Radiologia

Diagnostyka radiologiczna jest dziś standardem w nowoczesnej stomatologii na światowym poziomie. W klinice Estetika zdajemy sobie sprawę z tego, że szereg dobrze przeprowadzonych badań rzutuje na cały proces leczenia. Dzięki temu wszystkie zabiegi można zaplanować w przemyślany sposób i zrealizować w optymalnym czasie, osiągając w pełni przewidywalne efekty.

Jakie znaczenie ma diagnostyka w stomatologii?

Cyfrowa diagnostyka znajduje zastosowanie w stomatologii zachowawczej. Podstawowym badaniem jest zdjęcie RTG punktowe, obrazujące strukturę pojedynczego zęba i przylegających do niego tkanek. Służy do określania szczelności wypełnień i poszukiwania ognisk próchnicy. Dzięki technologii cyfrowej możliwe jest dostrzeżenie tego, co jest niewidoczne gołym okiem, w związku z tym możliwe jest wykrycie próchnicy zanim jeszcze pojawią się jej poważniejsze skutki. To pozwala uniknąć bólu zęba, spowodowanego znacznymi ubytkami, oraz konieczności przeprowadzenia złożonego leczenia.

Zdjęcie RTG ma też duże znaczenie w całym procesie leczenia endodontycznego. W tym przypadku precyzyjna diagnostyka jest elementem niezbędnym do skutecznego przeprowadzenia zabiegu. Niektóre zęby mogą mieć specyficzną budowę anatomiczną. Ich korzenie mogą być zakrzywione i nieregularne, a liczba kanałów również jest zależna od indywidualnych uwarunkowań. Tylko dokładne zbadanie tych struktur umożliwia szczelne wypełnienie wszystkich przestrzeni i gwarantuje skuteczność zabiegu.

Nieocenionym narzędziem diagnostycznym w stomatologii jest pantomogram. To urządzenie do wykonywania zdjęć panoramicznych, które uwidaczniają układ zębów górnych i dolnych. Ze względu na swoją kompleksowość jest to obecnie badanie podstawowe, które powinno być przeprowadzane na początku każdego leczenia stomatologicznego. Dzięki niemu możemy zorientować się w ogólnym stanie uzębienia; sprawdzić, które zęby były leczone kanałowo; przekonać się, czy nie ma pozostawionych po ekstrakcjach korzeni; ocenić stopień zaniku kości; wykryć bezbolesne stany zapalne, np. torbiele; czy też wcześnie wykryć zmiany nowotworowe. Zdjęcie pantomograficzne stosuje się praktycznie we wszystkich działach stomatologii, ale największe znaczenie ma w protetyce, chirurgii i periodontologii.

Jeśli leczenie wymaga uzyskania bardzo szczegółowych informacji o stanie zdrowia Pacjenta oraz całościowego spojrzenia na aparat żucia, odpowiednim badaniem jest tomografia komputerowa. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi diagnostycznych, stosowanych w wielu dziedzinach medycyny. W stomatologii ma ogromne znaczenie w leczeniu choroby okluzyjnej oraz w kompleksowej odbudowie uzębienia, np. na implantach dentystycznych. Charakteryzuje się ogromną precyzją, dzięki czemu możliwe jest zweryfikowanie stanu kości i zębów. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość stworzenia modelu 3D dzięki komputerowemu oprogramowaniu. To pozwala lekarzowi zaprojektować dokładny plan leczenia, niezbędny w przypadku złożonej rekonstrukcji zębów.

Własne centrum diagnostyczne

Diagnostyka jest podstawą współczesnego leczenia stomatologicznego. W klinice Estetika pragniemy dać naszym Pacjentom swobodny dostęp do najnowocześniejszych technologii tak, by mogli korzystać z nich w jednym miejscu, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dlatego w naszej placówce stworzyliśmy własne centrum diagnostyczne, które wyposażyliśmy w niezbędny sprzęt: tomograf komputerowy oraz sprzęt RVG. Dzięki temu możemy zrealizować wszystkie niezbędne badania w kompleksowy sposób. Dla naszych Pacjentów to ogromna oszczędność czasu i dostępność wszystkich potrzebnych wyników na miejscu. Dzięki diagnostyce możemy opracować precyzyjny plan, który zoptymalizuje cały proces leczenia, by w najkrótszym możliwym czasie uzyskać pożądane rezultaty.

Skorzystaj z najnowocześniejszych technologii

Jeśli oczekujesz kompleksowego leczenia i przewidywalnych efektów, zapisz się na konsultację. Podczas wizyty przedstawimy Ci plan leczenia oraz jego szacowane koszta. Na konsultację możesz zapisać się, wypełniając poniższy formularz lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 697 909 022

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości