Profilaktyka

Estetika - profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka jamy ustnej może zapobiec chorobom zębów i zachować ich zdrowie na lata. Jednak dbanie o higienę w domowym zaciszu nie wystarcza do osiągnięcia takiego rezultatu. Choć regularne, codzienne szczotkowanie zębów jest kluczowe – nieodzowne są także wizyty higienizacyjne w gabinecie stomatologicznym.

 

Co możesz zrobić we własnym zakresie?

Podstawa profilaktyki jamy ustnej to samodzielne dbanie o higienę. To właśnie codzienne nawyki mają największy wpływ na stan uzębienia. Aby zachować odpowiednią higienę jamy ustnej należy myć zęby dwa razy dziennie, a najlepiej – po każdym większym posiłku. Szczotkowanie powinno trwać co najmniej 2 minuty. Warto też używać nici dentystycznych, za pomocą których można skutecznie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Przydatna może okazać się także płukanka do ust, która pozwoli usunąć resztki z trudno dostępnych miejsc, do których nie sposób dotrzeć za pomocą przyborów higienicznych. Dobrym nawykiem jest także stosowanie gumy do żucia – sprawdza się szczególnie w sytuacjach, w których nie masz możliwości umycia zębów.
 

Jak możemy Ci pomóc?

Dbanie o zęby w domu to połowa sukcesu. Dopełnieniem tych starań są regularne wizyty profilaktyczne i higienizacyjne u stomatologa. Tylko profesjonalne zabiegi pozwalają w pełni wyczyścić powierzchnię zęba i przestrzenie międzyzębowe. Za pomocą szczoteczek, nici i innych przyborów nie jesteś w stanie zrobić tego w perfekcyjny sposób. W niedoczyszczonych miejscach zbiera się osad i powstaje płytka nazębna. Gdy dojdzie do jej mineralizacji – mamy do czynienia z kamieniem nazębnym. Nagromadzone zanieczyszczenia są powodem nieświeżego oddechu, a zawarte w nich bakterie atakują szkliwo i powodują choroby zębów. Aby tego uniknąć, wystarczy co pół roku udawać się na wizytę profilaktyczną i oddać się w ręce wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej.

W gabinetach Estetika nasze dyplomowane higienistki wykonują zabiegi higienizacyjne, kluczowe dla zachowania zdrowia zębów:

1. Skaling
2. Piaskowanie
3. Polerowanie
4. Fluoryzacja

Jednak na tym nie kończy się ich zadanie. Niezwykle istotny podczas wizyty profilaktycznej jest instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów. Specjalistka z przyjemnością odpowie także na wszystkie Twoje pytania. Dowiesz się, jaka szczoteczka będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, które rodzaje past będą najlepsze dla Twojego szkliwa, jakie dodatkowe przybory mogą okazać się przydatne. To decyzje, które dobrze jest skonsultować z higienistką stomatologiczną, aby mieć pewność, że dbasz o swoje zęby najlepiej jak tylko to możliwe.
 

Na czym polegają zabiegi profilaktyczne przeprowadzane w Estetika?

  • Skaling – usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu specjalnego urządzenia – skalera. Powoduje kawitację, czyli rozpad cząsteczek wody, oraz niszczy bakterie. To nowoczesna metoda, która umożliwia rozbicie kamienia i dokładne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Jest to skuteczny, bezbolesny i bezpieczny zabieg, który niesie ze sobą bardzo wiele korzyści: przywraca zębom estetyczny wygląd i zapobiega poważnym konsekwencjom, które może spowodować kamień nazębny. Doskonale uzupełnia się z piaskowaniem, dlatego najlepsze rezultaty przynosi przeprowadzenie obu zabiegów podczas jednej sesji higienizacyjnej.
  • Piaskowanie – zupełnie bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg stomatologiczny, mający na celu usunięciu osadu nazębnego. Polega on na wyczyszczeniu z powierzchni zęba osadów, których nie możemy się pozbyć za pomocą standardowego szczotkowania. Służy do tego specjalna piaskarka, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą, oczyszczając zęby. Dodatkowo poleruje je, dzięki czemu są bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia.
  • Polerowanie – bezbolesny i szybki zabieg, polegający na usunięciu z zębów przebarwień i miękkich złogów. To już ostateczne dopełnienie perfekcyjnego oczyszczenia zębów. Polerowanie nadaje im olśniewający połysk, dlatego stanowi idealne zwieńczenie procesu higienizacji.
  • Fluoryzacja – zabieg, który wzmacnia zęby i zabezpiecza je przed próchnicą. Polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu z dużą zawartością dobroczynnego dla szkliwa fluoru. Jest całkowicie bezpieczny i bardzo przyjemny, dlatego często jest pierwszym zabiegiem przeprowadzanym u najmłodszych Pacjentów. Skutecznie leczy także nadwrażliwość zębów.

Zadbane zęby to piękny uśmiech, świeżość, atrakcyjny wygląd i większa pewność siebie. Jeśli uważasz, że najwyższy czas zrobić coś dla zdrowia i piękna Twoich zębów – umów się na wizytę profilaktyczną, dzwoniąc pod numer 42 634 00 03.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00