Implanty zębów

Implantologia to nowoczesna i intensywnie rozwijająca się dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem braków w uzębieniu. Warto mieć świadomość tego, że każda utrata zęba wpływa negatywnie na stan zdrowia oraz kondycję narządu żucia, dlatego należy jak najszybciej odbudować braki. Implanty są najskuteczniejszym znanym obecnie sposobem leczenia, ponieważ odtwarzają ząb w sposób najbliższy jego naturalnej budowie anatomicznej. Tytanowy implant wszczepiony w kość stanowi część poddziąsłową i pełni funkcję korzenia zęba, natomiast korona protetyczna mocowana na stałe na implancie imituje widoczną w jamie ustnej część zęba. W przypadku bardziej rozległych braków można zastosować most, a bezzębie można wyleczyć poprzez zamocowanie protezy stałej na implantach, która zapewnia znacznie większy komfort życia niż tradycyjne rozwiązania. Dowiedz się więcej o tej rewolucyjnej metodzie i przekonaj się, w jaki sposób może zmienić Twoje życie na lepsze.

Poznaj lekarzy zajmujących się implantami zębów:

Lek. stom. Piotr Pawłowski - Właściciel Estestika. Zajmuje się: planowanie leczenia całościowego, implantologia, chirurgia i mikrochirurgia, protetyka, zaburzenia zwarcia. Ukończył studia na Wydziale Stomatologii Łódzkiej Akademii Medycznej w 1995 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem protetycznym, a od 14 lat leczeniem implantologicznym. Do Estetika wprowadził system prof. Gerbera, który pozwala na kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego. Stale podnosi… Przejdź do pełnego opisu

Konsekwencje nieleczonych braków w uzębieniu

  • zanik kości – Po usunięciu zęba następuje zanik kości szczęki i żuchwy, które tracą swoje naturalne obciążenie. Im dłużej będziemy zwlekali z uzupełnieniem braków zębowych, tym bardziej będzie postępował ten proces. W konsekwencji po kilku latach leczenie implantologiczne może być utrudnione, ponieważ warunkiem niezbędnym do jego wykonania jest odpowiednia ilość tkanki kostnej. W przypadku dużych ubytków kości wszczepienie implantów należy poprzedzić jej chirurgiczną odbudową, co wydłuża cały proces leczenia.
  • przeciążenia – Utrata nawet jednego zęba całkowicie zmienia oddziaływanie sił w jamie ustnej, wytwarzanych w procesie przeżuwania. Prowadzi to do przeciążeń niektórych zębów, a czasem do nieprawidłowego zaciskania szczęk. Może to powodować napięcie mięśni oraz ból w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego.
  • przesunięcia zębów – Gdy wypadnie jeden ząb, pozostałe, sąsiadujące z nim zęby mogą zacząć przesuwać się stopniowo w kierunku powstałej luki. Może także dochodzić do wysunięcia zęba przeciwstawnego, np. ząb górny może wysunąć się, gdy utraci swoje oparcie w postaci zęba dolnego. Procesy te często prowadzą do rozchwiania uzębienia i w ostateczności mogą powodować utratę kolejnych zębów.
  • niższa estetyka  – Utrata zębów znacznie zaburza nie tylko estetykę uśmiechu, ale całej twarzy. W wyniku zaniku kości powstaje nadmiar skóry, tworzą się zmarszczki, szczęka i żuchwa cofają się i usta są zapadnięte. Wszystkie te zmiany stopniowo postarzają wizualnie twarz, która w efekcie wydaje się starsza nawet o kilkanaście lat.
  • zaburzenia funkcjonalne – Braki zębowe mogą być początkiem nie tylko większych problemów z zębami, ale również z całym organizmem. Sprawiają, że funkcje jamy ustnej i narządu żucia są zaburzone. Niepełne uzębienie często wiąże się z wadami wymowy, ponieważ zęby biorą udział w artykulacji głosek. Bez nich język traci swoje oparcie, co często skutkuje seplenieniem. Braki w uzębieniu utrudniają ponadto jedzenie, ponieważ przeżuwanie może sprawiać ból i dyskomfort. Jednocześnie nieprawidłowo pogryziony pokarm obciąża układ pokarmowy i może powodować problemy gastrologiczne.
  • dyskomfort psychiczny  – Wszystkie problemy związane z utratą zębów mogą także przyczynić się do złego samopoczucia psychicznego. Braki w uzębieniu znacznie wpływają na codzienne funkcjonowanie obniżając jego jakość i utrudniając codzienne czynności. Ponadto zaburzona estetyka twarzy i uśmiechu są przyczyną utraty pewności siebie i trudności w relacjach z ludźmi.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości


     
     

    Jak można uzupełnić braki zębowe? – rodzaje uzupełnień

    W zależności od tego czy Pacjent boryka się z pojedynczymi brakami zębowymi czy bezzębiem, istnieje kilka sposobów na to, aby uzupełnić braki zębowe na implantach:

    • korona na implancie – rozwiązanie umożliwiające odbudowę pojedynczego braku zębowego; pozwala na maksymalnie wiernie odtworzenie zęba wraz z częścią poddziąsłową i naddziąsłową, co zapewnia doskonałą funkcjonalność oraz estetykę.
    • most na dwóch implantach – sposób na odbudowę kilku sąsiadujących ze sobą zębów przy użyciu minimalnej ilości implantów, co znacznie ogranicza koszta leczenia. Most składa się z kilku połączonych koron protetycznych i jest zamocowany na dwóch implantach wszczepionych na końcach luki w uzębieniu. Pozwala wyleczyć nawet 3 braki zębowe.
    • proteza całkowita na implantach – odbudowa protetyczna wszystkich zębów na 4, 6 lub 8 implantach, która funkcjonuje podobnie jak naturalne zęby, ponieważ jest na stałe zamocowana w jamie ustnej; tego typu proteza nie zawiera części podniebiennej, a jedynie odtwarza wiernie cały łuk zębowy.

    Lepsza jakość codziennego funkcjonowania dzięki zmianie protezy ruchomej na stałą

    Dzięki leczeniu implantologicznemu nawet Pacjenci borykający się z bezzębiem mogą znacznie zwiększyć komfort swojego życia, wymieniając starą, niedopasowaną protezę ruchomą na nowoczesne rozwiązanie na implantach. Wynika to z możliwości odbudowania zębów i przymocowania ich do implantów zębowych, które są wszczepione w kość i w pełni się z nią integrują. Dzięki takiemu rozwiązaniu Pacjenci mogą zapomnieć o problemach związanych z użytkowaniem protezy ruchomej, jak wypadająca i ruszająca się proteza, konieczność wyciągania jej z ust na czas mycia, trudności w jedzeniu, dyskomfort i problemy z wymową.

    Cecha Protezy na implantach Protezy ruchome
    Stabilizacja Proteza mocowana na stałe zapewnia doskonałą stabilizację Proteza może przemieszczać się i wypaść, konieczność stosowania klejów do protez
    Siła żucia Siły żucia podobne jak u zdrowego człowieka Siła żucia średnio 20% niższa niż w przypadku zdrowych zębów
    Higiena jamy ustnej Standardowa higiena: szczotkowanie min. 2 x dziennie Protezę należy wyciągnąć z ust i osobo wyczyścić jej powierzchnię i własne dziąsła
    Dieta Brak ograniczeń dietetycznych Powinno się unikać lepkich i twardych pokarmów
    Samopoczucie Komfort psychiczny, pewność siebie, poczucie swobody w towarzystwie Objawy związane z protezą generują stres
    Zdrowie kości Zapobiega zanikowi kości Nie zapobiega zanikowi kości
    Trwałość Dożywotnie rozwiązanie Konieczność wymiany co ok. 5 lat

    Etapy wszczepiania implantów:

    1. Rozpoczynamy od konsultacji, podczas której lekarz rozmawia o potrzebach i oczekiwaniach Pacjenta, weryfikuje stan jego jamy ustnej i dobiera najlepszą metodę leczenia stomatologicznego. Następnie wykonuje niezbędne badania diagnostyczne i tworzy wstępny plan leczenia.

    2. Drugim etapem leczenia jest część chirurgiczna, która polega na wszczepieniu implantu zębowego w kość szczęki lub żuchwy. Taki zabieg trwa do kilkudziesięciu minut (w zależności od ilości implantów może być dłuższy) i jest praktycznie całkowicie bezbolesny, dzięki zastosowaniu komputerowego znieczulenia The Wand.

    3. Po tygodniu przeprowadzana jest pierwsza wizyta kontrolna, podczas której dentysta sprawdza, jak przyjęły się implanty, a także ściąga szwy.

    4. Następnie po kilku miesiącach następuje nałożenie śrub gojących, które nadają kształt dziąsłom Pacjenta i przygotowują jamę ustną do umocowania pracy protetycznej na implantach.

    5. Po kilku kolejnych tygodniach zostają ściągnięte śruby gojące, a dentysta pobiera wyciski uzębienia niezbędne do przygotowania w laboratorium protetycznym gotowej pracy: korony, mostu lub protezy. Proces tworzenia protetycznej odbudowy zębów przez techników dentystycznych trwa od 5 dni do tygodnia.

    6. Następna i ostatnia wizyta to założenie wcześniej przygotowanej pracy protetycznej (korona, most, proteza) na stałe na całkowicie zintegrowanych z kością implantach.

    7. Jeśli tylko dbamy o prawidłową higienę jamy ustnej oraz regularnie odwiedzamy dentystę co ok. pół roku, możemy liczyć, że odbudowa zębów na implantach będzie nam służyła do końca życia.

    Zalety leczenia implantologicznego:

    • przywraca zębom prawidłową funkcję żucia i rozdrabniania pokarmu,
    • znacznie zwiększa estetykę uśmiechu i twarzy Pacjenta,
    • podnosi wygodę i komfort życia w stosunku do użytkowania tradycyjnej protezy ruchomej (bezzębie),
    • zwiększa komfort psychiczny wynikający ze świadomości posiadania zdrowego uzębienia,
    • powstrzymuje zanik kości,
    • umożliwia prawidłową wymowę,
    • ułatwia dbanie o higienę zębów,
    • jest rozwiązaniem dożywotnim.

    Leczenie implantologiczne w Estetika

    Zyskaj wymarzone trzecie zęby

    Implantologia jest doskonale udokumentowaną i przebadaną dziedziną stomatologii. Stopień powodzenia zabiegów implantologicznych jest wysoki i dochodzi nawet do 99%. W połączeniu z nowoczesnymi ​formami uzupełnień, które oferuje protetyka, daje to pewny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu. Zęby odbudowane na implantach potocznie są nazywane „trzecimi zębami człowieka”, co wynika z ich trwałości i estetyki zbliżonej do naturalnych zębów oraz komfortu, jaki dają one Pacjentom. Proteza odbudowana na implantach może posłużyć Pacjentowi przez długie lata, a nawet dożywotnie, spełniając takie same funkcje, jak stałe zęby. Jeśli chcesz skorzystać z nowoczesnych metod leczenia i odzyskać swój wymarzony uśmiech – zgłoś się od Estetika na konsultację i dowiedz się, jakie rozwiązania implantologiczne będą najlepsze w Twoim przypadku. W tym celu wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 697 909 022.

    Cennik

    Konsultacje
    Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
    Implantologia
    od 2600 zł
    od 2100 zł

    Implanty zębowe to małe tytanowe śruby, które zastępują korzeń zęba. Do nich przymocowana może być korona, most lub proteza zębowa. Korona odbudowana na implancie, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają pojedyncze braki zębowe. Most zębowy pozwala na odbudowanie uzębienia znajdującego się obok siebie, a proteza zębowa osadzona na implantach pozwala na prawidłowe funkcjonowanie Pacjentów borykających się z bezzębiem. Odbudowa braków zębowych na implantach pozwala cieszyć się ulubionymi potrawami bez obaw o ruchome protezy.

    Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

      Imię i nazwisko (wymagane)

      Adres email (wymagane)

      Temat

      Treść wiadomości


       
       

      Najczęściej zadawane pytania:

      [Rich_Web_Tabs id=”1″]