Protezy zębów

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją uzębienia. Nowoczesne metody umożliwiają wykonanie kompleksowego leczenia w każdym przypadku, niezależnie od rozległości ubytków: od braku pojedynczego zęba po bezzębie. Rozwiązania protetyczne, które oferujemy w klinice Estetika zapewniają Pacjentom znaczną poprawę jakości życia i pozwalają im wrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Co to jest proteza?

Protezy to rozwiązanie dla osób, które straciły własne zęby. Odbudowują i zastępują uzębienie Pacjenta, przywracając funkcjonalność jamy ustnej i estetykę uśmiechu. W Klinice Estetika dbamy o komfort naszych Pacjentów i stawiamy na długotrwałe efekty, dlatego realizujemy wyłącznie protezy stałe, mocowane na implantach. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, ponieważ leczenie implantoprotetyczne to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy sposób leczenia bezzębia, który realnie przekłada się na jakość codziennego funkcjonowania naszych Pacjentów.

Poznaj lekarzy zajmujących się protetyką:

Lek. stom. Izabela Miętka – Wochniak - Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a następnie związała się z naszą kliniką. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i zagranicznych szkoleniach, kursach i warsztatach, szczególnie z zakresu endodoncji i protetyki. W naszej klinice zajmuje się leczeniem endodontycznym, stomatologią zachowawczą i stomatologią… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu

Protezy tradycyjne wyjmowane – specyfika i wady

W przypadku braku wszystkich zębów nadal najczęściej stosowane są protezy całkowite, m.in. tradycyjne protezy akrylowe, zwane potocznie “sztuczną szczęką”. To doraźny sposób leczenia, który przywraca jamie ustnej podstawową estetykę i możliwość żucia, jednak jej użytkowanie wiąże się często ze znacznym dyskomfortem. Tego typu proteza utrzymuje się w jamie ustnej, przylegając do błony śluzowej, w związku z czym może poruszać się, a nawet wypadać w nieoczekiwanych okolicznościach, co wiąże się dla Pacjentów z dużym stresem. W związku z tym mogą czuć się skrępowani, szczególnie w sytuacjach towarzyskich. Brak stabilizacji sprawia ponadto, że jedzenie twardszych produktów może być utrudnione. Ruszająca się proteza utrudnia dodatkowo wyraźną artykulację niektórych głosek, prowadząc do wad wymowy, głównie seplenienia. Ze względu na to, że rozwiązanie tego typu nie rekonstruuje naturalnej anatomii zębów wraz z ich korzeniami – nie zapobiega zanikowi kości. Jest to proces wywołany brakiem naturalnego obciążenia kości i prowadzi do stopniowego ubywania tkanek. Skutkuje to zmianą rysów i proporcji twarzy (wydaje się wizualnie starsza), a także może prowadzić do bólu w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Konsekwencją jest także konieczność wymiany odbudowy protetycznej co ok. 5 lat.

Bezpłatna konsultacja w Estetika

Nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych protez

Dla Pacjentów, którzy nie są w pełni zadowoleni z użytkowania swojej protezy ze względu na niską stabilizację, doskonałą alternatywą jest proteza stała na implantach. Jest to pełna odbudowa łuku zębowego, którą trwale mocuje się w jamie ustnej na uprzednio wszczepionych implantach dentystycznych, czyli niewielkich tytanowych elementach, które integrują się z tkankami organizmu. Proteza stała jest bardziej komfortowa i wytrzymała niż tradycyjne rozwiązania protetyczne. Praktycznie pod każdym względem funkcjonuje w jamie ustnej tak jak naturalne zęby. Jest pozbawiona części podniebiennej – zrekonstruowane są wyłącznie same zęby w łuku lub (przy dużych zanikach kości) część otaczających je dziąseł. Dzięki temu Pacjenci nie mają trudności z przyzwyczajeniem się do protezy i traktują ją jak swoje własne zęby. Ponadto umożliwia to wyraźne odczuwanie smaków. Proteza mocowana na implantach nie przemieszcza się, nie może wypaść z ust i zapobiega negatywnym zmianom w obrębie kości szczęki i żuchwy. Implanty zastępują naturalny korzeń zęba, a praca protetyczna przenosi siły żucia na kość, w ten sposób minimalizując jej zanik. Zapewnia to optymalną równowagę i funkcjonalność narządu żucia oraz młody wygląd twarzy. Dzięki tej metodzie Pacjent zyskuje zupełnie nowy, piękny uśmiech oraz możliwość powrotu do dawnego stylu życia. Ze swojej nowej protezy może bowiem korzystać zupełnie tak jak z własnych, zdrowych zębów.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Przebieg leczenia implantoprotetycznego krok po kroku:

  Leczenie implantoprotetyczne to złożony proces, na które składa się część chirurgiczna i protetyczna, jednak dzięki zastosowaniu najnowszych technologii można je przeprowadzić kompleksowo i bezboleśnie.

  1. Konsultacja i diagnostyka – W klinice Estetika decyzja o sposobie leczenia zawsze jest podejmowana po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki, włącznie z wykonaniem badania prof. Gerbera, które pozwala zweryfikować ułożenie stawu skroniowo-żuchwowego. Po dokładnej analizie Pacjent otrzymuje wstępny plan leczenia wraz z możliwymi opcjami i alternatywami. Zawsze rekomendujemy rozwiązania, które zagwarantują Pacjentom najlepsze efekty funkcjonalne i estetyczne i będą służyły przez wiele lat.
  2. Część chirurgiczna – Zasadnicze leczenie implantoprotetyczne polega na wszczepieniu w kość szczęki lub żuchwy 4, 6 lub 8 implantów, czyli małych elementów z tytanu, imitujących korzeń zęba. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ w Estetika zawsze korzystamy z nowoczesnych komfortowych znieczuleń komputerowych. Po implantacji następuje proces gojenia i regeneracji miejsc pozabiegowych. Dzięki osteointegracyjnym właściowościom tytanu, implant dokładnie zrasta się z kością. Proces ten trwa ok. 4 miesiące.
  3. Część protetyczna – Gdy implanty się zagoją, zakładane są specjalne śruby gojące, które mają za zadanie estetyczne ukształtowanie dziąseł. Podczas kolejnej wizyty zostaje pobrany wycisk uzębienia, na podstawie którego technicy dentystyczni w laboratorium przygotowują dla Pacjenta indywidualną pracę protetyczną. Jeśli spełnia ona wszystkie oczekiwania Pacjenta względem estetyki i funkcjonalności, to podczas kolejnego spotkania zostaje na stałe zamocowana na implantach i od tej pory służy Pacjentowi jak jego własne zęby nawet dożywotnio.

  Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Temat

   Treść wiadomości


    
    

   Dlaczego warto jak najszybciej wyleczyć braki w uzębieniu?

   • brak pojedynczego zęba może pociągać za sobą utratę kolejnych – utrata jednego zęba może sprawdzić, że zęby sąsiadujące przesuwają się w stronę powstałej luki, a przeciwstawne – tracą naturalne podparcie i zaczynają się wychylać. To może prowadzić do ich rozchwiania, a w ostateczności – nawet utraty.
   • brak zębów wpływa na stan całego organizmu – każdy brak w uzębieniu utrudnia przeżuwanie pożywienia, a źle pogryzione cząstki jedzenia gorzej się trawią, obciążając układ pokarmowy.
   • braki w uzębieniu zaburzają estetykę twarzy – ubytki w uzębieniu obniżają estetykę uśmiechu, a ponadto są powodem zmian w obrębie kości, które negatywnie wpływają na rysy twarzy, m.in. zmienia się naturalny owal twarzy, powstają zmarszczki.
   • ubytki w uzębieniu są powodem wad zgryzu i zaburzeń okluzji – zanik tkanki kostnej, który jest spowodowany utratą naturalnego obciążenia kości w postaci zęba, prowadzi do przesunięć w uzębieniu. Te negatywne zmiany pogłębiają się z czasem, często skutkując nieprawidłowym ukształtowaniem zgryzu lub tzw. chorobą okluzyjną, która objawia się m.in. nawracającymi bólami głowy.

   Bezpłatne konsultacje w Estetika

    Co możesz teraz zrobić?

   Jeśli cierpisz z powodu braków w uzębieniu, nie pozwól, by ich negatywne konsekwencje utrudniały Ci codzienne funkcjonowanie. By zweryfikować swoje potrzeby i oczekiwania, zapisz się na konsultację, wypełniając poniższy formularz lub dzwoniąc pod numer: 697 909 022.

   Możesz zapisać się na konsultację wysyłając formularz lub dzwoniąc pod nr tel.: 697 909 022. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

   Cennik

   Konsultacje
   Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
   Protetyka
   Leczenie protetyczne jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z pojedynczymi i większymi brakami zębowymi oraz bezzębiem. Odpowiednio dobrana proteza pozwala Pacjentom spożywać ulubione potrawy i cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli masz pojedyncze braki zębowe.

    Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

    My też nie lubimy spamu

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Najczęściej zadawane pytania: