Mikroskop w stomatologii

Postęp technologiczny w ciągu ostatnich lat w znaczny sposób wpłynął na medycynę. Stomatologia jest jedną z tych dziedzin, które dzięki nowoczesnym technologiom zrobiły największy krok naprzód. Urządzeniem, które odmieniło oblicze leczenia dentystycznego jest mikroskop stomatologiczny. Choć to narzędzie wydaje się niepozorne, jego wpływ na jakość leczenia jest nieoceniony.

 

Zalety stosowania mikroskopu w gabinecie stomatologicznym

Mikroskop to przede wszystkim komfort i precyzja pracy stomatologa. Umożliwia nawet 20-krotne powiększenie pola zabiegowego oraz jego odpowiednie oświetlenie, dzięki czemu lekarz może dokładnie zbadać ząb i wykryć nawet najdrobniejsze zmiany. Dzięki temu mikroskop stanowi doskonałe uzupełnienie diagnostyki. Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych struktur, co optymalizuje możliwości leczenia i zwiększa jego bezpieczeństwo.

Co to daje Pacjentowi? Poczucie bezpieczeństwa i pewności, że zabieg będzie wykonany profesjonalnie, z dbałością o każdy szczegół. Precyzja, jaką dają mikroskopy, przekłada się na skuteczność leczenia i maksymalnie zwiększa prawdopodobieństwo, że zabieg zostanie zakończony sukcesem. Dzięki temu Pacjent może poczuć się w pełni komfortowo.

 

Leczenie kanałowe dawniej i dziś

Wprowadzenie mikroskopów stomatologicznych okazało się największym przełomem w endodoncji. Dowodem na to jest olbrzymi progres w leczeniu kanałowym pod kątem skuteczności i komfortu Pacjenta, jaki można zaobserwować w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Metody leczenia zmieniły się diametralnie. Obecnie może być ono wykonane całkowicie bezboleśnie nawet w ciągu jednej wizyty.

Dawniej leczenie kanałowe było kilkuetapowe. Podczas pierwszej wizyty aplikowano do wnętrza korony zęba specjalny środek, powodujący obumarcie miazgi. Do zasadniczego leczenia można było przejść po ok. 2 tygodniach. Dopiero wtedy dentysta usuwał wszystkie zainfekowane tkanki i wypełniał ząb. Dzisiaj ta metoda przeszła już do historii – współczesna medycyna umożliwia wykonanie leczenia endodontycznego w ciągu jednej wizyty, podczas której stomatolog dokładnie oczyszcza wszystkie kanały, dezynfekuje je i wypełnia specjalnym materiałem endodontycznym pochodzenia naturalnego – ciekłą gutaperką. Mikroskop zapewnia dentyście precyzję, umożliwiającą kompleksowe wykonanie tego zabiegu, nawet wtedy, gdy budowa zęba jest niestandardowa (np. występują zakrzywione korzenie). Właśnie dlatego mikroskopy stomatologiczne odgrywają tak ważną rolę w leczeniu endodontycznym. Dodatkowo we współczesnej stomatologii istnieje możliwość zastosowania komputerowego znieczulenia The Wand, które pozwala wykonać leczenie w komfortowy dla Pacjenta sposób – nawet w momencie podania płynu znieczulającego nie występuje żaden ból.

 

Co możesz teraz zrobić?

Warto korzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie. Dzięki mikroskopom stomatologicznym leczenie kanałowe nie wzbudza już obaw u Pacjentów – nie jest nieprzyjemne ani długotrwałe. Może być skutecznie przeprowadzone podczas zaledwie jednej wizyty i nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Jeśli chcesz wykonać leczenie kanałowe, pamiętaj, aby wybrać gabinet, który oferuje zabiegi pod mikroskopem. To zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz umówić się na wizytę w klinice Estetika – możesz zadzwonić pod numer 697 909 022  lub wypełnić formularz. Gwarantujemy najwyższą jakość leczenia kanałowego na światowym poziomie.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00