Jeszcze doskonalsze wypełnienia zębów

Próchnica to przypadłość, z którą praktycznie każdy dorosły człowiek miał do czynienia przynajmniej raz w życiu. Gdy pojawią się ubytki próchnicowe, standardowym leczeniem jest założenie wypełnienia, zwanego potocznie plombą. W nowoczesnej stomatologii istnieją doskonałe rozwiązania, charakteryzujące się najwyższą skutecznością i estetykę. Poznaj nowoczesne metody leczenia zachowawczego i przekonaj się, jakie są ich największe zalety.

Plomba światłoutwardzalna – jedz i pij zaraz po zabiegu!

W nowoczesnej stomatologii zachowawczej stosuje się najczęściej światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe, które mają wiele zalet m.in. uzyskują docelową twardość natychmiast pod wpływem światła, dzięki czemu zaraz po wyjściu z gabinetu Pacjent może jeść i pić, nie obawiając się, że plomba odkształci się lub wypadnie. Dużą zaletą tego rodzaju plomb jest ich elastyczność – dają się swobodnie modelować, co pozwala lekarzowi wiernie odtworzyć naturalny kształt zęba. Doskonałą estetykę zapewnia też szeroka gama kolorystyczna kompozytu – sprawia to, że wypełnienie można perfekcyjnie dopasować do naturalnej barwy zębów. Zaletą jest także duża wytrzymałość i wyjątkowa szczelność, dzięki dokładnemu przyleganiu do tkanek zęba.

Inlay/onlay – alternatywa dla standardowych wypełnień

Wypełnienia światłoutwardzalne są obecnie najpopularniejszą metodą leczenia ubytków próchnicowych, jednak dostępne są także inne nowoczesne rozwiązania, posiadające wiele zalet. Jednym z mniej znanych, a wyjątkowo skutecznych rodzajów wypełnień są nakłady koronowe tzw. inlay’e lub onlay’e. Wypełnienia te stosuje się w przypadku bardziej rozległych ubytków w zębach, szczególnie na powierzchni żującej zębów trzonowych. Podstawową różnicą w stosunku do tradycyjnych plomb jest proces ich wykonania i zakładania. Zwykłe wypełnienia z materiału kompozytowego nakłada się bezpośrednio na uprzednio oczyszczony ząb, najczęściej warstwowo, natychmiast modelując odpowiedni kształt. W przypadku nakładów koronowych leczenie zajmuje minimum 2 wizyty, jednak Pacjent nie musi obawiać się nieestetycznego wyglądu zęba lub dyskomfortu w czasie pomiędzy wizytami – w tym okresie założona zostaje specjalne wypełnienie tymczasowe. Nakład koronowy zostaje wykonany w laboratorium protetycznym z wysokiej jakości porcelany. Technik protetyczny na podstawie pobranego analogowego wycisku jamy ustnej Pacjenta przygotowuje odbudowę, idealnie dopasowaną do kształtu ubytku i dokładnie odtwarzającą anatomiczną budowę korony zęba. Podczas drugiej wizyty nakład koronowy zostaje trwale zacementowany na oczyszczonym zębie i od tej pory może służyć Pacjentowi nawet przez 15 lat, skutecznie chroniąc ząb przed uszkodzeniami i nawrotem próchnicy dzięki swojej niebywałej szczelności.

Zalety wypełnień inlay / onlay:

  • wyjątkowa trwałość – są bardzo odporne i praktycznie nie ulegają starciom, nawet na powierzchni żującej, narażonej na
  • wysoka wytrzymałość – mogą z powodzeniem służyć nawet przez 15 lat,
  • doskonała estetyka – porcelana to biokompatybilny materiał o dużej gamie kolorystycznej,
  • idealna szczelność – dzięki temu, że nakład koronowy jest wykonywany w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku analogowego, perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu konkretnego zęba,
  • anatomiczny kształt – wypełnienia inlay / onlay dokładnie rekonstruują pierwotny kształt zęba, co zapewnia doskonałą estetykę,
  • możliwość wyleczenia rozległych ubytków – nakłady koronowe sprawdzają się w przypadku rozległych ubytków próchnicowych, w których leczenie wypełnieniami kompozytowymi byłoby długotrwałe.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli masz problem z próchnicą i poszukujesz bardzo trwałego oraz kompleksowego rozwiązania – skorzystaj z nowoczesnych nakładów koronowych, które nie tylko wypełnią ubytki, ale także uchronią ząb przed urazami mechanicznymi i zapobiegną ponownemu pojawieniu się próchnicy. Aby przekonać się, czy ta nowoczesna metoda jest odpowiednia dla Ciebie, zapisz się na konsultację z naszym ekspertem, dzwoniąc pod numer +48 697 909 022 lub wypełniając formularz.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00