Komputerowe znieczulenie The Wand

Czy wiesz, że we współczesnej stomatologii możliwe jest wykonanie znieczulenia… bez użycia igły? Choć fakt ten brzmi nieprawdopodobnie, jest to już standardem w nowoczesnych klinikach stomatologicznych na całym świecie. Możliwe jest to dzięki komputerowym technologiom znieczulania, które umożliwiają zupełnie bezbolesne podanie płynu znieczulającego. Dzięki temu nawet osoby zmagające się z dentofobią mogą rozpocząć leczenie i odzyskać zdrowy i piękny uśmiech. Coraz więcej Pacjentów przy wyborze gabinetu dentystycznego pyta o znieczulenie The Wand, które jest jednym z przełomowych rozwiązań we współczesnej stomatologii.

Z tego wpisu dowiesz się:

 • czym jest The Wand,
 • dlaczego to najchętniej wybierany rodzaj znieczulenia wśród Pacjentów,
 • jak aplikowane jest znieczulenie za pomocą The Wand,
 • czy komputerowe znieczulenie jest bezpieczne.

 

 

Czym jest The Wand?

Angielski wyraz „wand” oznacza „różdżkę”. Nazwa oczywiście jest nieprzypadkowa. Doskonale oddaje niemal „magiczne” możliwości tej technologii, która zmieniła oblicze leczenia stomatologicznego, umożliwiając przeprowadzanie go w sposób zupełnie bezbolesny. The Wand to nowoczesne znieczulenie komputerowe, które pozwala na podanie płynu znieczulającego bez użycia tradycyjnej igły. To bardzo ważne, ponieważ igła powoduje negatywne skojarzenia, które często powstrzymują Pacjentów przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Podawanie znieczulenia za pomocą systemu The Wand odbywa się pod kontrolą komputera i jest nadzorowane przed stomatologa. Dzięki temu zaaplikowana zostaje optymalna ilość płynu do wykonania bezbolesnego zabiegu. Zostaje on bardzo powoli rozprowadzony po tkankach, co zapewnia maksymalny komfort, bez nieprzyjemnego uczucia rozpychania i odrętwienia.

 

Pozbądź się lęku przed dentystą i ciesz się pięknym uśmiechem

Ponad połowa Polaków obawia się dentysty. Jest to spowodowane negatywnymi doświadczeniami z przeszłości. Dawniej wizyta u stomatologa mogła wiązać się bólem, co często wywoływało negatywne skojarzenia. Główną przyczyną było wykorzystywanie tradycyjnych znieczuleń, podawanych przy użyciu strzykawek i igieł, co wiązało się z nieprzyjemnymi odczuciami w trakcie znieczulania oraz z dyskomfortem po zabiegu. Właśnie dlatego eksperci z całego świata pracowali nad znalezieniem alternatywnej metody wprowadzanie znieczulenia, który zapewni Pacjentom maksymalny komfort w trakcie całego leczenia. Efektem tych działań jest znieczulenie The Wand, dzięki któremu nawet Pacjenci borykający się z dentofobią chętnie udają się na wizyty do stomatologa.

 

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: +48 42 227 20 10. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Jak wygląda aplikowanie znieczulenia za pomocą The Wand?

  Znieczulenie The Wand zapewnia maksymalny komfort zarówno Pacjentowi, jak i dentyście, który za pomocą komputera zyskuje pełną kontrolę przy aplikowaniu płynu. Lekarz śledzi cały proces na ekranie monitora, dzięki czemu może wprowadzić anestetyk (płyn znieczulający) w optymalnej ilości. Jest on aplikowany z prędkością fizjologiczną. Oznacza to, że czas, jego podawania jest idealnie dostosowany do czasu, w jakim tkanki ludzkie mogą przyjąć płyn (0,005 ml/sek). Dzięki rotacyjnej technice wprowadzania znieczulenia możliwe jest jego podanie w sposób praktycznie niewyczuwalny przez Pacjenta.

   

  Bez igieł i bez stresu

  Już sama świadomość, że zabiegi można wykonać bez użycia igieł sprawia, że nieporównywalnie łatwiej zdecydować się na leczenie stomatologiczne. To powoduje, że wizyta u dentysty staje się przyjemniejsza i nie wywołuje stresu. Efektem jest znacznie skuteczniejsze i sprawniejsze leczenie.

  Dzięki The Wand dentysta może wygodnie i bezpiecznie wprowadzić odpowiednią dawkę znieczulenia i natychmiast rozpocząć leczenie, w przeciwieństwie do tradycyjnych znieczuleń, w przypadku których trzeba czekać na działanie zaaplikowanego środka. Tutaj nie jest to konieczne.

  Znieczulenie The Wand jest całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie ma żadnych skutków ubocznych.

   

  Po znieczuleniu możesz swobodnie mówić

  Jeśli nie lubisz nieprzyjemnego uczucia, jakie utrzymuje się w jamie ustnej po zastosowaniu tradycyjnego znieczulenia – The Wand jest rozwiązaniem tego problemu. Aplikacja za pomocą tej metody umożliwia dużo szybszy powrót do normalnego funkcjonowania. Oznacza to, że zaraz po wyjściu z gabinetu będziesz mógł swobodnie mówić, uśmiechać się, jeść oraz pić.

  Teraz już żaden aspekt leczenia stomatologicznego nie powinien kojarzyć się negatywnie, dlatego wizytę u dentysty możesz potraktować jako chwilę relaksu, przeznaczoną na dbanie o to, co dla Ciebie najważniejsze – Twoje zdrowie.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00