Proteza na implantach kluczem do nowego życia

Braki w uzębieniu czy całkowite bezzębie mogą być przyczyną wielu problemów, nie tylko natury estetycznej. Pojawiają się często kłopoty związane ze spożywaniem niektórych pokarmów czy wady logopedyczne. To z kolei bardzo często negatywnie wpływa na komfort psychiczny Pacjentów. Dlatego jednym z najlepszych rozwiązań okazuje się być zamocowanie stałej protezy na implantach.

Skutki braku uzębienia

Podstawowym i widocznym skutkiem luk w zębach jest znaczące pogorszenie estetyki uśmiechu, a tym samym całej twarzy. Ma to negatywny wpływ na komfort psychiczny Pacjenta. Dyskomfort może być odczuwany przy różnego rodzaju spotkaniach. W ten sposób znacząco pogarsza się jakość życia.

Najpoważniejsze jednak zmiany nie są widoczne. Jednym z naturalnych zadań zębów jest obciążanie kości. Kiedy pojawia się nawet pojedyncza luka naturalne środowisko w jamie ustnej zostaje zachwiane. W konsekwencji brak obciążenia kości prowadzi do jej stopniowego zaniku. Prowadzi to do zmian wyglądu twarzy. Pojawiają się liczne i głębokie zmarszczki. Brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej jest również przeszkodą w przeprowadzeniu zabiegu wszczepienia implantów. To właśnie te małe tytanowe śrubki pozwalają na przymocowanie odbudów protetycznych: koron (pojedyncza luka), mostów (większe braki zębowe) lub protez (bezzębie). Jeżeli doszło do zaniku kości, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego leczenia, które w konsekwencji wydłuża cały proces leczenia.

Bezzębie powoduje również poważne wady logopedyczne. Wynika to z faktu, że język podczas artykulacji nie ma podparcia w postaci zębów, które są niezbędne do poprawnego wymawiania niektórych głosek. To w połączeniu z pogorszeniem estetyki wpływa również na pogorszenie jakości życia. Odczuwany przez Pacjentów wstyd powoduje wycofanie się z życia towarzyskiego. W konsekwencji prowadzi to do wielu problemów natury psychologicznej. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia, które ma na celu odbudowę pełnych łuków zębowych.

Jak leczyć bezzębie?

Najbardziej znanym i najczęściej kojarzonym rozwiązaniem problemu bezzębia jest zastosowanie protezy ruchomej. Wielka w tym zasługa różnego rodzaju filmów, które utrwaliły niektóre popularne klisze. Wykorzystanie protezy ruchomej niesie ze sobą niestety wiele problemów. Przede wszystkim nie powstrzymuje ona zaniku kości. W konsekwencji po długim czasie użytkowania protezy ruchomej prowadzi to do sytuacji, w której proteza jest niedopasowana, przez co może wypadać samoistnie w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Wpływa to negatywnie na komfort psychiczny Pacjenta. Dodatkowo zostaje pogorszona estetyka twarzy przez pojawienie się głębokich zmarszczek. Ponadto korzystanie z ruchomej odbudowy nie rozwiązuje problemu spożywania niektórych twardych produktów. Pacjent w takim przypadku często musi zrezygnować ze swoich ulubionych posiłków. Zdecydowanie pogarsza to jakość życia. Dlatego współcześnie odradza się stosowanie protezy ruchomej na rzecz zamocowania protezy na stałe na implantach. Dzięki temu rozwiązaniu nie pojawiają się problemy, które występują przy tradycyjnym rozwiązaniu. Proteza na implantach pozwala komfortowo cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem.

 
Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na bezpłatne konsultacje

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


   

  Korzyści z zastosowania protezy na implantach

  Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest powstrzymanie procesu zaniku kości. Implant jest to mała śruba, którą wszczepia się miejsce po utraconym korzeniu zęba. Dzięki temu kość pozostaje obciążona, co zapobiega zanikowi kości. Tym samym na twarzy nie pojawiają się nieestetyczne zmarszczki. Ponadto zastosowanie protezy mocowanej stale na implantach w żaden sposób nie utrudnia spożywania twardych pokarmów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ pozwala to na odpowiednie zbilansowanie diety. Możliwe jest dostarczenie wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż nie ma wtedy żadnych przeszkód przed jedzeniem swoich ulubionych dań. Warto również dodać, że proteza na implantach pozwala na dokładne przeżuwanie wszystkich pokarmów, co zapobiega przeciążaniu układu trawiennego. Dzięki temu Pacjent może się cieszyć pełnią zdrowia.

  Nie bez znaczenia dla wielu użytkowników protezy stale zamocowanej na implantach jest komfort jej użytkowania. Nie istnieje obawa, że odbudowa protetyczna nagle, w najmniej oczekiwanym momencie, wypadnie. Pacjenci bez obaw mogą się szeroko uśmiechać. Wyeliminowane zostają również wady logopedyczne. Tym samym odzyskana zostaje pewność siebie. Protezy na implantach pozwalają na całkowitą odmianę życia Pacjenta.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeżeli borykasz się z problemem braku uzębienia, nie zwlekaj – udaj się na konsultację. To właśnie na niej lekarz rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. We współczesnej stomatologii wykorzystywane jest komputerowe znieczulenie The Wand, które umożliwia przejść przez wszystkie zabiegi komfortowo i bezboleśnie. Aby umówić się na konsultację, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 697 909 022