Nowa jakość oczyszczania zębów w Estetika

Piękne zęby – to zdrowe zęby. Istnieje wiele zabiegów estetycznych, które mają na celu poprawę estetyki uśmiechu. Oczywiście warto z nich korzystać, jednak pierwszym krokiem w kierunku posiadania pięknych i zadbanych zębów jest zainwestowanie w profilaktykę chorób jamy ustnej. Jej podstawą są cykliczne wizyty higienizacyjne w gabinecie dentystycznym. Dowiedz się, które zabiegi stomatologiczne pomogą Ci zadbać o świetne samopoczucie i doskonały wygląd.

 

Zabiegi dla pięknego uśmiechu i zdrowych zębów

Dbanie o zdrowie i piękno zębów wymaga przede wszystkim regularności. Nie wystarczy przychodzić do dentysty wtedy, gdy zaczynają się dolegliwości bólowe. Dobrze jest, aby systematyczne uczęszczanie na wizyty profilaktyczne było stałym elementem w Twoim planie zadań. Bez obaw – nie będzie to bardzo czasochłonne. Wizyty należy odbywać co pół roku, a każda z nich trwa nie dłużej niż godzinę. To brzmi nieprawdopodobnie, ale poświęcenie dwóch godzin rocznie naprawdę może przełożyć się na stan zdrowia Twojej jamy ustnej oraz estetykę Twojego uśmiechu. Jak to możliwe?

Podczas wizyty higienizacyjnej wykwalifikowana higienistka stomatologiczna wykonuje szereg zabiegów, które mają na celu usunięcie kamienia nazębnego i dokładne oczyszczenie zębów. Najpierw przy użyciu specjalnego skalera ultradźwiękowego rozbija kamień, a następnie eliminuje pozostałe osady przy pomocy piaskarki. Skaling i piaskowanie to proste i bezbolesne procedury, które warto wykonywać podczas jednej wizyty dla maksymalnie satysfakcjonujących rezultatów. Skutecznym zwieńczeniem higienizacji jest natomiast polerowanie zębów.

 

W jaki sposób higienizacja wspiera Twoje zdrowie?

Kamień nazębny to twarda, zmineralizowana płytka bakteryjna, która stanowi doskonałe środowisko do rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów. To właśnie gromadzenie się kamienia nazębnego jest przyczyną najczęściej występujących chorób jamy ustnej: próchnicy, paradontozy, aft czy innych stanów zapalnych. Kwas wytwarzany przez bakterie atakuje szkliwo, prowadząc do jego demineralizacji. Najnowsze badania świadczą o tym, że drobnoustroje rozwijające się w kamieniu nazębnym mogą być także przyczyną innych schorzeń, m.in. reumatoidalnego zapalenia stawów, miażdżycy, a nawet choroby Alzheimera! Regularne usuwanie kamienia nazębnego skutecznie zapobiega wszystkim negatywnym konsekwencjom, do jakich potencjalnie mogą prowadzić namnażające się bakterie. Co więcej, świadoma profilaktyka znacznie podnosi szanse na to, że zachowamy zdrowe zęby bez konieczności podejmowania bardziej złożonego leczenia. Jak widać, zabiegi w gabinecie stomatologicznym przekładają się nie tylko na zachowanie zdrowia jamy ustnej, ale także – dobrej kondycji całego organizmu.

 

Piękny uśmiech dzięki higienizacji?

Higienizację w gabinecie stomatologicznym wykonuje się przede wszystkim w celu zachowania zdrowia. Nie pozostaje ona jednak bez znaczenia dla estetyki naszego uśmiechu. Kamień nazębny znacznie obniża jego atrakcyjność – złogi gromadzące się w okolicy szyjek zębowych sprawiają, że zęby wydają się dużo ciemniejsze. Po higienizacji natomiast wyglądają czysto i świeżo, dzięki czemu pięknie się prezentują. Ponadto polerowanie, które standardowo wykonuje się w ramach higienizacji, nie tylko utrudnia ponowne osadzanie się kamienia, ale także wydobywa naturalny blask zębów i likwiduje powierzchowne przebarwienia. Dzięki temu zęby stają się jaśniejsze, a Ty zyskujesz olśniewający, a jednocześnie naturalnie wyglądający uśmiech.

 

Co możesz teraz zrobić?

Regularne uczęszczanie na higienizację to najlepszy i zarazem najprostszy sposób na zachowanie pięknych i zdrowych zębów. Pamiętaj, że wystarczą tylko dwie wizyty w roku! Skuteczna profilaktykę możesz rozpocząć już dziś, umawiając się na wizytę w gabinecie Estetika. W tym celu wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer +48 697 909 022.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00