Gaz rozweselający – co warto wiedzieć?

Obecnie w renomowanych klinikach na światowym poziomie leczenie odbywa się bezboleśnie, skutecznie, w optymalnym czasie i w przyjaznej atmosferze. Mimo to nadal prawie 50% Polaków przyznaje, że odczuwa stres związany z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Lęk najczęściej spowodowany jest traumą doznaną np. w dzieciństwie. Na szczęście istnieją sposoby, aby sobie z tym poradzić. Jedną z nich jest sedacja wziewna – metoda, która łagodzi dyskomfort fizyczny i psychiczny podczas zabiegów stomatologicznych.

Na czym polega sedacja wziewna?

Sedacja wziewna to rozwiązanie, które poprawia nastrój i komfort Pacjenta w trakcie leczenia. Polega na podaniu przez specjalną maseczkę, zakładaną na nos, podtlenku azotu zwanego potocznie gazem rozweselającym. Wykazuje on łagodne działanie ograniczające ból; często jednak w przypadku np. leczenia zachowawczego nie jest wymagane zastosowanie dodatkowego znieczulenia miejscowego. Najważniejszą właściwością podtlenku azotu jest jednak niwelowanie stresu. Pacjent zażywający gaz rozweselający już po kilku minutach czuje się odprężony, zrelaksowany i spokojny. Dzięki temu cały zabieg może przeżyć bez lęku w maksymalnie komfortowych warunkach. Gaz poprawia nastrój a po dłuższej chwili wykazuje lekkie działanie euforyzujące. Ponadto jednym z działań gazu rozweselającego jest tzw. niepamięć wsteczna – zjawisko, które uniemożliwia dokładne przypomnienie sobie szczegółów dotyczących zabiegu, co jest szczególnie ważne u najmłodszych Pacjentów. W ten sposób po wizycie u stomatologa pozostają tylko pozytywne wspomnienia i dzieci chętnie powracają ponownie.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Pełne bezpieczeństwo i komfort

  Gaz rozweselający to całkowicie bezpieczna dla człowieka substancja znana już od 150 lat. Ten bezbarwny i bezzapachowy gaz nie odkłada się w organizmie i jest wydychany w niezmienionej formie. Dzięki temu już ok. 5 minut po odstawieniu maseczki z gazem Pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania. Bardzo istotną cechą, która świadczy o bezpieczeństwie tej metody jest fakt, że podczas zabiegu z użyciem gazu Pacjent cały czas pozostaje świadomy. Może więc komunikować się ze stomatologiem, a także podejmować z nim współpracę, co znacznie usprawnia przebieg niektórych procedur. Sedację wziewną stosuje się bardzo często u najmłodszych Pacjentów w celach adaptacyjnych. Rodzice nie muszą obawiać się o to, że dziecko uzależni się od działania gazu rozweselającego. Podtlenek azotu nie uzależnia, a na jego działanie nie można się uodpornić, w związku z czym z sedacji wziewnej można z powodzeniem korzystać podczas każdej wizyty, za każdym razem przyjmując tę samą, minimalnie niską dawkę.

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli Ciebie lub Twoich bliskich dotyczy problem strachu przed dentystą – możesz skorzystać z innowacyjnej metody leczenia przy użyciu gazu rozweselającego. Przekonaj się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym nie musi być przykrym przeżyciem. Daj sobie lub swojemu dziecku szansę na piękny uśmiech i pełen komfort funkcjonowania. Pamiętaj, że pierwszy krok należy do Ciebie. Możesz wykonać go już teraz, dzwoniąc pod numer +48 697 909 022 lub wypełniając formularz. Zespół ekspertów doświadczony w pracy z osobami o wysokim poziomie lęku otoczy Cię troskliwą opieką.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00