczenie ząbków nie musi być bolesne, a wizyta u dentysty może być świetną zabawą! Potrzebujemy jednak Twojej pomocy i współpracy, dlatego apelujemy: nie strasz swojego dziecka, a przed pierwszą wizytą adaptacyjną wyjaśnij mu, że będziesz towarzyszyć mu przez całą wizytę i że lekarz zbada jego ząbki tylko, jeśli Pacjent wyrazi na to zgodę.

  Warto poświęcić trochę czasu na wizytę u stomatologa w momencie, gdy dziecku nic nie dolega i nic nie boli. Wtedy szybciej i łatwiej pomożemy Twojemu dziecku wypracować pozytywne nawyki i stworzyć pozytywny wizerunek dentysty, a ono będzie chętniej przychodziło do gabinetu. Jeśli chcesz zapisać swoją pociechę na pierwszą wizytę, zadzwoń pod numer +48 697 909 022 lub wypełnij formularz, a nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

  Cennik

  Konsultacje
  Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
  Leczenie dzieci
  Dzieci w naszej klinice przyjmowanie są od 8 roku życia. Dzięki temu możesz przyzwyczaić dziecko do dentysty i uniknąć bardziej skomplikowanego leczenia w przyszłości. Najczęściej wizyty najmłodszych Pacjentów mają charakter profilaktyczny lub wykonywane są na nich proste zabiegi, takie jak wypełnienie czy lakowanie zęba.

  [Rich_Web_Tabs id=”11″]