Implanty zębów

Leczenie implantologiczne w Estetika

Utrata zęba może przydarzyć się każdemu np. w wyniku wybicia. W takim przypadku szczególnie ważne jest, jak najszybsze uzupełnienie braków zębowych.

Po usunięciu zęba następuje zanik kości i czym dłużej będziemy zwlekali z uzupełnieniem braków zębowych, tym trudniej będzie to zrobić w przyszłości.

Ważna jest również kwestia funkcjonalna i estetyczna, która zostaje zaburzona w chwili utraty zęba. Braki zębowe mogą być początkiem nie tylko większych problemów z zębami, ale również z całym organizmem. Stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ również na nerki czy serce.

Jak można uzupełnić braki zębowe?

W zależności od tego czy pacjent boryka się z pojedynczymi brakami zębowymi czy bezzębiem, istnieje kilka sposobów na to, aby uzupełnić braki zębowe.

Działem, który pomaga w odzyskaniu pacjentom zdrowego i pięknego uśmiechu jest implantologia i protetyka, a wraz z nią możliwość odbudowania zębów na implantach wykorzystując korony, mosty, a nawet całkowite protezy zębowe.

Dzięki temu nawet pacjenci borykający się z bezzębiem mogą znacznie zwiększyć komfort swojego życia. Wynika to z możliwości odbudowania zębów i przymocowaniu ich do implantów zębowych, które są wszczepione w kość pacjenta. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci mogą zapomnieć o takich problemach, jak wypadające i ruszające się protezy podczas
kichania, śmiechu czy jedzenia.

Trzecie zęby człowieka

Implantologia jest doskonale udokumentowaną i przebadaną dziedziną stomatologii. Stopień powodzenia zabiegów implantologicznych jest wysoki i dochodzi nawet do 95%. W połączeniu z nowoczesnymi ​formami uzupełnień, jakie oferuje protetyka, daje to pewny sposób na odzyskanie pięknego uśmiechu.

Zęby odbudowane na implantach potocznie są nazywane „trzecimi zębami człowieka”. Wynika to z trwałości tego uzupełnienia. Proteza odbudowana na implantach może posłużyć pacjentowi przez długie lata. Taka odbudowa pełni takie same funkcje, jak stałe zęby pacjenta i jest praktycznie nie do odróżnienia.

Czym jest implant i kiedy go wszczepiamy?

Implant zęba, to tytanowa śruba, która zastępuje korzeń zęba i jest wszczepiania w kość pacjenta. Do implantu zębowego przykręcana jest korona, most lub proteza zębowa (biała część zęba widoczna ponad linią dziąseł), która wraz z implantem tworzy pełną odbudowę utraconych zębów.

Jeśli tylko dbamy o prawidłową higienę jamy ustnej oraz regularnie odwiedzamy dentystę, możemy liczyć, że odbudowa zębów na implantach będzie nam służyła do końca życia.

Rozwiązanie to stosowane jest podczas uzupełniania pojedynczych i większych braków zębowych oraz przy leczeniu bezzębia.

Leczenie implantologiczne w Estetika

Etapy wszczepiania implantów:

1. Rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji, która poprzedzona jest diagnostyką. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz rozmawia o potrzebach i oczekiwaniach pacjenta, weryfikuje stan jego jamy ustnej i dobiera najlepszą metodę leczenia stomatologicznego.

2. Drugim etapem leczenia jest część chirurgiczna, która polega na wszczepieniu implantu zębowego. Taki zabieg trwa do kilkudziesięciu minut (w zależności od ilości implantów może być dłuższy) i jest praktycznie całkowicie bezbolesny.

3. Po tygodniu przeprowadzana jest pierwsza wizyta kontrolna, podczas której dentysta sprawdza, jak przyjęły się implanty i ściągane są szwy.

4. Następnie po kilku miesiącach następuje nałożenie śrub gojących, które nadadzą kształt dziąsłom pacjenta i przygotują je do umocowania na implancie pracy protetycznej.

5. Po kilku kolejnych tygodniach zostają ściągnięte śruby gojące, a dentysta pobiera wyciski pod ostateczną pracę protetyczną.

6. Następna i ostatnia wizyta to pełne odbudowanie zęba przy pomocy wcześniej przygotowanej pracy protetycznej (korona, most, proteza).

Zalety leczenia implantologicznego:

  • przywraca zębom prawidłową funkcję żucia i rozdrabniania pokarmu,
  • znacznie zwiększa estetykę uśmiechu i twarzy pacjenta,
  • znacznie zwiększa wygodę użytkowania niż w przypadku tradycyjnej protezy ruchomej (bezzębie),
  • zwiększa komfort psychiczny wynikający ze świadomości posiadania zdrowego uzębienia.

Czy są przeciwwskazania do rozpoczęcia leczenia implantologicznego?

Właściwie każda zdrowa osoba może rozpocząć leczenie implantologiczne. Pacjenci muszą tylko mieć zdrowe dziąsła i przyzębie oraz posiadać wystarczającą ilość kości. W przypadku braku odpowiedniej ilości kości należy ją wcześniej odbudować, a następnie przystąpić do leczenia implantami zębów.

Przeciwwskazaniami do podjęcia leczenia implantologicznego są przewlekłe choroby np. cukrzyca. W takich przypadkach przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację podczas której przedstawimy Ci plan leczenia oraz dowiesz się jaka jest jego przewidywana cena. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00