Czy diastemę należy leczyć?

Diastema, czyli niewielka przerwa między górnymi jedynkami, jest bez wątpienia tematem do dyskusji, który budzi wiele kontrowersji. Piękna czy bestia? Skorzystać z leczenia stomatologicznego, czy może jednak zbagatelizować ten problem? Spróbujemy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z diastemą.

Jak powstaje diastema?

Być może słyszałeś, że nieodpowiednia długość wędzidełka może być przyczyną wystąpienia wad ortodontycznych. Jednak okazuje się, że to nie jedyny problem, jaki może wystąpić. Okazuje się bowiem, iż nieodpowiednia długość wędzidełka może również doprowadzić do pojawienia się diastemy. Aby temu zapobiec, wykonuje się w pełni komfortowy i skuteczny zabieg podcięcia wędzidełka. Między innymi z tego powodu tak ważne jest, żeby z dzieckiem od najmłodszych lat udawać się na wizyty w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, gdzie może zostać wykonana profesjonalna diagnostyka, a tym samym dokonane rozpoznanie problemu na wczesnym etapie.

Źródłem powstania diastemy może być również brak zębów siecznych, nagryzanie dolnej wargi lub nieodpowiednia wielkość zębów w stosunku do rozmiaru kości. W takich przypadkach może pojawić się niewielka szczelina między górnymi jedynkami, czyli właśnie diastema. Dlatego tak ważne jest, aby szybko reagować nawet na najmniejsze problemy w jamie ustnej, dzięki czemu można zapobiec wystąpieniu powikłań.

Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Czy problem diastemy zawsze należy rozwiązywać?

  Część osób pozytywnie ocenia estetykę niewielkiej przerwy między górnymi jedynkami. Niektóre modelki uczyniły z niej nawet swój znak rozpoznawczy. Być może Ty również zastanawiasz się, czy konieczne jest wyleczenie diastemy. Okazuje się, że jeżeli niewielka przerwa między jedynkami nie powoduje żadnych problemów w jamie ustnej, nie istnieje konieczność przeprowadzenia jakiegokolwiek zabiegu. Pamiętać należy jednak, iż ciągłe kontrole są nieodzowne, dzięki czemu możliwa jest szybka reakcja w razie wykrycia nieprawidłowości. Dlatego koniecznie regularnie uczęszczaj, co najmniej raz na pół roku, na wizyty konsultacyjne, na których lekarz dokładnie oceni stan zdrowia Twojego uzębienia.

  Jak leczyć diastemę?

  Zastanawiasz się, jak wyleczyć diastemę? W takim wypadku przede wszystkim konieczne jest umówienie się na wizytę konsultacyjną, w trakcie której lekarz oceni stan zdrowia Twojej jamy ustnej. W celu rozwiązania problemu diastemy bardzo często stosuje się licówki. Są to niewielkich rozmiarów porcelanowe płatki, które przytwierdza się do przedniej części zębów. By jednak było to możliwe, konieczne jest wcześniejsze oszlifowanie uzębienia. Licówki pozwalają w krótkim czasie uzyskać wymarzone efekty, a problem diastemy w końcu odchodzi w zapomnienie. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając profesjonalną klinikę stomatologiczną.

  Co możesz teraz zrobić?

  Pamiętaj, że pojawienie się diastemy zawsze wymaga ciągłej kontroli, ponieważ może ona być przyczyną wielu innych problemów w jamie ustnej. Być może jednak pragniesz skutecznie rozwiązać problem niewielkiej przerwy między jedynkami? W takiej sytuacji koniecznie udaj się do naszej profesjonalnej kliniki stomatologicznej, gdzie zamocujemy niezwykle estetyczne licówki. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer +48 697 909 022.

   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek-piątek
  9:00-20:00