Korony i mosty

Skutkiem utraty zęba jest nie tylko zaburzenie estetyki  uśmiechu. Konsekwencje, które pociąga za sobą nawet pojedynczy brak zębowy, mogą mieć negatywny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej, a nawet funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego tak ważne jest, by uzupełniać wszystkie ubytki w uzębieniu, także te niewielkie lub zlokalizowane w niewidocznym miejscu. Do tego celu przeznaczone są specjalne prace protetyczne: korony i mosty.

Poznaj lekarzy zajmujących się koronami i mostami:

Lek. stom. Piotr Pawłowski - Właściciel Estestika. Zajmuje się: planowanie leczenia całościowego, implantologia, chirurgia i mikrochirurgia, protetyka, zaburzenia zwarcia. Ukończył studia na Wydziale Stomatologii Łódzkiej Akademii Medycznej w 1995 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem protetycznym, a od 14 lat leczeniem implantologicznym. Do Estetika wprowadził system prof. Gerbera, który pozwala na kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego. Stale podnosi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Izabela Miętka – Wochniak - Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a następnie związała się z naszą kliniką. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i zagranicznych szkoleniach, kursach i warsztatach, szczególnie z zakresu endodoncji i protetyki. W naszej klinice zajmuje się leczeniem endodontycznym, stomatologią zachowawczą i stomatologią… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Piotr Sołtysiak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca   Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, szczególnie z dziedziny endodoncji i stomatologii estetycznej. Uwielbia aktywne spędzanie czasu. W naszym gabinecie zajmuje się głównie leczeniem endodontycznym i stomatologią zachowawczą. Jest miłośnikiem mikroskopu, uwielbia pracę w… Przejdź do pełnego opisu

Jakie są skutki nieleczonych braków zębowych?

Braki w uzębieniu powodują obniżenie pewności siebie. Nieestetyczny uśmiech często jest przyczyną skrępowania w sytuacjach towarzyskich. Jednak złe samopoczucie to tylko wierzchołek góry lodowej. Oprócz dyskomfortu psychicznego, ubytki w uzębieniu negatywnie wpływają również na fizyczny stan organizmu. Przede wszystkim utrudniają prawidłowe przeżuwanie pokarmów, które jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania układu pokarmowego. W konsekwencji osoba cierpiąca z powodu braku zębowego często zaczyna unikać niektórych artykułów spożywczych, np. twardych jabłek czy orzechów, a wyeliminowanie pewnych produktów może grozić niedoborem witamin lub minerałów.

Najpoważniejszymi skutkami braków w uzębieniu są zmiany w obrębie tkanek jamy ustnej. Kość, która nie jest odpowiednio obciążona naturalnym korzeniem zęba, zaczyna zanikać. Proces ten prowadzi do przesunięć zębów, co może spowodować zaburzenia okluzji lub wady zgryzu. W skrajnym przypadku, gdy równowaga w obrębie narządu żucia zostaje zachwiana, istnieje ryzyko utraty kolejnych zębów. Ponadto stopniowe ubywanie kości wpływa negatywnie na rysy twarzy; skóra zaczyna obwisać i pojawiają się zmarszczki.

Estetika - co warto wiedzieć o koronach

Korony

Widoczna w jamie ustnej część ludzkiego zęba nazywana jest koroną. W przypadku silnego uszkodzenia lub utraty zęba, rekonstruuje się ją za pomocą tzw. korony protetycznej. To praca, realizowana w laboratorium protetycznym, wiernie odtwarzająca kształt utraconego zęba. Jest przygotowana przez technika dentystycznego na podstawie wycisku uzębienia Pacjenta, co zapewnia maksymalną precyzję wykonania. Gotowa korona może zostać wykorzystana na różne sposoby. W przypadku mocno zniszczonego zęba (np. w wyniku urazu mechanicznego lub zaawansowanej próchnicy) zostaje ona na nim zamocowana w sposób trwały. Dzięki temu naturalny ząb jest dodatkowo chroniony i wzmocniony i może być zachowany w jamie ustnej. Inną sytuacją, w której stosuje się korony jest leczenie implanto-protetyczne. Polega ono na wszczepieniu implantu, czyli niewielkiej tytanowej śrubki, w miejsce brakującego korzenia zęba. Materiał, z którego wykonywane są implanty charakteryzuje się biokompatybilnością, co oznacza, że w pełni integruje się z tkankami organizmu. Dzięki temu może pełnić rolę filaru, na którym w trwały sposób osadzona zostanie korona. Jest to najdoskonalsza metoda rekonstrukcji ubytków w uzębieniu, która odtwarza naturalną strukturę zęba, dzięki czemu zapewnia maksymalny komfort użytkowania.

Ząb zbudowany jest z korzenia, znajdującego się w dziąśle i korony, czyli części, która jest widoczna w jamie ustnej. Zdarza się, że ząb ulega poważnemu uszkodzeniu, np. w wyniku rozległej próchnicy lub urazu mechanicznego. Jeśli stopień naruszenia korony nie pozwala na standardowe leczenie zachowawcze lub kanałowe ze zwykłym wypełnieniem – doskonałym sposobem na jego odbudowę jest wykonanie korony zębowej.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Mosty

  Gdy występuje kilka braków w uzębieniu obok siebie, każdy z nich można odtworzyć za pomocą indywidualnej korony na implancie. Ekonomiczną alternatywę dla tej metody stanowi zastosowanie mostu protetycznego. Standardowy most składa się z kilku połączonych ze sobą koron, z których dwie, znajdujące się po obu końcach, służą do zamocowania ich na filarach. Podobnie jak w przypadku koron, filarem może być zarówno naturalny ząb, jak i uprzednio wszczepiony implant. Dzięki zastosowaniu mostu protetycznego można w stosunkowo krótkim czasie w estetyczny i funkcjonalny sposób zrekonstruować nawet trzy sąsiadujące ze sobą zęby.

  Jak wygląda leczenie za pomocą koron lub mostów protetycznych?

  Zarówno przygotowanie i założenie korony, jak i mostu protetycznego, przebiega według zasadniczego schematu. Poznaj proces leczenia krok po kroku:

  • Konsultacja  – w naszym gabinecie każdy proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, które są dla Pacjentów pierwszorazowych. Podczas takiej wizyty weryfikujemy oczekiwania Pacjenta, badamy stan jamy ustnej i ustalamy wstępny plan leczenia. Dzięki temu Pacjenci już od pierwszej wizyty mają świadomość tego, jak będzie przebiegał cały proces leczenia i nic ich nie zaskoczy.
  • Diagnostyka– kluczowym etapem dla skutecznego i kompleksowego leczenia protetycznego jest diagnostyka. W naszej praktyce stosujemy wysokiej klasy sprzęt cyfrowy, który umożliwia nam dokładne zweryfikowanie wszystkich tkanek w obrębie jamy ustnej. Na tej podstawie możemy dobrać najodpowiedniejszą metodę leczenia.
  • Przygotowanie do zamocowania pracy protetycznej –przebieg leczenia zasadniczego będzie zależny od tego, na jaką metodę się zdecydowaliśmy. Jeśli wybrano koronę, która ma być docelowo osadzona na naturalnym zębie – konieczne jest jego uprzednie oszlifowanie. Podobnie w przypadku mostu protetycznego z tą różnicą, że w tym przypadku przygotowuje się dwa zęby filarowe. Jeżeli natomiast mamy zamiar zamocować pracę protetyczną na implantach, należy uprzednio przeprowadzić zabieg implantacji i poczekać aż zakończy się proces integracji implantu z tkankami.
  • Realizacja pracy protetycznej – kolejnym krokiem jest pobranie wycisku uzębienia, który stanowi dla technika dentystycznego podstawę do opracowania korony lub mostu. W laboratorium protetycznym z najwyższej jakości materiałów powstaje praca protetyczna. Czas oczekiwania na gotową odbudowę zębów wynosi zazwyczaj ok. 5 dni.
  • Przymierzenie korony lub mostu – gotową pracę Pacjent może przymierzyć, by ocenić jej funkcjonalność oraz estetykę. Cechy te weryfikowane są także przez lekarza. Jeśli konieczne jest wprowadzenie poprawek – technik dentystyczny nanosi je pracę. Jeżeli natomiast korona lub most satysfakcjonują Pacjenta i spełniają wszystkie jego oczekiwania – praca może zostać zacementowana na stałe. Oznacza to, że od tej pory będzie funkcjonowała w jamie ustnej zupełnie tak, jak naturalny ząb, zapewniając najwyższy komfort użytkowania.

  Co możesz teraz zrobić?

  W gabinetach Estetika naszą misją jest przywracanie Pacjentom pełnego i zdrowego uśmiechu. Nie pozwól, by konsekwencje braków w uzębieniu obniżyły jakość Twojego życia. Już dzisiaj zdecyduj się na odbudowę ubytków za pomocą korony lub mostu. Zapisz się na konsultację, by przekonać się, które rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku. Możesz to zrobić, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 697 909 022

  Cennik

  Konsultacje
  Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
  Protetyka
  Leczenie protetyczne jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z pojedynczymi i większymi brakami zębowymi oraz bezzębiem. Odpowiednio dobrana proteza pozwala Pacjentom spożywać ulubione potrawy i cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli masz pojedyncze braki zębowe.

  Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Temat

   Treść wiadomości


    
    
   [Rich_Web_Tabs id=”4″]