Diagnostyka – czy jest potrzebna?

Idąc do dentysty, najczęściej liczymy na szybkie i skuteczne leczenie. W związku z tym złożone procedury diagnostyczne możemy interpretować jako niepotrzebną stratę czasu. Nic bardziej mylnego! Celem współczesnej stomatologii nie jest maskowanie objawów, ale wyeliminowanie przyczyny problemu. To dlatego w wielu nowoczesnych gabinetach inwestuje się w wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki obrazowej. Dziś, w przeciwieństwie do dawnych metod, preferuje się holistyczne podejście do Pacjenta i kompleksowe leczenie. Dzięki precyzyjnej diagnostyce cały proces przebiega sprawniej i bezpieczniej, a rezultaty są znacznie bardziej satysfakcjonujące. Poznaj nowe oblicze stomatologii i dowiedz się więcej o kompleksowej diagnostyce stomatologicznej.

 

Co daje Ci kompleksowa diagnostyka w Twoim gabinecie stomatologicznym?

Pacjenci obawiają się często pewnej kwestii związanej z diagnostyką poprzedzającą leczenie. Mianowicie – czy konieczne będzie realizowanie każdego badania w różnych placówkach medycznych? Wizja żmudnego poszukiwania miejsc, w których dostępny jest odpowiedni sprzęt, odległych terminów i długiego oczekiwania na wyniki, rzeczywiście może zniechęcać. Jak zapobiec takiej sytuacji? Po prostu znajdź gabinet stomatologiczny, który posiada własne centrum diagnostyczne. Dzięki temu wszystkie niezbędne badania wykonasz w jednym miejscu podczas wizyty u Twojego dentysty. Bez długotrwałych poszukiwań i oczekiwania w kolejkach.  Kompleksowa diagnostyka odbędzie się w optymalnie krótkim czasie i w znaczący sposób przełoży się na przebieg i efekty końcowe leczenia.

 

Dlaczego diagnostyka jest ważna?

Wyobraźmy sobie stomatologię bez diagnostyki. Leczenie kanałowe bez dokładnego rozpoznania ilości, struktury i ułożenia kanałów najczęściej kończyłoby się niepowodzeniem i wymagałoby powtórzenia. Założenie licówek bez uprzedniego zbadania zgryzu mogłoby skutkować ich stosunkowo szybkim uszkodzeniem. Rozpoczęcie leczenia ortodontycznego bez analizy układu skroniowo-żuchwowego nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i spowoduje, że stawy nadal nie będą do siebie odpowiednio dopasowane. Te przykre scenariusze doskonale pokazują, jak dużo zawdzięczamy diagnostyce w leczeniu stomatologicznym. To właśnie wykonanie szeregu specjalistycznych badań podczas pierwszej wizyty pozwala dentyście zdobyć niezbędne informacje o stanie zdrowia i indywidualnych uwarunkowaniach Pacjenta, a na tej podstawie stworzyć dla niego kompleksowy plan leczenia. Dzięki temu cały proces przebiega w optymalnym czasie, bez nieprzyjemnych niespodzianek, a rezultaty są zgodne z oczekiwaniami. Zatem paradoksalnie – poświecenie czasu na dokładną diagnostykę pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej Twojego cennego czasu!

 

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Sprzęt niezbędny w nowoczesnym gabinecie

  Biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje dostęp do kompleksowej diagnostyki w jednym miejscu, warto wiedzieć, które urządzenia diagnostyczne są konieczne do przeprowadzenia skutecznego leczenia, aby móc wybrać gabinet odpowiadający Twoim potrzebom. Podstawowym narzędziem do diagnostyki stomatologicznej jest radiowizjograf. Umożliwia on dokładne zbadanie struktury zęba lub kilku zębów wraz z całym układem korzeni i kanałów. Badanie jest przeprowadzane w sposób komfortowy i w pełni bezpieczny dla Pacjenta. Do jego ust wkłada się niewielki czujnik, który wysyła minimalne dawki promieniowania. Przesyła on cyfrowy obraz, który wyświetla się na ekranie komputera i może być edytowany przez stomatologa. Dzięki temu niezbędne informacje o anatomicznej strukturze uzębienia Pacjenta są natychmiast dostępne dla dentysty, który może zaplanować skuteczne leczenie. Jest to metoda szczególnie ceniona w endodoncji.

  Kolejnym urządzeniem nieocenionym w leczeniu stomatologicznym jest tomograf komputerowy. To specjalistyczny sprzęt, dający bardzo precyzyjny i szeroki obraz zębów, stawów, zatok i kości Pacjenta. Specjalistyczne oprogramowanie umożliwia skonwertowanie zdjęć do modelu 3D, który znacznie ułatwia pracę dentysty w planowaniu leczenia implantologicznego i protetycznego. Możliwość całościowego wglądu w struktury anatomiczne układu żucia Pacjenta pozwala na przeprowadzenie implantacji w sposób dający niemal 100% szanse powodzenia.

  Doskonałym narzędziem diagnostycznym w leczeniu ortodontycznym jest metoda prof. Gerbera. Pozwala ona na precyzyjną analizę układu skroniowo-żuchwowego. Dzięki temu w pierwszej kolejności koryguje się układ stawów, a następnie – uzębienia. Tylko takie wnikliwe podejście pozwala na osiągnięcie w pełni satysfakcjonujących rezultatów, bowiem eliminuje przyczynę problemów, a nie tylko maskuje jej widoczne objawy.

   

  Co możesz teraz zrobić?

  Jeśli zależy Ci na skutecznym i kompleksowym leczeniu, które odbędzie się w optymalnym czasie – wybierz gabinet stomatologiczny, który oferuje pakiet badań diagnostycznych. W ten sposób będziesz mieć pewność, że inwestujesz w zdrowie swoich zębów na lata. Poczujesz się bezpiecznie, a rezultaty leczenia będą naprawdę satysfakcjonujące. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach diagnostyki stomatologicznej, zadzwoń pod numer 697 909 022 i porozmawiaj z naszym konsultantem lub zapisz się wypełniając formularz kontaktowy TUTAJ.

   

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00