Licówki, czyli cienkie płatki które zmienią Twoje życie.

Twoje zęby są zdrowe, ale nie satysfakcjonuje Cię ich kolor, wygląd czy kształt? Pomyśl o licówkach zębów. Te niepozorne cienkie porcelanowe płatki mogą skutecznie przyczynić się do poprawy uśmiechu.

 

Czym są licówki zębów?

Licówki to cieniutkie porcelanowe płatki, które są przyklejane na wcześniej przygotowaną przednią powierzchnię zębów. Stosowane są w estetycznej części jamy ustnej. Wykorzystuje się je do zmiany kształtu, koloru, a nawet długości zębów Pacjenta. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto posiada zdrowe zęby, ale pragnie poprawić ich wygląd . A to wszystko bez konieczności przeprowadzenia długotrwałego i złożonego leczenia.


Jak wygląda zakładanie licówek?

Rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji. Podczas jej trwania dentysta weryfikuje stan zdrowia jamy ustnej Pacjenta oraz dobiera najlepszą metodę leczenia indywidualnie do niego. Podczas pierwszej, bezpłatnej wizyty stomatolog rozmawia też z Pacjentem weryfikując jego potrzeby i oczekiwania. Podczas pierwszej wizyty Pacjent otrzymuje również wstępny plan leczenia i kosztorys. Dzięki temu wie, jak długo potrwa jego leczenie oraz z jakim kosztem się ono wiążę.

Podczas kolejnej wizyty, po przeprowadzeniu kompleksowej diagnostyki w naszym centrum diagnostycznym i zakwalifikowania Pacjenta do leczenia licówkami zębów, lekarz szlifuje przednie zęby Pacjenta. W ten sposób przygotowuje je do założenia licówek. Po oszlifowaniu pobierany jest wycisk jamy ustnej Pacjenta, który zostaje wysłany do laboratorium protetycznego. W nim technik dentystyczny przygotowuje licówkę indywidualnie dopasowaną do Pacjenta. Na czas przygotowania licówek, oszlifowane zęby Pacjenta są zabezpieczenia rozwiązaniem tymczasowym.

Następna wizyta w gabinecie to przymiarka licówki stworzonej w laboratorium protetycznym. Na tym etapie dentysta weryfikuje jej estetykę i funkcjonalność, a uwagi wysyłane są do technika dentystycznego. Podczas tej wizyty Pacjent widzi swój nowy uśmiech i może zweryfikować czy spełnia on jego oczekiwania.

Ostatnia wizyta po zatwierdzeniu przez dentystę i Pacjenta licówek polega na ich zamocowaniu na stałe w jamie ustnej Pacjenta.

 

Zalety licówek:

  • są indywidualnie dopasowane do Pacjenta – każda licówka jest przygotowywana indywidualnie dla Ciebie w laboratorium protetycznym. Dzięki temu są perfekcyjnie dopasowane do Twoich zębów,
  • zmieniają kształt, kolor a nawet długość zęba – licówki pozwalają nie tylko na zmianę kształtu, ale nawet koloru i długości zębów. Umożliwia to osiągniecie wymarzonego efektu estetycznego,
  • długotrwałe efekty – regularne i prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej sprawa, że licówki zębów mogą służyć Pacjentom przez wiele lat. Jest to możliwe, ponieważ licówki są wykonane z porcelany, która cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na działanie czynników mogących mieć negatywny wpływ na zęby,
  • piękny uśmiech dla każdego – oprócz zmiany kształtu, koloru i długości, licówki zachowują barwę i połysk, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem przez wiele lat.

 

Jak dbać o licówki zębów?

Licówki mogą służyć Pacjentom przez wiele lat. Aby tak było należy dbać o higienę jamy ustnej myjąc zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku. Do higieny jamy ustnej warto włączyć również płukanki do ust i nici dentystyczne. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym odbywaniu wizyt higienizacyjnych i kontrolnych co 6 miesięcy. Podczas wizyty higienizacyjnej, higienistka stomatologiczna dokładnie oczyszcza zęby Pacjenta z osadów i kamienia nazębnego, a dentysta weryfikuje stan zdrowia jamy ustnej.

Korzystając z licówek unikaj spożywania napojów, które mogą przebarwiać Twoje zęby.


Czy licówki mogą być rozwiązaniem dla Ciebie?

Licówki są rozwiązaniem, które może rozważyć… każdy. Jeśli masz zdrowe zęby, ale nie satysfakcjonuje Cię i kształt, wygląd lub kolor licówki, to rozwiązanie dla Ciebie.

 

Co możesz teraz zrobić?

Zapisz się na bezpłatną konsultację, podczas jej trwania dentysta zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia indywidualnie do Ciebie. Podczas pierwszej wizyty otrzymasz też wstępny plan leczenia i kosztorys. Możesz się zapisać na wizytę wysyłając formularz lub dzwoniąc pod nr tel.: +48 697 909 022.

 

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00