Piezosurgery – komfortowe zabiegi

Piezosurgery to urządzenie, które wciąż jest rzadkością w wielu gabinetach stomatologicznych wykonujących zabiegi z zakresu chirurgii kostnej. Ta rewolucyjna technologia, którą standardowo stosujemy w naszej klinice, wykorzystuje drgania piezoelektryczne, dzięki czemu jest znacznie bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza od tradycyjnych metod. Jest to szczególnie ważne przy wszelkich zabiegach implantologicznych czy przeszczepach kości.

Jaka działa piezosurgery?

Piezosurgery różni się od tradycyjnych wierteł stomatologicznych tym, że głowica przy pomocy ultradźwięków wprawia w ruch końcówkę chirurgiczną. Dzięki temu przeprowadzanie zabiegu w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem staje się dużo delikatniejsze dla Pacjenta, co znacznie zwiększa jego komfort. Dodatkowo końcówka chirurgiczna wprowadzona w ruch przy pomocy ultradźwięków nie uszkadza tkanki miękkiej. Ma to duże znaczenie w trakcie przeprowadzania zabiegów stomatologicznych, szczególnie tych, w których liczy się doskonała precyzja pracy lekarza.

Gdzie znajduje zastosowanie piezochirurgia?

Piezochirurgia jest wykorzystywana w wielu zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej. Ułatwia ekstrakcję zębów, nawet w skomplikowanych sytuacjach, gdy np. mamy do czynienia z zębem zatrzymanym. Pomaga także w przeprowadzeniu zabiegów przygotowujących do wszczepienia implantów, np. odbudowy i przeszczepu kości, podniesienia dna zatoki czy rozszczepienia wyrostka zębodołowego. Dzięki temu w łatwy sposób możemy stworzyć w jamie ustnej odpowiednie warunki anatomiczne do przeprowadzenia skutecznej implantacji. Piezosurgery doskonale sprawdza się także podczas samego zabiegu implantacji, a jej działanie wspiera proces integracji implantu z kością.
Zastosowanie piezochirurgii sprawia, że złożone zabiegi stają się dużo prostsze. Technologia ta czyni pracę stomatologa bardziej efektywną, dzięki czemu leczenie zostaje skutecznie wykonane w optymalnym czasie.

 

Jakie korzyści przynosi piezochirurgia?

Piezosurgery umożliwia ograniczenie pola zabiegowego do minimum, w związku z czym zdrowe tkanki pozostają nienaruszone. Ponadto działanie drgań minimalizuje krwawienie i stymuluje regenerację, dzięki czemu Pacjent po zabiegu szybciej może powrócić do normalnego funkcjonowania. Także obrzęk i ból po zabiegu są znacznie ograniczone. Technologia piezochirurgii pozwala stomatologowi pracować na wybranych strukturach anatomicznych. To czyni zabieg mniej inwazyjnym, a precyzja, jaką zapewnia to rozwiązanie zwiększa skuteczność leczenia.

Zabiegi wykonane przy użyciu piezosurgery są znacznie delikatniejsze i bezpieczniejsze dla Pacjenta. Wykorzystanie tej technologii podnosi jakość leczenia i zapewnia Pacjentowi większy komfort niż w przypadku tradycyjnych metod leczenia chirurgicznego. Dzięki temu zabiegi chirurgiczne w naszej klinice stają się praktycznie bezbolesne.

Zalety piezochirurgii:

  • precyzja pracy stomatologa,
  • większa skuteczność leczenia,
  • brak krwawienia podczas zabiegu,
  • bezpieczeństwo,
  • szybsza regeneracja po zabiegu.

 

Co możesz teraz zrobić?

Warto korzystać ze zdobyczy nowoczesnej medycyny i technologii, które sprawiają, że leczenie staje się bezbolesne, bardziej precyzyjne i skuteczniejsze. Jeśli zastanawiasz się nad wszczepieniem implantów lub potrzebujesz leczenia chirurgicznego, skorzystaj z możliwości, jakie daje piezochirurgia. Postaw na najwyższą jakość i umów się na wizytę w klinice Estetika. Możesz to zrobić wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 697 909 022.