Leczenie bez bólu

W klinice Estetika wprowadziliśmy szereg atrakcyjnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko to z myślą o Twoim komforcie fizycznym i psychicznym. Dzięki naszemu indywidualnemu podejściu nawet Pacjenci, którzy dawniej odczuwali strach przed dentystą – dziś przychodzą do nas z przyjemnością i uśmiechem na ustach.

Zawsze stawiamy na dobre samopoczucie Pacjentów i bezpieczeństwo w trakcie leczenia. Dlatego wśród oferowanych przez nas udogodnień znajdują się nowoczesne formy znieczuleń. Dzięki temu gwarantujemy, że podczas leczenia stomatologicznego nie poczujesz żadnego dyskomfortu. Wystarczy, że podczas konsultacji opowiesz nam o swoich lękach i obawach, a my dobierzemy najlepszy sposób komfortowego leczenia dla Ciebie.

Dowiedz się więcej o znieczuleniach stosowanych w naszym gabinecie:
Bezbolesne znieczulenie The Wand I Gaz rozweselający

Dentofobia – czym jest i jakie są jej przyczyny?

Dentofobia to paniczny strach przed dentystą. Pojawia się najczęściej u osób, które w przeszłości doświadczyły nieprzyjemnych sytuacji w gabinecie stomatologicznym lub skorzystały z dawnych, nieprzyjemnych form leczenia. Zdarza się, że lęk utrudnia takim osobom podjęcie decyzji o udaniu się na wizytę do stomatologa przez wiele lat, co jest opłakane w skutkach dla stanu uzębienia.

Pamiętaj, że możesz pokonać dentofobię! Pierwszy krok należy do Ciebie – musisz podjąć decyzję o tym, by udać się do dentysty. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni gabinet, który odpowiada na potrzeby wyjątkowo wrażliwych Pacjentów. Klinika Estetika oferuje szereg udogodnień, przede wszystkim bezbolesne formy znieczulenia. Pamiętaj także, że dentofobii można skutecznie zapobiec, w odpowiedni sposób przygotowując dziecko do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jeśli jesteś rodzicem, przemyśl wybór gabinetu dla Twojego dziecka – zwróć uwagę na panującą tam atmosferę, podejście personelu do najmłodszych Pacjentów oraz możliwość odbycia wizyt adaptacyjnych.

Jak można pokonać dentofobię?

    • Nowoczesne formy znieczuleń – Główną przyczyną strachu przed dentystą jest ból, który potencjalnie może wiązać się z leczeniem wrażliwych zębów. Dlatego w nowoczesnych gabinetach każdy zabieg, mogący powodować dyskomfort, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Czynnikiem wzbudzającym strach może być także forma podania znieczulenia. Tradycyjne strzykawki wzbudzają nieprzyjemne skojarzenia. Dlatego w klinice Estetika wprowadziliśmy innowacyjne znieczulenie komputerowe The Wand. Płyn podaje się za pomocą specjalnych nakładek, ruchem rotacyjnym, dzięki czemu moment wprowadzenia środka znieczulającego jest niemal niewyczuwalny przez Pacjenta. Ponadto tak podane znieczulenie nie powoduje skutków ubocznych, takich jak uczucie mrowienia lub odrętwienia, a Pacjent już chwilę po zabiegu może jeść i pić. Dzięki temu leczenie jest bezbolesne i komfortowe od początku do końca.
    • Bezstresowe leczenie z gazem rozweselającym – Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które stresują się przed wizytą u dentysty jest zastosowanie gazu rozweselającego. To bezpieczna metoda ograniczająca dyskomfort psychiczny i fizyczny podczas zabiegu. Gaz podaje się przez maseczkę zakładaną na nos i już po chwili Pacjent uspokaja się i odczuwa przyjemne odprężenie. Dzięki temu każdy zabieg można wykonać w optymalnym czasie, bez zdenerwowania i napięcia. Pacjent podczas działania gazu rozweselającego jest w pełni świadomy i może komunikować się z lekarzem, a już chwilę po zdjęciu maseczki może powrócić do normalnego funkcjonowania. To także rozwiązanie uwielbiane przez najmłodszych Pacjentów – dzięki niemu wizytę w gabinecie stomatologicznym traktują jak zabawę.
    • Kompleksowe, nowoczesne leczenie – Dawniej niektóre formy leczenia były długotrwałe i nieprzyjemne, np. kilkuetapowe leczenie kanałowe. Na szczęście dzisiaj to już przeszłość – stomatologia bardzo dynamicznie się rozwija i na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zrobiła ogromny krok naprzód. Dziś można wyleczyć ząb kanałowo w ciągu jednej wizyty, skutecznie i zupełnie bezboleśnie. Dlatego jeśli obawiasz się długiego i złożonego leczenia – wybierz klinikę oferującą usługi na światowym poziomie i dowiedz się, jakie komfortowe rozwiązania oferuje. Warto korzystać z udogodnień, które dają nam nowoczesne technologie
    • Edukacja od najmłodszych lat – Wiele postaw i przekonań kształtuje się już w dzieciństwie. Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie związane z wizytą u dentysty. Te pierwsze doświadczenia mogą bowiem zaważyć na całym przyszłym życiu młodego Pacjenta. Nieprzyjemny zabieg czy niesympatyczna atmosfera mogą wywołać traumę, która utrudni dbanie o zdrowie zębów w dorosłym życiu. Dlatego w leczeniu dzieci najważniejsze jest odpowiednie podejście, wrażliwość, emaptia i zrozumienie. W gabinetach Estetika oferujemy wizyty adaptacyjne – to niezobowiązujące, bezstresowe wizyty, podczas których mały Pacjent może poznać lekarzy i gabinet w przyjaznej atmosferze, bez konieczności podejmowania leczenia. Dzięki temu poczuje się bezpiecznie nowych okolicznościach. W ten sposób możesz zapobiec dentofobii u swojej pociechy!

Co możesz teraz zrobić?

Estetika to klinika stomatologiczna z dużym doświadczeniem w bezbolesnym i kompleksowym leczeniu. Rozumiemy, że możesz potrzebować trochę czasu, by przełamać swój lęk przed dentystą. Pamiętaj jednak, że w naszej codziennej praktyce dokładamy wszelkich starań, by wizyty w naszym gabinecie były dla Pacjentów przyjemnością i chwilą wytchnienia. Czekamy na Ciebie! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 697 909 022.