Kompleksowa diagnostyka – Badania metodą profesora Gerbera

Podstawą do wykonania skutecznego leczenia stomatologicznego jest kompleksowa diagnostyka. Pozwala ona na opracowanie optymalnego planu, stworzonego indywidualnie na potrzeby konkretnego Pacjenta, na podstawie specjalistycznych badań. Umożliwia to przeprowadzenie wszystkich procedur w oparciu o najwyższe standardy. Doskonałym sposobem na uzyskanie dokładnych informacji o stanie zdrowia Pacjenta jest badanie metodą profesora Gerbera. Dzięki niej możliwe jest rozpoznanie źródła problemu oraz skuteczne wyeliminowanie go, a nie rozwiązanie pojedynczego problemu z zębami.

 

Z tego wpisu dowiesz się:

 • czym jest badanie profesora Gerbera,
 • dla kogo przeznaczone jest badanie,
 • co można zdiagnozować dzięki badaniu,
 • ile trwa kompleksowa diagnoza jamy ustnej.

 

Dlaczego badanie metodą profesora Gerbera jest tak cenione?

Wyjątkowość metody profesora Gerbera polega na możliwości wykonania kompleksowej diagnostyki jamy ustnej w trakcie tylko jednego badania. Metoda ta pozwala bowiem zbadać nie tylko zęby, ale także cały układ stawu skroniowo-żuchwowego. Umożliwia to dokładne przeanalizowanie wszystkich czynników, mających wpływ na zdrowie jamy ustnej. Informacje zdobyte w ten sposób pozwalają na opracowanie planu leczenia, który będzie doskonale odpowiadał indywidualnym uwarunkowaniom Pacjenta i pozwoli na odbudowę uzębienia, którym może się cieszyć przez lata.

 

Holistyczne podejście do pacjenta

Aby zrozumieć efektywność badania prof. Gerbera należy zdać sobie sprawę, że problemy stomatologiczne nie tylko dotyczą zębów, ale również żuchwy oraz mięśni, znajdujących się w jej obrębie. Tradycyjne metody diagnostyczne zazwyczaj nie pozwalają na dokładne przebadanie wszystkich struktur, które mają wpływ na zdrowie jamy ustnej. Badanie profesora Gerbera umożliwia natomiast holistyczne spojrzenie na pacjenta i uzyskanie wszystkich niezbędnych do rozpoczęcia leczenia informacji podczas jednego badania.

 

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


  Jak przebiega badanie?

  Kluczem do przeprowadzania badania jest wykonanie modeli szczęk, które zostają osadzone w dopasowanym do stawu Pacjenta stymulatorze. Pozwala to stomatologowi zweryfikować, jak względem siebie układają się szczęki oraz czy płaszczyzny zębów schodzą się ze sobą prawidłowo. Po dokładnym zbadaniu stawu, wykonaniu niezbędnych pomiarów oraz zweryfikowaniu stanu zdrowi zębów zostaje opracowany plan leczenia zgodny z indywidualnymi uwarunkowaniami Pacjenta.

   

   

  Kiedy wykonywane jest badanie prof. Gerbera?

  Badanie profesora Gerbera może być wykorzystywane praktycznie we wszystkich dziedzinach stomatologii. Pozwala na diagnozę problemów wymagających leczenia protetycznego, chirurgii stomatologicznej, periodontologii czy stomatologii zachowawczej i estetycznej. Dzięki tej metodzie możliwe jest również odkrycie przyczyn chronicznego bólu głowy.

  Badanie metodą profesora Gerbera jest również doskonałym rozwiązaniem dla diagnozy choroby okluzyjnej, która dotyka coraz więcej osób. Jej objawy bywają niespecyficzne, w związku z czym nie zawsze są kojarzone z zaburzeniami w obrębie zgryzu. Dlatego wykrycie prawdziwej przyczyny problemu jest kluczowe, by zapobiec rozwojowi choroby i jej negatywnym konsekwencjom w tym zgrzytaniu i zaciskaniu zębów, ścieraniu zębów czy bólów głowy.

   

  Metoda profesora Gerbera dostępna dla każdego

  Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań ani barier wiekowych do przeprowadzenia badania profesora Gerbera. Dodatkowo diagnostyka jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna i szybka.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Zapisz się na bezpłatną konsultację, podczas której dowiesz się, czy badanie metodą profesora Gerbera pomoże Ci uzyskać informację o stanie Twojej jamy ustnej, by móc odzyskać zdrowe i mocne zęby oraz piękny uśmiech. Na konsultację możesz zapisać się TUTAJ lub dzwoniąc pod numer 697 909 022.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00