Kiedy warto skorzystać z licówek?

Każdy marzy o pięknym uśmiechu. To właśnie on wpływa na to, jak będziemy postrzegani przez innych. Zdrowe i ładne uzębienie wpływa również na nasz komfort psychiczny. Właśnie dlatego tak często niedoskonałości estetyczne urastają do dużych problemów. Okazuje się, że współczesna stomatologia nie zostaje głucha na potrzeby Pacjentów. Jedną z metod poprawiania wyglądu uśmiechu są licówki zębów.

Licówki?

Licówki zębów są to właściwie cienkie płatki, które przykleja się do przedniej części zęba. Można wyróżnić licówki kompozytowe oraz porcelanowe. Pierwsze z nich wytwarza się z materiału światłoutwardzalnego. Ich niewątpliwą zaletą jest niższa cena od licówek porcelanowych, jednak są o wiele mniej wytrzymałe. Ponadto są bardziej podatne na przebarwienia. Dlatego koniecznością staje się ich stosunkowo częste wymienianie.

Licówki porcelanowe, jak sama nazwa wskazuje, wytwarzane są z materiału ceramicznego. Umożliwiają one osiągnięcie doskonałych efektów estetycznych. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na przebarwienia. Tym samym idealnie się sprawdzają w sytuacjach, kiedy Pacjenci liczą na fantastyczne efekty, które się długo utrzymują.

 
Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


   

  Nieestetyczny ząb…

  Nieestetyczne przebarwienia, ubytki w szkliwie czy niesatysfakcjonujący kształt zęba mogą być powodem niejednej nieprzespanej nocy. Wpływać może to na obniżenie komfortu psychicznego Pacjenta. Rozwiązaniem okazują się być licówki, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia. Umożliwiają one zmianę koloru, kształtu, a nawet długości zębów, dzięki czemu Pacjent może osiągnąć efekty, o jakich marzył. Ponadto dużą korzyścią wykorzystania licówek jest możliwość uzyskania naturalnego wyglądu.

  Piękna czy bestia? Diastema

  Wiele modelek z diastemy uczyniło swój znak rozpoznawczy. Dlatego też przez niektórych jest wręcz pożądana. Z kolei część Pacjentów za wszelką cenę stara się ją usunąć. Istnieją różne rozwiązanie tego problemu, które są dostosowywane do każdego przypadku indywidualnie. Jedną z nich może być usunięcie niechcianej przerwy w uzębieniu za pomocą licówek. Zabieg polega na przyklejeniu cienkich płatków na powierzchnię zębów, które są wcześniej szlifowane. W taki sposób niechciana przerwa jest likwidowana. Dzięki temu można wyjść z gabinetu z pełnym i pięknym uśmiechem.

  A czy każdy może skorzystać z licówek?

  Mocowanie licówek jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Jednak nie zawsze jest możliwe jego przeprowadzenie. Przeciwwskazaniem może być choroba okluzyjna czy zgrzytanie zębami, ponieważ wiąże się to z ryzykiem zniszczenia licówek. Zabieg ten nie jest także przeprowadzany, kiedy Pacjent boryka się z próchnicą oraz chorobami dziąseł. Ponadto nie stosuje się licówek w przypadku leczenia kanałowego. Warto jednak podkreślić, że holistyczne podejście do leczenia stomatologicznego pozwala ostatecznie na skorzystanie z licówek. I tak wyleczenie zębów z próchnicy lub wyeliminowanie choroby okluzyjnej finalnie daje możliwość wykorzystania licówek.

  Co możesz teraz zrobić?

  Współczesna stomatologia pozwala spełniać marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu. Co ważne, cel ten jest osiągany całkowicie bezboleśnie. Jednym z najchętniej stosowanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest mocowanie licówek. To właśnie one dają możliwość spełnienia pragnień Pacjenta. Aby dowiedzieć się więcej, umów się na konsultację. Wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 697 909 022 .