Periodontologia

Estetika - periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób przyzębia. Zapalenie przyzębia, w tym paradontoza, jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów i zaraz po próchnicy najczęściej występującą chorobą jamy ustnej. Konsekwencje tego schorzenia mogą być groźne, jednak skuteczna profilaktyka jest w stanie zapobiec chorobom przyzębia, a odpowiednio wcześnie wdrożone leczenie może powstrzymać rozwój stanu zapalnego. Dlatego jeśli tylko zauważysz u siebie niepokojące objawy – zgłoś się do dentysty.

Poznaj lekarzy zajmujących się chorobami przyzębia:

Lek. stom. Piotr Pawłowski - Właściciel Estestika. Zajmuje się: planowanie leczenia całościowego, implantologia, chirurgia i mikrochirurgia, protetyka, zaburzenia zwarcia. Ukończył studia na Wydziale Stomatologii Łódzkiej Akademii Medycznej w 1995 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem protetycznym, a od 14 lat leczeniem implantologicznym. Do Estetika wprowadził system prof. Gerbera, który pozwala na kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego. Stale podnosi… Przejdź do pełnego opisu

 

Objawy paradontozy

Pierwsze symptomy zapalenia przyzębia są możliwe do zaobserwowania samodzielnie w domu podczas codziennej higieny jamy ustnej. Poniżej przedstawiamy zestaw dolegliwości, które powinny Cię zaniepokoić:

  • krwawienie dziąseł podczas szczotkowania,
  • nadwrażliwość zębów na gorące i zimne pokarmy,
  • obrzęk lub zaczerwienienie dziąseł,
  • odsłanianie się szyjek zębowych,
  • halitoza (nieprzyjemny zapach z ust).

 

Przyczyny parodontozy

Parodontoza jest chorobą, którą wywołują drobnoustroje, żyjące w nagromadzonym kamieniu nazębnym. W przestrzeniach międzyzębowych pojawiają się osady, powstałe z resztek jedzenia, które są doskonałą pożywką dla bakterii. W ten sposób powstaje płytka nazębna, która ulega mineralizacji, zmieniając się w twardy, trudny do usunięcia kamień. Jeśli jest on zlokalizowany pod linią dziąseł, może doprowadzić do zapalenia przyzębia, czyli tkanek, otaczających ząb. Istnieją pewne czynniki, które zwiększają ryzyko pojawienia się chorób przyzębia:

  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
  • palenie papierosów,
  • choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca,
  • nieprawidłowe wykonane wypełnienia i uzupełnienia protetyczne.

Leczenie paradontozy

Pamiętaj, że odpowiednio szybka reakcja może uchronić Cię przed poważnymi skutkami paradontozy. Wczesne wykrycie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia może w łatwy i mało inwazyjny sposób przywrócić równowagę w Twojej jamie ustnej. Zapalenie przyzębia w początkowym etapie powinny skutecznie powstrzymać zabiegi periodontologiczne, polegające na oczyszczeniu powierzchni zębów i przestrzeni poddziąsłowych z kamienia nazębnego, który jest główną przyczyną choroby.

Zabiegi periodontologiczne w leczeniu paradontozy:

skaling naddziąsłowy – jest to bezbolesny zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu kamienia z koron zębowych; specjalne urządzenie zwane skalerem emituje ultradźwięki, które rozbijają kamień i pozwalają dokładnie oczyścić zęby;

skaling poddziąsłowy – zabieg polegający na usuwaniu kamienia nazębnego, osadu i bakterii, nagromadzonych pod powierzchnią dziąseł,

kiretaż zamknięty – to zabieg chirurgiczny, polegający na usunięciu kamienia z korzenia oraz kieszeni dziąsłowych; stosuje się go, gdy kamień dostał się do głębokich warstw pod powierzchnią dziąseł; zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Przyzębie to tkanki otaczające ząb, które utrzymują go w odpowiednim miejscu. Jeśli nieleczony stan zapalany doprowadzi do ich wyniszczenia, zęby będą rozchwiane, a w konsekwencji mogą wypaść. W takich okolicznościach konieczne będzie wdrożenie bardziej złożonego i inwazyjnego leczenia, m.in. z zakresu implantologii i protetyki. Nie dopuść do takiej sytuacji i jak najszybciej zgłoś się do stomatologa. Pamiętaj, że odpowiednio realizowana profilaktyka może uchronić Cię przed chorobami przyzębia. Regularne uczęszczanie na profesjonalną higienizację zębów w gabinecie stomatologicznym skutecznie zapobiegnie stanom zapalnym. Rozpocznij ją już dzisiaj, umawiając się na pierwszą, bezpłatna konsultację. Wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer: 42 634 00 03.

 

Aby zapisać się na wizytę wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 42 634 00 03. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

Cennik

Bezpłatne konsultacje
Implantologiczna bezpłatna Marzysz o pięknym uśmiechu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bezpłatną konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza bezpłatna wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
Protetyczna bezpłatna Do dentysty z dzieckiem warto przyjść jak najszybciej. Dzięki temu możesz przyzwyczaić dziecko do dentysty i uniknąć bardziej skomplikowanego leczenia w przyszłości. Najczęściej wizyty najmłodszych Pacjentów mają charakter profilaktyczny lub wykonywane są na nich proste zabiegi, takie jak wypełnienie czy lakowanie zęba.
Ogólnostomatologiczna bezpłatna Do dentysty z dzieckiem warto przyjść jak najszybciej. Dzięki temu możesz przyzwyczaić dziecko do dentysty i uniknąć bardziej skomplikowanego leczenia w przyszłości. Najczęściej wizyty najmłodszych Pacjentów mają charakter profilaktyczny lub wykonywane są na nich proste zabiegi, takie jak wypełnienie czy lakowanie zęba.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00