Gaz rozweselający

Z myślą o najmłodszych Pacjentach oraz osobach cierpiących z powodu dentofobii w naszej klinice standardowo stosujemy gaz rozweselający. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie stresu związanego z wizytą u dentysty. To bezpieczna metoda, którą można stosować podczas każdej wizyty, aby odbyła się w komfortowy sposób, w optymalnym czasie.

Wizyta u dentysty może być przyjemna!

Sedacja wziewna gazem rozweselającym to metoda, której celem jest zniwelowanie lęku i stresu u Pacjenta. Gaz podaje się poprzez specjalną maseczkę zakładaną na nos. Jego działanie rozpoczyna się bardzo szybko i utrzymuje się przez cały czas trwania zabiegu, natomiast po zakończeniu leczenia utrzymuje się maksymalnie 5 minut, zatem Pacjent może szybko powrócić do normalnego funkcjonowania.

Gaz rozweselający wprowadza Pacjenta w stan odprężenia, rozluźnienia i uspokojenia. Jednocześnie pozwala mu zachować pełną świadomość i umożliwia komunikowanie się z dentystą oraz podjęcie z nim współpracy. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa stresu, a leczenie może odbyć się w optymalnym czasie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Gaz rozweselający wykazuje ponadto delikatne działanie znieczulające. Ogranicza dolegliwości bólowe, w związku z czym często nie jest konieczne zastosowanie dodatkowego znieczulenia, by zabieg był w pełni komfortowy dla Pacjenta.

Leczenie z wykorzystaniem gazu rozweselającego w Estetika Łódź

Metoda doskonała dla małych Pacjentów

O bezpieczeństwie zastosowania gazu rozweselającego świadczy fakt, że jest to metoda rekomendowana przez rodziców najmłodszych Pacjentów. Wśród dzieci komfort i bezstresowa atmosfera podczas wizyty są niezwykle ważne, ponieważ pierwsze doświadczenia związane ze stomatologiem mogą zaważyć na całym ich przyszłym życiu. W klinice Estetika wykorzystujemy gaz rozweselający już od ponad 12 lat. Mali Pacjenci świetnie wspominają wizyty przy użyciu gazu rozweselającego i chętnie powracają do naszej kliniki. Warto pamiętać, że pozytywne nawyki wypracowane w dzieciństwie mają wpływ na jakość dorosłego życia.