Radiowizjografia

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych trudno wyobrazić sobie dzień bez pomocy radiowizjografa. Zdjęcia zębów przy użyciu tego urządzenia wykonujemy w trakcie każdego leczenia kanałowego (endodontycznego), aby upewnić się, że jest ono przeprowadzane prawidłowo i zgodnie z światowymi standardami. Dzięki temu nasi Pacjenci zyskują gwarancję, że po leczeniu będą mogli cieszyć się w pełni funkcjonalnym uzębieniem przez długie lata.

Jak wygląda badanie za pomocą radiowizjografu?

Dzięki nowoczesnej aparaturze wykonanie badania RVG jest bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta. Radiowizjografia przypomina tradycyjne zdjęcie rentgenowskie, jednak jest jego unowocześnioną wersją, dzięki której uzyskujemy zdjęcia w jakości cyfrowej. Do ust Pacjenta wkłada się niewielki czujnik, który przekształca promieniowanie rentgenowskie na sygnał cyfrowy. Dzięki temu już po chwili zdjęcie zęba może być widoczne na monitorze komputera. Jest ono znacznie dokładniejsze niż w przypadku zastosowania tradycyjnej metody. Ponadto dawka promieniowania jest ograniczona do minimum. Dzięki temu użycie radiowizjografu jest całkowicie bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta.

Lekarz stomatolog może dowolnie obrabiać wykonane zdjęcie – zmieniać kontrast, powiększać i zmniejszać, regulować jasność, aby upewnić się, że leczenie jest wykonywane prawidłowo i zgodnie z najwyższymi standardami.

 

Jakie korzyści daje radiowizjografia?

Współczesna radiowizjografia pozwala między innymi na precyzyjną ocenę długości kanału zęba, jak i sprawdzenie, czy został prawidłowo wypełniony w trakcie leczenia endodontycznego. Dzięki temu lekarz ma pewność, że przeprowadzone przez niego leczenie jest skuteczne. Pacjent może czuć się bezpiecznie i spokojnie ze świadomością, że jego ząb został uratowany, a wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo i zgodnie z wysokimi standardami naszej kliniki.