Leczenie kanałowe

Wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie, dziś można uratować. Pozwala na to między innymi leczenie endodontyczne, bardziej znane jako kanałowe.

Przeleczone zęby endodontycznie niejednokrotnie mogą pełnić takie same funkcje jak zdrowe zęby pacjenta, jeszcze przez wiele lat. Ponadto nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które znacznie skracają czas trwania leczenia kanałowego przy jednoczesnym zwiększaniu komfortu pacjenta.

Poznaj lekarzy zajmujących się leczeniem kanałowym:

Lek. stom. Izabela Miętka – Wochniak - Zajmuje się: endodoncja, stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończyła z wyróżnieniem, a następnie związała się z naszą kliniką. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i zagranicznych szkoleniach, kursach i warsztatach, szczególnie z zakresu endodoncji i protetyki. W naszej klinice zajmuje się leczeniem endodontycznym, stomatologią zachowawczą i stomatologią… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Piotr Sołtysiak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca   Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, szczególnie z dziedziny endodoncji i stomatologii estetycznej. Uwielbia aktywne spędzanie czasu. W naszym gabinecie zajmuje się głównie leczeniem endodontycznym i stomatologią zachowawczą. Jest miłośnikiem mikroskopu, uwielbia pracę w… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Katarzyna Balwierczak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza z endodoncją, stomatologia dziecięca     Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej oraz endodoncji. Obecnie jest w trakcie Curriculum Endodontycznego - szkolenia podyplomowego dla lekarzy endodontów. W swojej pracy zawsze dba o to, aby każda wizyta odbywała się bezstresowo, w miłej… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Ewa Telążka - Zajmuje się: stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza, endodoncja. Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z zakresu stomatologii zachowawczej i estetycznej. W naszej klinice zajmuje się najmłodszymi Pacjentami, a także wykonuje zabiegi wypełnienia zębów oraz leczenie kanałowe. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na nartach, pływać i… Przejdź do pełnego opisu

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi zęba wraz z nerwami i naczyniami krwionośnymi. Potoczne mówi się, że ząb po leczeniu kanałowym jest martwy. Wynika to właśnie z usunięcia nerwów i naczyń krwionośnych.

Podczas leczenia kanałowego dentysta otwiera zęba i usuwa z niego miazgę oraz oczyszcza dokładnie wszystkie kanały zęba. Następnie kanały są poszerzane, wypłukiwane oraz przygotowywane do wypełnienia.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie zęba oraz odbudowa korony (białej części zęba widocznej ponad linią dziąseł). Na każdym etapie leczenia kanałowego, dentysta weryfikuje jego przebieg przeprowadzając diagnostykę i wykonując zdjęcia rvg. Ponadto w naszej klinice lekarze pracują przy wykorzystaniu mikroskopu, który znacznie zwiększa skuteczność leczenia.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Mimo że leczenie kanałowe niegdyś nie było kojarzone dobrze, aktualnie jest znacznie skuteczniejsze i lepiej odbierane przez pacjentów. Wynika to przede wszystkim ze skrócenia czasu jego trwania oraz uproszczenia ​niektórych procedur, które do tej pory kojarzone były z bólem np. konieczność zatruwania zęba.

W dzisiejszych czasach stomatolog przy użyciu mikroskopu dokładnie widzi kanały zęba i ma możliwość ich całkowitego oczyszczenia, bez konieczności zatruwania zęba oraz rozkładania leczenia na kilka wizyt. W ten sposób leczenie endodontyczne można przeprowadzić nawet podczas 1 wizyty i jest całkowicie bezbolesne.

Zalety leczenia kanałowego:

 • możliwość zachowania zęba mimo zaawansowanej próchnicy,
 • przeleczony ząb pełni takie same funkcje, jak pozostałe zęby pacjenta,
 • może zostać wykonane już podczas jednej wizyty,
 • wyleczony ząb wpływa na prawidłową pracę układu trawiennego.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Czy warto przeprowadzić leczenie kanałowe?

  Tak, ponieważ alternatywą dla leczenia endodontycznego jest usunięcie chorego zęba i konieczność jego odbudowania przy pomocy implantów zębów.

  Współczesna stomatologia ukierunkowana jest na ratowanie i zachowanie własnych zębów pacjenta. Najnowsze zdobycze technologii w tej dziedzinie pozwalają osiągać naprawdę doskonałe rezultaty, które do niedawna jeszcze były uznawane za niemożliwe.

  Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej o technologiach stosowanych w naszej klinice.

  Dzięki temu w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych można uratować zęby, które kiedyś byłyby usuwane.

  Dodatkowo leczenie w naszej klinice wykonywane jest w miejscowym znieczuleniu (komputerowym), a podczas jego trwania pacjent nie odczuwa bólu. Ponadto, zgodnie z najwyższymi zalecanymi standardami w leczeniu endodontycznym oraz również dla spokoju i bezpieczeństwa pacjenta wykonujemy pełną diagnostykę po leczeniu. W ten sposób możemy dać gwarancję jego efektu.

  Marzysz o zdrowym i pięknym uśmiechu? Zapisz się teraz na konsultację, podczas której przedstawimy Ci plan leczenia oraz dowiesz się jaka jest jego przewidywana cena. Wyślij poniższy formularz, a nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

  Cennik

  Konsultacje
  Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
  Leczenie kanałowe
  Leczenie kanałowe zawsze przeprowadzamy w komputerowym znieczuleniu, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zabieg jest wykonywany pod mikroskopem po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki. Praca w dużym powiększeniu dzięki mikroskopom pozwala na uratowanie zęba i przywrócenie mu pełnej funkcjonalności oraz estetyki.