Leczenie kanałowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Leczenie kanałowe przez większość pacjentów nie jest zbyt dobrze kojarzone. Wynika to ze złych doświadczeń pacjentów. Mało osób jednak wie, że nowoczesna stomatologia daje możliwość przeprowadzenia leczenia endodontycznego (kanałowego) podczas 1 wizyty, a samo leczenie jest praktycznie bezbolesne. Co musisz wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Czym tak w ogóle jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest przeprowadzane na zębach wymagających bardziej inwazyjnego leczenia np. na skutek zaawansowanej próchnicy. Jest jedyną alternatywą do uratowania zęba zainfekowanego próchnicą.

Lekarz podczas leczenia kanałowego otwiera koronę i oczyszcza ząb wraz z kanałami z zainfekowanej miazgi. Następnie dokładnie opłukuje i dezynfekuje kanały oraz odbudowuje leczony ząb. Cała wizyta odbywa się przy użyciu mikroskopu, co pozwala znacznie skrócić czas leczenia kanałowego oraz zwiększyć jego dokładność.

Dzięki temu leczenie endodontyczne niejednokrotnie można przeprowadzić podczas 1 wizyty, a dzięki komputerowemu znieczuleniu The Wand, jest ono praktycznie całkowicie bezbolesne.

Kiedy wykonujemy leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne jest wskazane, kiedy miazga zębowa znajduje się w stanie nieodwracalnego zapalenia. Jest również przeprowadzane u pacjentów borykających się z martwicą miazgi. Może do niej dochodzić na skutek urazów mechanicznych zęba.

Przebieg leczenia kanałowego.

Każde leczenie rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji. Podczas pierwszej, bezpłatnej wizyty lekarz weryfikuje stan uzębienia pacjenta i dobiera najlepszą metodę leczenia. Pierwsza, bezpłatna wizyta jest doskonałym sposobem na poznanie nas i zweryfikowanie swoich potrzeb i oczekiwań.

Po zakwalifikowaniu zęba do leczenia endodontycznego, stomatolog otwiera koronę zęba (białą część zęba widoczną ponad linią dziąseł), a następnie usuwa zainfekowaną miazgę i opracowuje kanały zęba. Dokładnie oczyszczone i poszerzone kanały zęba są płukane i dezynfekowane, po czym lekarz wypełnia je materiałem, który uszczelni ząb i zabezpieczy go przed infekcjami bakteryjnymi.

Leczenie kanałowe jest całkowicie bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Dzięki mikroskopowi może odbyć się nawet w trakcie 1 wizyty. Przeleczony kanałowo ząb, może służyć pacjentom nawet do końca życia.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00