Tomografia komputerowa

Wyposażenie kliniki w tomografię komputerową jest koniecznością. Między innymi dzięki TK mamy możliwość precyzyjnego wszczepiania implantów i podniesienia jakości leczenia stomatologicznego.

Co daje tomograf komputerowy?

Tomografia komputerowa w stomatologii pozwala na zdecydowanie dokładniejszą analizę warunków anatomicznych w porównaniu z klasycznym zdjęciem rentgenowskim. Dzięki temu lekarz ma możliwość dokładniejszej analizy stanu jamy ustnej pacjenta i dobraniu najlepszej metody leczenia.

Dodatkowo, nowoczesne tomografy stomatologiczne wykazują mniejsze dawki promieniowania, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo pacjenta.

Zdjęcie wykonane tomografem wyświetlane jest na monitorze komputera, a specjalistyczne oprogramowanie pozwala skonwertować je do modelu 3D tkanek twardych.

Centrum diagnostyczne w Estetika Łódź

Lekarz stomatolog może obejrzeć zęby, kości żuchwy i szczęki, stawy skroniowo-żuchwowe czy zatoki w różnych przekrojach. Może też dowolnie przybliżać, wyostrzać i obracać zdjęcie, by dostrzec jak najmniejsze struktury anatomiczne, które często mają istotne znaczenie w planowaniu leczenia.

To rozwiązanie pełni szczególnie ważną rolę w tworzeniu planów leczenia i weryfikowaniu przebiegu leczenia pacjenta. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania naszym pacjentom wysokiej jakości leczenia i jego rezultatu.

Badanie przy użyciu tomografu komputerowego jest bezbolesne i bezinwazyjne dla pacjenta.

 

 

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek
9:00-20:00