Jak ujarzmić afty?

Afty to niezwykle dokuczliwy problem, który może przydarzyć się każdemu. Pomimo tego że problem owrzodzenia jest powszechny, to jednak nie każdy wie, jak sobie radzić z tą dolegliwością. Spróbujemy dzisiaj bliżej przyjrzeć się problemowi aft i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Afty?

Afty to owalne owrzodzenie pokryte białym nalotem, które pojawia się na błonie śluzowej jamy ustnej, wargach lub języku. Mogą one być stosunkowo niewielkich rozmiarów, bo liczące zaledwie kilka milimetrów średnicy, lecz występują również nadżerki, które są kilkakrotnie większe. Duże afty pozostawiają po sobie trwałe blizny. Warto również wspomnieć, że mogą one występować pojedynczo albo w grupach. Afty to problem często nawracający i niezwykle dokuczliwy. Nadżerki w jamie ustnej wywołują również dolegliwości bólowe, przez co owrzodzenie to jest bardzo nieprzyjemne. Aby tego uniknąć, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego.

 

Dlaczego warto myć owoce i warzywa?

Pozostawiając na marginesie wszelkie inne kwestie zdrowotne, okazuje się, że zaniechanie tej czynności może doprowadzić także do powstania aft. Dlatego nigdy nie bagatelizuj tej trywialnej czynności. W ten sposób unikniesz pojawienia się poważniejszych problemów w przyszłości.

Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Czy błędy w higienie jamy ustnej mogą doprowadzić do pojawienia się aft?

  Okazuje się, że błędy w codziennych czynnościach higienizacyjnych mogą w konsekwencji spowodować pojawienie się aft. Głównym problem okazuje się w takim wypadku zły dobór past. Niektóre z nich zawierają środki pieniące SLS lub SDS, które niestety podrażniają również błonę śluzową w jamie ustnej. W wyniku tego może dojść do powstania aft. Warto więc udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym wykwalifikowana higienistka pomoże w wyborze odpowiedniej pasty. Dodać należy, że przyczyną owrzodzenia w jamie ustnej mogą być również uszkodzenia mechaniczne pojawiające się podczas szczotkowania. Dlatego warto w tym wypadku zwrócić szczególną uwagę na technikę tej codziennej czynności. Aby mieć pewność, że prawidłowo szczotkujesz uzębienie, odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną, gdzie higienistka przeprowadzi dokładny instruktaż.

   

  Czy styl życia ma wpływ na powstanie owrzodzenia?

  We współczesnym świecie wiele osób żyje w ciągłym stresie. Okazuje się, że jest to jeden z czynników, który ma wpływ na powstanie aft. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednio zbilansowaną dietę, ponieważ brak witaminy B12 sprawia, że istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się aft w jamie ustnej. Dobrze więc skupić się na zmianie pewnych drobnych elementów w życiu, które mogą zapobiec nie tylko powstaniu owrzodzenia, ale przede wszystkim korzystnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

   

  W jaki sposób mogę poradzić sobie z aftami?

  Jeżeli ten dokuczliwy problem już Cię dopadł, pewnie zastanawiasz, jakie są metody radzenia sobie z aftami. Koniecznie udaj się do kliniki stomatologicznej, gdzie zostanie przeprowadzony bezbolesny zabieg, podczas którego wykorzystywany jest laser. W ten sposób skutecznie likwidowany jest problem aft. Ponadto higienistka zwróci Ci uwagę, w jaki sposób możesz chronić się przed pojawieniem się w przyszłości owrzodzenia w jamie ustnej. Ponadto dobrym sposobem jest spożywanie kefirów czy maślanek, które łagodzą stany zapalne. Możesz również przepłukać jamę ustną różnego rodzaju płukankami z szałwii lub rumianku. Pamiętaj przy okazji, aby nie spożywać w tym czasie ostrych i twardych pokarmów. Unikaj również gorących lub zimnych posiłków i napojów. To wszystko pozwoli Ci w krótkim czasie cieszyć się pełnią życia.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeżeli zauważyłeś u siebie jakiekolwiek oznaki wskazujące na pojawienie się afty, nie zwlekaj – złap za słuchawkę i umów się na konsultację. Chętnie pomożemy Ci rozwiązać Twój problem. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 697 909 022.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek
  9:00-20:00