Protezy zębów

Leczenie protetyczne w Estetika

Leczenie protetyczne pozwala na pełną odbudowę uzębienia Pacjenta, niezależnie od ilości braków zębowych. Nowoczesne metody leczenia umożliwiają Pacjentom powrót do prawidłowego funkcjonowania i zapewniają znaczną poprawę jakości życia.

W naszym gabinecie podczas leczenia protetycznego dbamy przede wszystkim o ustalenie prawidłowych funkcji żucia. W tym przypadku szczególnie ważne jest wykonanie protezy tak, aby finalnie spełniała nie tylko oczekiwania estetyczne, ale również funkcjonalne. To pozwoli Pacjentom na komfortowe użytkowanie pracy protetycznej przez wiele lat.  

Przebieg leczenia protetycznego:

1. Rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji, podczas której wykonujemy pełną diagnostykę. Podczas pierwszej, bezpłatnej wizyty lekarz rozmawia z Pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach. Następnie bada stan jego uzębienia i dobiera najlepszą metodę leczenia. Pacjent otrzymuje gotowy plan leczenia, z którym może się zapoznać i zweryfikować czas trwania leczenia oraz koszt, który się z nim wiąże.

Bezpłatna konsultacja w Estetika

2. Podczas kolejnej wizyty pobierane są wyciski szczęki i/lub żuchwy. Na ich podstawie technicy dentystyczni w laboratorium protetycznym przygotowują indywidualnie dla Pacjenta pracę protetyczną z uwzględnieniem kształtu i koloru zębów.

3. Gdy proteza jest już gotowa, Pacjent przymierza ją pod okiem specjalisty, który dokonuje jej oceny. Na tym etapie możliwe jest wprowadzenie ostatnich korekt w laboratorium protetycznym.

4. Jeśli proteza została zaakceptowana przez Pacjenta i lekarza, może zostać oddana do użytkowania. Od tej pory Pacjent może cieszyć się nowymi zębami, powinien jednak regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Rodzaje protez:

 • całkowite:  protezy, które są stosowane w przypadku całkowitej utraty uzębienia,
 • częściowe:  przeznaczone dla Pacjentów, którzy utracili kilka zębów,
 • osiadające:  rodzaj protezy, najczęściej wykonanej z akrylu, przenoszącej siłę żucia na błonę śluzową,
 • nieosiadające:  nazywane także szkieletowymi; wykorzystują podparcie na zębach naturalnych, a przypadku ich braku konieczne jest wszczepienie implantów zębowych.

Alternatywą dla protez akrylowych i szkieletowych jest odbudowa braków zębowych na implantach. Leczenie implantologiczne polega na wszczepieniu niewielkich tytanowych elementów w szczękę lub żuchwę, a następnie przymocowaniu do nich na stałe pracy protetycznej.

Odbudowa braków zębowych na implantach jest znacznie bardziej komfortowa i wytrzymała niż tradycyjne metody. Jest to rozwiązanie stałe, co oznacza, że praca protetyczna nie będzie się przemieszczać, jak ma to miejsce w przypadku protez ruchomych. Dzięki tej metodzie Pacjent uzyska nowe zęby, które w użytkowaniu nie będą różniły się niczym od naturalnego uzębienia stałego. Proteza oparta na implantach umożliwia spożywanie wszystkich rodzajów produktów oraz gwarantuje najwyższą estetykę uśmiechu.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie protezy zębowej?

 • brak zębów wpływa na stan całego organizmu – brak jednego zęba może pociągać za sobą utratę kolejnych. To zdecydowanie utrudnia przeżuwanie pożywienia, a źle pogryzione cząstki jedzenia gorzej się trawią, obciążając układ pokarmowy.
 • braki w uzębieniu zaburzają estetykę twarzy – ubytki w uzębieniu obniżają estetykę uśmiechu, a ponadto są powodem zmian w obrębie kości, które negatywnie wpływają na rysy twarzy, m.in. tworząc zmarszczki.
 • ubytki w uzębieniu są powodem wad zgryzu i zaburzeń okluzji – zanik tkanki kostnej, który jest spowodowany utratą naturalnego obciążenia kości w postaci zęba, prowadzi do przesunięć w uzębieniu. Te negatywne zmiany pogłębiają się z czasem, często skutkując nieprawidłowym ukształtowaniem zgryzu lub tzw. chorobą okluzyjną, która objawia się m.in. nawracającymi bólami głowy.

 

Inne rozwiązania protetyczne jakie stosujemy:

 • licówki pełnoceramiczne– pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet długości zębów,
 • korony i mosty pełnoceramiczne – pozwalają na odbudowę pojedynczych i większych braków zębowych,
 • korony i mosty na implantach – pozwalają na odbudowę pojedynczych i większych braków zębowych. Cechują się znacznie większą wytrzymałością i komfortem niż tradycyjne rozwiązania,
 • wkłady i nakłady (inlay, onlay) – nowoczesne wypełnienia zębów, znacznie trwalsze niż tradycyjne i przygotowywane indywidualnie dla pacjenta przez laboratorium protetyczne,
 • protezy całkowite na implantach– pozwalają na pełną odbudowę uzębienia pacjenta borykającego się z bezzębiem. Proteza mocowana na implantach jest przymocowana na stałe, nie wypada i znacznie zwiększa komfort funkcjonowania Pacjenta.

Jeśli cierpisz z powodu braków w uzębieniu, nie pozwól, by ich negatywne konsekwencje utrudniały Ci codzienne funkcjonowanie. By zweryfikować swoje potrzeby i oczekiwania, zapisz się na bezpłatną konsultację, wypełniając poniższy formularz lub dzwoniąc pod numer: 42 634 00 03.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00