Mikroskopy

Mikroskop w praktyce prowadzącej leczenie kanałowe (endodontyczne) na światowym poziomie jest sprzętem bezwzględnie koniecznym. To dzięki mikroskopowi podjęcie leczenia zęba kanałowo jest możliwe nawet w trakcie 1 wizyty. To rozwiązanie nie tylko, niejednokrotnie skraca czas trwania leczenia endodontycznego, ale znacznie zwiększa precyzję jego przeprowadzania oraz poprawia skuteczność.

Dzięki mikroskopowi lekarz dokładnie może zobaczyć kanały leczonego zęba oraz szczegóły, które przy tradycyjnym leczeniu nie byłyby widoczne. Dodatkowo wykorzystanie mikroskopu umożliwia przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego. Taka konieczność zachodzi tylko w przypadku, jeśli wcześniejsze leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Powtórne leczenie kanałowe ma trudniejszy charakter i wymaga większej precyzji, którą daje leczenie pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe nawet w trakcie 1 wizyty?

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych, leczenie kanałowe jest znacznie krótsze niż tradycyjne. Jest to między innymi efekt zastosowania podczas leczenia mikroskopu, który umożliwia lekarzowi dokładne obejrzenie leczonych kanałów zęba. Dzięki temu, że dentysta ma pełny obraz tego, jakie warunki są zachowane w kanałach zęba, może odpowiednio szybko je wyczyścić i odbudować leczony ząb.

Co zyskuje pacjent?

Dzięki leczeniu kanałowemu pod mikroskopem, pacjent nie musi podejmować dłuższego, tradycyjnego leczenia endodontycznego, które niejednokrotnie wymagało również nieprzyjemnego zatruwania zęba. Obecnie przy użyciu tego narzędzia znacznie skraca się czas leczenia, ale też zwiększa się komfort pacjenta.

Dodatkowo mikroskop niejednokrotnie umożliwia przeleczenie nawet tych zębów pacjenta, które kiedyś usuwano.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00