Mikroskopy

Mikroskop jest narzędziem bezwzględnie potrzebnym w pracy stomatologa, wykonującego leczenie kanałowe (endodontyczne) na światowym poziomie. To dzięki mikroskopowi przeprowadzenie tego typu leczenia jest możliwe nawet w trakcie 1 wizyty. To rozwiązanie nie tylko skraca czas trwania zabiegu, ale także znacznie zwiększa  jego precyzję oraz poprawia skuteczność.

Leczenie kanałowe w 1 dzień

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych leczenie kanałowe jest przeprowadzane w znacznie krótszym czasie niż tradycyjne. Dawniej wymagało ono kilku wizyt i wiązało się m.in. z nieprzyjemną procedurą, zwaną potocznie “zatruwaniem zęba”. Dzisiaj możliwe jest przeprowadzenie skutecznego leczenia kanałowego nawet w ciągu jednego dnia. Do tak doskonałych rezultatów przyczyniają się zaawansowane technologie: mikroskopy stomatologiczne i komputerowe znieczulenia. Mikroskop oświetla i powiększa kilkunastokrotnie miejsce zabiegowe, umożliwiając dentyście dokładne obejrzenie leczonego zęba. Dzięki temu lekarz może zlokalizować wszystkie kanały i zobaczyć szczegóły, które przy tradycyjnym leczeniu nie byłyby widoczne. W ten sposób zyskuje pełny obraz struktury zęba, dzięki czemu może odpowiednio szybko go oczyścić i odbudować.

Leczenie kanałowe w Estetika

Jakie korzyści przynoszą mikroskopy stomatologiczne?

Użycie mikroskopów stomatologicznych nie tylko znacznie skraca czas leczenia kanałowego, ale też zwiększa komfort Pacjenta. Dzięki mikroskopowi stomatolog zyskuje doskonałe warunki pracy, a Pacjent – komfort psychiczny, wynikający ze świadomości wysokiego standardu leczenia. Udając się na zabieg endodontyczny, jeszcze tego samego dnia może wyjść z gabinetu ze zdrowym, w pełni funkcjonalnym i estetycznym zębem.

Dodatkowo wykorzystanie mikroskopu umożliwia przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego. Taka konieczność zachodzi tylko w przypadku, gdy wcześniejsze leczenie nie przyniosło oczekiwanego skutku. Powtórne leczenie kanałowe (tzw. re-endo) ma trudniejszy charakter i wymaga większej precyzji, którą można uzyskać tylko przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Ze względu na to leczenie kanałowe z użyciem mikroskopów stomatologicznych często okazuje się ostatnią szansą na uratowanie zęba.