Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w Estetika

Wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie, dziś można uratować. Pozwala na to między innymi leczenie endodontyczne, bardziej znane jako kanałowe.

Przeleczone zęby endodontycznie niejednokrotnie mogą pełnić takie same funkcje jak zdrowe zęby pacjenta, jeszcze przez wiele lat. Ponadto nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które znacznie skracają czas trwania leczenia kanałowego przy jednoczesnym zwiększaniu komfortu pacjenta.

Na czym polega leczenie endodontyncze?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi zęba wraz z nerwami i naczyniami krwionośnymi. Potoczne mówi się, że ząb po leczeniu kanałowym jest martwy. Wynika to właśnie z usunięcia nerwów i naczyń krwionośnych.

Podczas leczenia kanałowego dentysta otwiera zęba i usuwa z niego miazgę oraz oczyszcza dokładnie wszystkie kanały zęba. Następnie kanały są poszerzane, wypłukiwane oraz przygotowywane do wypełnienia.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie zęba oraz odbudowa korony (białej części zęba widocznej ponad linią dziąseł). Na każdym etapie leczenia kanałowego, dentysta weryfikuje jego przebieg przeprowadzając diagnostykę i wykonując zdjęcia rvg. Ponadto w naszej klinice lekarze pracują przy wykorzystaniu mikroskopu, który znacznie zwiększa skuteczność leczenia.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Mimo że leczenie kanałowe niegdyś nie było kojarzone dobrze, aktualnie jest znacznie skuteczniejsze i lepiej odbierane przez pacjentów. Wynika to przede wszystkim ze skrócenia czasu jego trwania oraz uproszczenia ​niektórych procedur, które do tej pory kojarzone były z bólem np. konieczność zatruwania zęba.

W dzisiejszych czasach stomatolog przy użyciu mikroskopu dokładnie widzi kanały zęba i ma możliwość ich całkowitego oczyszczenia, bez konieczności zatruwania zęba oraz rozkładania leczenia na kilka wizyt. W ten sposób leczenie endodontyczne można przeprowadzić nawet podczas 1 wizyty i jest całkowicie bezbolesne.

Zalety leczenia kanałowego:

 

  • możliwość zachowania zęba mimo zaawansowanej próchnicy,
  • przeleczony ząb pełni takie same funkcje, jak pozostałe zęby pacjenta,
  • może zostać wykonane już podczas jednej wizyty,
  • wyleczony ząb wpływa na prawidłową pracę układu trawiennego.

Czy warto przeprowadzić leczenie kanałowe?

Tak, ponieważ alternatywą dla leczenia endodontycznego jest usunięcie chorego zęba i konieczność jego odbudowania przy pomocy implantów zębów.

Współczesna stomatologia ukierunkowana jest na ratowanie i zachowanie własnych zębów pacjenta. Najnowsze zdobycze technologii w tej dziedzinie pozwalają osiągać naprawdę doskonałe rezultaty, które do niedawna jeszcze były uznawane za niemożliwe.

 

Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o technologiach stosowanych w naszej klinice.

 

Dzięki temu w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych można uratować zęby, które kiedyś byłyby usuwane.

Dodatkowo leczenie w naszej klinice wykonywane jest w miejscowym znieczuleniu (komputerowym), a podczas jego trwania pacjent nie odczuwa bólu. Ponadto, zgodnie z najwyższymi zalecanymi standardami w leczeniu endodontycznym oraz również dla spokoju i bezpieczeństwa pacjenta wykonujemy pełną diagnostykę po leczeniu. W ten sposób
możemy dać gwarancję jego efektu.

Marzysz o zdrowym i pięknym uśmiechu? Zapisz się teraz na bezpłatną konsultację, podczas której przedstawimy Ci plan leczenia oraz dowiesz się jaka jest jego przewidywana cena.  Wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00