Radiowizjografia

Centrum diagnostyczne w Estetika

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych trudno wyobrazić sobie dzień bez pomocy radiowizjografa. Zdjęcia zębów przy użyciu rvg wykonujemy w trakcie każdego leczenia kanałowego (endodontycznego), aby upewnić się, że jest ono wykonane prawidłowo i zgodnie z światowymi standardami. Dzięki temu nasi pacjenci zyskują gwarancję, że po leczeniu kanałowym będą mogli się cieszyć z przeleczonego zęba przez lata.

Co daje radiowizjografia?

Współczesna radiowizjografia pozwala między innymi na precyzyjną ocenę długości kanału zęba, jak i sprawdzenie, czy został prawidłowo wypełniony w trakcie leczenia kanałowego. Dzięki temu lekarz ma pewność, że przeprowadzone przez niego leczenie jest skuteczne, a pacjent będzie mógł się cieszyć uratowanym zębem przez lata.

Takie zdjęcie wykonuje się niejednokrotnie, a pozwala na to stosunkowo niski stopień promieniowania na które narażony jest pacjent. Dzięki temu użycie radiowizjografa jest całkowicie bezpieczne i komfortowe dla pacjenta.

 

Leczenie kanałowe podczas 1 wizyty w Estetika Łódź

Jak wykonuje się zdjęcie RVG?

Dzięki nowoczesnej aparaturze wykonanie badania Rvg w stomatologii jest bezproblemowe i komfortowe dla pacjenta. Do jego ust wkłada się niewielki czujnik, który przekształca promieniowanie rentgenowskie na sygnał cyfrowy. Dzięki temu już po chwili zdjęcie zęba może być widoczne na monitorze komputera.

Lekarz stomatolog może dowolnie obrabiać zdjęcie – zmieniać kontrast, powiększać i zmniejszać, regulować jasność, aby upewnić się, że leczenie jest wykonywane prawidłowo i zgodnie z najwyższymi standardami.

Co zyskuje pacjent?

Dzięki leczeniu przy wykorzystaniu radiowizjografii, pacjent ma pewność, że zostało ono przeprowadzone prawidłowo i zgodnie z wysokimi standardami naszej kliniki. To z kolei przekłada się na możliwość użytkowania przeleczonego zęba przez pacjenta jeszcze przez lata.

Leczenie kanałowe w połączeniu z mikroskopem, którego używamy standardowo w naszej klinice, pozwala na znaczne skrócenie czasu jego trwania i dodatkowo zwiększenie komfortu pacjenta. Dzięki temu nie tylko leczenie endodontyczne można często przeprowadzić podczas 1 wizyty, ale również można uratować zęby, które kiedyś byłyby usunięte.

 

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00