Jak poradzić sobie z brakiem kilku zębów?

Brak kilku zębów obok siebie może spowodować nie tylko pogorszenie estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim utratę funkcjonalności jamy ustnej. Przez to jakość Twojego życia może ulec znacznemu pogorszeniu, co prowadzi do wielu poważnych problemów. Na szczęście współcześnie istnieją skuteczne rozwiązania, które niezwykle estetycznie pozwalają zrekonstruować utracone uzębienie. Możesz się o tym przekonać, udając się do naszej kliniki, gdzie przeprowadzone zostanie kompleksowe leczenie.

Dlaczego warto odbudować utracone uzębienie?

Widocznym na pierwszy rzut oka skutkiem braku zębów jest pogorszenie estetyki uśmiechu. To z kolei może prowadzić do uczucia wstydu, a tym samym do zamykania się w sobie. Wiele osób skarży się, że rezygnuje z życia towarzyskiego, ponieważ źle się czują ze swoim uśmiechem. Nie wolno zapominać, że to z kolei może negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Okazuje się więc, iż utrata zębów niesie ze sobą wiele poważnych skutków, którym można skutecznie zapobiec, podejmując szybką decyzję o podjęciu leczenia. Nie zwlekaj dłużej tylko koniecznie umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale luki w uzębieniu są odpowiedzialne za powstanie wad wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język nie ma odpowiedniego oparcia, przez co niemożliwe jest wypowiedzenie niektórych głosek. Przez to może pojawić się wstyd przed wystąpieniami publicznymi lub kontaktem z drugim człowiekiem, co może mieć negatywne przełożenie na pracę zawodową. Warto więc najszybciej jak to możliwe podjąć leczenie stomatologiczne.

Dla zdrowia całego organizmu ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości minerałów ze zrównoważonej diety. Może to być utrudnione zadanie w przypadku, kiedy brakuje kilku zębów. W takich sytuacjach bardzo często nie jest możliwe spożywanie twardych produktów, przez co dieta zostaje zubożona. Prowadzi to także do konieczności rezygnacji ze swoich ulubionych posiłków. Po co jednak rezygnować z przyjemności? Już dziś podejmij decyzję o kompleksowym leczeniu.

Warto również pamiętać, że nawet pojedyncza luka powoduje zanik kości. Okazuje się bowiem, że ząb naturalnie obciąża kość. Jeżeli ta sytuacja zostanie zaburzona przez utratę uzębienia, dochodzi do powolnego zaniku kości. Powoduje to nie tylko pogorszenie estetyki twarzy, ale również utratę funkcjonalności. Niezwykle ważne jest, aby szybko i zdecydowanie zapobiec rozwojowi tej poważnej dolegliwości, co możesz uczynić, zapisując się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej.
 
 
Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   
   

  Jak radzić sobie z kilkoma brakami zębowymi obok siebie?

  W celu usunięcia kilku braków zębowych obok siebie stosuje się most protetyczny. Jeżeli okalające lukę zęby są zdrowe, odbudowa może być na nich zamocowana. W takiej sytuacja konieczne jest oszlifowanie uzębienia, dzięki czemu możliwym staje się przytwierdzenie mostu. Aby stabilnie osadzić odbudowę protetyczną, stosuje się specjalny cement stomatologiczny. W ten sposób możemy skutecznie przywrócić utracony blask uśmiechowi, a tym samym całkowicie odmienić Twoje życie.

  Być może jednak niemożliwym okaże się zamocowanie mostu protetycznego na naturalnym uzębieniu. W takim wypadku konieczne jest uprzednie przeprowadzenie leczenia implantologicznego, które polega na wszczepieniu dwóch implantów, czyli małych tytanowych elementów, w miejsce po utraconych korzeniach zębów. Potem rozpoczyna się proces gojenia trwający zazwyczaj około 4 miesięcy. Do implantów mocowane są specjalne łączniki, dzięki którym możliwe jest stabilne przymocowanie mostu protetycznego. Po przeprowadzonym leczeniu w końcu będziesz mógł cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem. Nie wahaj się dłużej – czekamy tutaj, aby spełnić Twoje marzenie.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Pojawienie się braków w uzębieniu wymaga podjęcia decyzji o kompleksowym leczeniu. Dzięki niemu będzie możliwe przywrócenie utraconej estetyki uśmiechu i funkcjonalności w jamie ustnej. W ten sposób pozytywnie odmieni się Twoje życie. Aby umówić się na bezpłatną konsultację, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 697 909 022.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek
  9:00-20:00