Jak braki zębowe zmieniają życie?

Wypadnięcie zęba może przydarzyć się w każdym wieku i to pomimo stosowania wszystkich metod profilaktycznych. Dlatego warto wiedzieć, jak powstała luka może zmienić jakość życia i dlaczego tak ważne jest podjęcie kompleksowego leczenia. Pamiętaj, że utrata nawet pojedynczego zęba zawsze wymaga szybkiej reakcji, co oznacza, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest konieczna. Dzięki temu będziesz mógł zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości.

Rezygnacja ze swoich ulubionych posiłków

Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Dlatego pojawienie się luki w uzębieniu wiąże się z utratą pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie niektórych pokarmów może być utrudnione lub wręcz niemożliwe. Może więc dojść do sytuacji, że konieczne będzie zrezygnowanie ze swoich ulubionych dań! Po co jednak rezygnować z przyjemności? Wystarczy, że podejmiesz decyzję o leczeniu stomatologicznym i umówisz się na konsultację, która będzie pierwszym etapem drogi do Twojego nowego życia!

Utrata pewności siebie, czyli problem wad logopedycznych

Do prawidłowego wypowiedzenia niektórych głosek konieczne jest posiadanie wszystkich zębów, które są swojego rodzaju podparcie dla języka. Okazuje się więc, że utrata zębów może w konsekwencji doprowadzić do powstania wad logopedycznych. Problem ten może być szczególnie poważny dla osób, których praca wiąże się z ciągłym kontaktem z drugim człowiekiem. Błędna artykulacja niektórych głosek może powodować również, że utracona zostanie pewność sobie, a tym samym pojawi się obawa przed wystąpieniami publicznymi. Tym problemom można skutecznie przeciwdziałać, podejmując decyzję o kompleksowym leczeniu.

Lęk przed uśmiechaniem się

Widocznym gołym okiem skutkiem utraty zębów jest znaczne pogorszenie estetyki uśmiechu. Prowadzić to może do odczuwania wstydu przed uśmiechaniem, co w wielu wypadkach powoduje zrezygnowanie z życia towarzyskiego. Ponadto, o czym nie można zapominać, dużo osób przyznaje, że luki w uzębieniu sprawiają, że źle czują się ze swoim wyglądem, co w konsekwencji jest źródłem nieprzespanych nocy. Warto również wspomnieć, że pogorszenie estetyki uśmiechu może spowodować utratę pewności siebie. Jeżeli więc chcesz cieszyć się pięknym i pełnym uzębieniem, koniecznie umów się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na bezpłatne konsultacje

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Niedostrzegalny dla oka problem

  Wypadnięcie nawet pojedynczego zęba jest powodem powstania wielu poważnych problemów. Jednym z nich jest zanik tkanki kostnej. Dlaczego tak się dzieje? Jednym z zadań uzębienia jest odpowiednie obciążanie kości. W przypadku utraty zębów ta naturalna sytuacja zostaje zachwiana, co oznacza, że rozpoczyna się proces zaniku tkanki kostnej. W konsekwencji może to doprowadzić do utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, co oznacza między innymi trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Zanik kości powoduje również pogorszenie estetyki twarzy, a niedostateczna ilość tkanki kostnej jest realnym przeciwwskazaniem do przystąpienia do leczenia implantologicznego. Można zapobiec temu problemowi, podejmując decyzję o odbudowie utraconego uzębienia.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeżeli borykasz się z problemem braków w uzębieniu, nie zwlekaj dłużej – zgłoś się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. W Estetika przeprowadzamy skuteczne rekonstrukcje uzębienia, o czym możesz się przekonać sam! Sięgnij po słuchawkę i zadzwoń do nas. Ten krok może odmienić całkowicie Twoje życie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 697 909 022.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek
  9:00-20:00