O problemach z ósemkami

Powszechnie mówi się o problemach, jakie stwarzają ósemki. Mogą one powodować liczne dolegliwości, które w konsekwencji mogą prowadzić do konieczności podjęcia odpowiedniego leczenia stomatologicznego. Jednym z najczęstszych zabiegów jest ekstrakcja ósemki, czyli usunięcie zęba mądrości. Dlaczego tak się dzieje? Przyjrzyjmy się bliżej kłopotliwym zębom mądrości.

Bolesny ząb

Ósemki pierwszy raz dają o sobie znać zazwyczaj w wieku około 18 roku życia. W niektórych przypadkach może to być znacznie później. Proces ich wyrzynania się jest czasochłonny, co powoduje, że zęby mądrości mogą o sobie dawać znać przez nawet kolejne 20 lat. Zdarzają się również sytuacje, w których ósemki nigdy nie będą w stanie ujrzeć światła dziennego. Spowodowane to jest przez fakt, iż pozostały one w kości. Mogą pojawić się w tym miejscu również różnego rodzaju stany zapalne lub torbiele. Bardzo często konieczne w takim przypadku jest przeprowadzenie zabiegu ekstrakcji ósemki. Wykorzystanie nowoczesnego znieczulenia komputerowego The Wand pozwala na bezbolesne przeprowadzenie leczenia.

 
Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


   

  Brak miejsca w szczęce dla ósemek

  Wyrżnięcie ósemki może doprowadzić do sytuacji, w której reszta zębów przemieści się, co doprowadzi do ich stłoczenia. To z kolei w konsekwencji skutkuje różnego rodzaju wadami zgryzu. Konieczne jest później poddanie się leczeniu ortodontycznym. To właśnie ono pozwala na zlikwidowanie wady zgryzu. Dlatego jak najszybciej w takim wypadku zaleca się usunięcie ósemki. Pozwala to zapobiec pojawieniu się wad ortodontycznych.

  Problematyczna higiena zębów mądrości

  Wiele kłopotów przysparza czyszczenie ósemek. Ich ułożenie w jamie ustnej bardzo często utrudnia dotarcie do nich szczoteczką. Czasem jest to wręcz niemożliwe. Podobnie jest w przypadku korzystania z nici dentystycznych. Pewnym wsparciem w takim wypadku mogą być płyny do płukania zębów, lecz niestety i tak na ósemce mogą pojawić się zmiany próchnicowe. W takim przypadku zaleca się przeważnie jej usunięcie. Dlaczego? Budowa anatomiczna zębów mądrości sprawia, że leczenie kanałowe jest niezwykle trudne, wręcz niemożliwe, do przeprowadzenia. W prosty i bezbolesny sposób można rozwiązać poważnym problem chorego zęba. Podkreślić jednak należy, że jeżeli w jamie ustnej Pacjenta występują jakieś braki, zachowanie ósemki staje się priorytetem. W takim wypadku każdy ząb jest ważny, ponieważ nie dochodzi do zaburzeń w naturalnego naturalnego środowiska w jamie ustnej.

  Co możesz teraz zrobić?

  Ósemki dają o sobie znać stosunkowo późno. Każda zauważona zmiana w obrębie zębów mądrości wymaga udania się do dentysty. Nie należy lekceważyć nawet małych dolegliwości bólowych, ponieważ zaniedbania takie mogą w konsekwencji doprowadzić do poważnych zmian chorobowych w jamie ustnej. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 697 909 022.