Niebezpieczna pojedyncza luka

Organizm człowieka to sieć naczyń połączonych! Bardzo często słyszymy to hasło, które pojawia się zawsze przy rozmowach związanych ze zdrowiem. Okazuje się, że slogan ten w żaden sposób nie stracił na aktualności. Warto więc zastanowić się, jak brak jednego zęba może wpłynąć na resztę naszego organizmu. Nie mniej ważne jest również zagadnienie radzenia sobie z lukami w uzębieniu.

Jak brak jednego zęba prowadzi do… bólu głowy?

Okazuje się, że nawet brak jednego zęba może mieć poważne konsekwencje. Przede wszystkim luka w uzębieniu w prowadzi ostatecznie do zaniku kości. Jest to spowodowane brakiem jej obciążenia. Ponadto pojedynczy brak może spowodować rozchwianie całego łuku zębowego. Warto dodać, że zaburzenie równowagi w jamie ustnej prowadzi w konsekwencji nawet do bólów głowy. Jak to możliwe? Otóż pojedynczy brak w uzębieniu może ostatecznie prowadzić do choroby okluzyjnej. Ta z kolei jest przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Jedną z nich jest właśnie ból głowy. Nie należy zatem bagatelizować nawet najmniejszych luk w uzębieniu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że brak pojedynczego zęba może powodować trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, szczególnie tych twardych. Wynika to z odczuwanego przez Pacjentów bólu podczas jedzenia. Dodatkowo pojawić się mogą wady wymowy. Ponadto luka w uzębieniu negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Z tego też powodu zachwiana może zostać pewność siebie. Dlatego aby zadbać o komfort psychiczny, warto rozważyć możliwość uzupełnienia pojedynczego braku.

 
Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

    Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

    My też nie lubimy spamu

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


     

    Jak uzupełnić brak pojedynczego zęba?

    W leczeniu pojedynczego braku w uzębieniu najczęściej stosuje się dwa rozwiązania. Pierwsze z nich wiąże się z zabiegiem implantacji. Po przejściu badań diagnostycznych Pacjentowi wszczepiany zostaje implant. Czym on jest? Implant to mała tytanowa śrubka, którą umieszcza się w miejsce utraconego korzenia. Dzięki temu możliwym staje się zamocowanie odbudowy protetycznej. Całe leczenie przywraca naturalną równowagę w jamie ustnej. Warto dodać, że proces gojenia trwa do około 3 miesięcy. Następnym etapem jest zamocowanie specjalnego łącznika. To właśnie on pozwala na zamocowanie pracy protetycznej. Ostatnia faza to przytwierdzenie korony protetycznej, która odpowiada za estetyczny efekt leczenia.

    Nieco inaczej prezentuje się druga metoda, czyli założenie mostu protetycznego. Można go osadzić na dwóch zdrowych zębach lub na implantach. W pierwszym przypadku lekarz na początku musi oszlifować zęby, które są filarami. Dzięki temu możliwe stanie się umocowanie mostu. Przy wszczepianiu implantów oczywiście takiej konieczności nie ma. Następnie wykonuje się pracę protetyczną. Jeżeli spełnia ona wszystkie oczekiwania Pacjenta, most może zostać przytwierdzony za pomocą specjalnego cementu. Po zabiegu można się cieszyć pięknym i pełnym uśmiechem.

    Co możesz teraz zrobić?

    Jeżeli dbasz o zdrowie swoje i bliskich, nie lekceważ nigdy nawet pojedynczych braków w uzębieniu. Dzięki szybkiej reakcji można zapobiec poważnym problemom w przyszłości. Aby umówić się na konsultację, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 697 909 022.