Tomografia komputerowa

Wyposażenie kliniki w tomograf komputerowy znacznie zwiększa możliwości diagnostyczne. Tomografia pozwala bowiem na zdecydowanie dokładniejszą analizę warunków anatomicznych w porównaniu z klasycznym zdjęciem rentgenowskim. To nieocenione narzędzie w planowaniu złożonych zabiegów, np. pełnej rekonstrukcji uzębienia na implantach zębowych.

Jak wygląda badanie tomografem komputerowym?

 

Badanie przy użyciu tomografu komputerowego jest zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne. Nowoczesne urządzenia minimalizują dawkę promieniowania, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Pacjent musi tylko stać nieruchomo przez kilkanaście sekund, podczas których specjalistyczny aparat obraca się wokół jego głowy, skanując obraz wszystkich struktur anatomicznych i tkanek. Zdjęcie wykonane tomografem wyświetlane jest natychmiast na monitorze komputera, a profesjonalne oprogramowanie pozwala skonwertować je do modelu 3D, obrazującego zęby i kości.

Centrum diagnostyczne w Estetika Łódź

Jakie korzyści przynosi tomografia komputerowa?

Dzięki wykonaniu tomografii komputerowej lekarz stomatolog może obejrzeć zęby, kości żuchwy i szczęki, stawy skroniowo-żuchwowe, a także zatoki w różnych przekrojach. Może też dowolnie przybliżać, wyostrzać i obracać zdjęcie, by dostrzec nawet najmniejsze struktury anatomiczne, które często mają istotne znaczenie w planowaniu leczenia. Dzięki temu ma możliwość dokładniejszej analizy stanu jamy ustnej Pacjenta i dobraniu najlepszej metody leczenia. To rozwiązanie pełni szczególnie ważną rolę w tworzeniu planów leczenia i weryfikowaniu jego przebiegu. Między innymi daje możliwość precyzyjnego zaplanowania leczenia implantologicznego, co znacznie podnosi jego skuteczność. Dzięki posiadaniu własnego sprzętu do tomografii komputerowej w klinice Estetika, możemy zagwarantować Pacjentom kompleksową diagnostykę w naszej placówce, wysokiej jakości leczenie oraz w pełni zadowalające rezultaty.