Dlaczego Estetika?

20 lat naszego doświadczeń zaowocowało opracowaniem doskonałego systemu leczenia, którego cechą charakterystyczną są zachwycające, długotrwałe, stabilne efekty leczenia. Motorem naszych poszukiwań była chęć dostarczenia takich rozwiązań aby pacjent nie był zmuszony do ciągłego leczenia uzębienia lecz by zrobił to jednorazowo i miał spokój na długi czas.
Wymaga to połączenia różnych dziedzin stomatologii w jeden skoordynowany system i spojrzenia na pacjenta jako na pewną nierozdzielną całość. Nasze zęby nie są oderwane od reszty naszego ciała i dlatego różne zależności występujące w naszym organizmie mają znaczenie w leczeniu stomatologicznym. Jednocześnie konieczne jest poznanie różnorodnych wzajemnych relacji występujących w całym układzie stomatognatycznym. Zależności te są szczególnie istotne przy leczeniu implantologicznym i protetycznym. Tu dokonujemy największych zmian w układzie żucia, dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do ustalenia prawidłowych relacji zwarciowych. Mają one kolosalne znaczenie dla przeprowadzenia skutecznego i właściwiego leczenia co gwarantuje długotrwały sukces leczenia.

Leczeniem stomatologicznym zajmujemy się od blisko 20 lat.Czas ten to czas zdobywania doświadczeń, doskonalenia umiejętności, testowania różnych rozwiązań i materiałów. Ciągła chęć dostarczania naszym pacjentom najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku stomatologicznym sprawia, że wciąż dynamicznie się rozwijamy i spełniamy Wasze oczekiwania.
Ok. 20 lat temu polska stomatologia przeżyła niezwykłą transformację, dokonała się ona wraz z naszym otwarciem na Zachód. Trafiały wówczas do Polski szerokim strumieniem nowe materiały, narzędzia i technologie. Polscy dentyści chłonęli wszystko i szybko niwelowali różnice między nimi a dentystami z krajów zachodnich. Obecnie w niektórych dziedzinach np. endodoncji jesteśmy światowymi liderami. Dziś w polskich gabinetach znajdziemy wszystkie nowości jakie świat stomatologii oferuje.
Wybór metod pracy, materiałów, sprzętu oferowany przez nas jest sprawdzony i bezpieczny dla pacjenta. Oczywiście nowości na rynku stomatologicznym są przez nas wdrażane i wybierane gdy wykazują znacznie większą skuteczność niż dotychczasowe metody czy materiały.
Gdzie dziś są prawdziwe przełomy w stomatologii?
– endodoncja – nowe narzędzia do leczenia najtrudniejszych kanałów zębowych, umożliwiają bezpieczne leczenie zębów, które jeszcze kilka lat temu skazywano na usunięcie, mikroskopy pozwalają na skuteczniejsze i precyzyjne leczenie
– implantologia – nowe implanty o wytrzymalszej strukturze i specjalnych bioaktywnych powierzchniach przyspieszających gojenie, specjalistyczne narzędzia do poprawiania warunków kostnych – umożliwiają wszczepianie implantów w przypadkach do niedawna beznadziejnych.
– implantoprotetyka – rozwój technologii umożliwiających niezwykłą indywidualizację rozwiązań protetycznych, wykonywanie na zamówienie w fabrykach produkujących implanty – łączników dla wybranego pacjenta, idealnie dopasowanych do własnych dziąseł i przyszłej korony. To już nie są fabrycznie wykonane uśrednione łączniki które potem dostosowuje laboratorium do danego przypadku. Wyobraźcie sobie Państwo że przychodzicie do sklepu z obuwiem firmy np.Nike, tam jesteście mierzeni, ważeni, opowiadacie w jaki sposób chcecie korzystać z obuwia, jakie kolory lubicie na koniec macie brany odlew stopy, to wszystko jest przekazywane do fabryki a za tydzień dostajecie wykonane specjalnie dla Was obuwie (w cenie tego z półki) tak właśnie dzisiaj wygląda sytuacja w implantoprotetyce
– protetyka- tu rozwój zarówno w materiałach jak i metodach jest obecnie chyba najbardziej dynamiczny. Nowe rozwiązania umożliwiają wykonywanie trwalszych, ładniejszych i bardziej ekonomicznych prac. Jednak ich właściwy dobór dla konkretnego pacjenta wcale nie jest taki prosty i często wymaga odpowiedniego doświadczenia. To z kolei rodzi potrzebę ścisłej współpracy z dynamicznymi laboratoriami protetycznymi , dlatego pracujemy z najlepszymi na rynku
– Inwestycje w nowe technologie : Skanery wewnątrzustne to nie przyszłość lecz teraźniejszość, tomografia komputerowa, skanowanie zewnątrzustne to narzędzia dzięki którym możemy już dzisiaj zebrać potrzebne informacje i w perfecyjny sposób zaprojektować i wykonać odpowiednie zabiegi chirurgiczne i uzupełnienia protetyczne dla każdego pacjenta.