Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Już w starożytnym Rzymie bogate kobiety wybielały swoje zęby. Czasy się zmieniły, ale pragnienie posiadania pięknego, białego uśmiechu pozostało. Dziś praktycznie każdy może przywrócić sobie olśniewający wygląd zębów, nawet w ciągu jednej, krótkiej wizyty.

Z tego wpisu dowiesz się:

 • jakie są przyczyny przebarwień,
 • czy wybielanie jest bezpieczne dla Twojego szkliwa,
 • jak utrzymać efekt zabiegu na długi czas,
 • jakie efekty można osiągnąć przy użyciu nowoczesnych metod.

Wybielanie zębów jest bezpieczne dla szkliwa

Przede wszystkim należy obalić jeden mit. Powszechnie uważa się, że wybielanie zębów, jest szkodliwe dla szkliwa. Badania naukowe przeprowadzone w różnych ośrodkach badawczych na całym świecie udowodniły, że wybielanie jest całkowicie bezpieczne, dlatego nie musisz obawiać się, że zabieg osłabi Twoje zęby.

Wybielanie nie osłabia struktury zęba, a efekty prawidłowo wykonanego zabiegu powinny się utrzymywać średnio przez 2 lata. Właśnie dlatego ważne jest, aby było ono przeprowadzone przez wykwalifikowaną higienistkę, która wytłumaczy Ci, co zrobić, aby rezultaty utrzymywały się jak najdłużej.

 

Dlaczego warto przeprowadzić wybielanie?

Wybielanie zębów to w pełni bezpieczny zabieg, który w znaczący sposób poprawi kolor Twoich zębów. Dzięki niemu będziesz cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem przez lata. Dodatkowo Twoja pewność siebie wzrośnie, a uśmiech częściej będzie pojawiał się na Twojej twarzy.

 

Wybielanie w gabinecie lub nakładkowe

Istnieje kilka metod wybielania zębów, spośród których coraz większą popularnością cieszy się technologia Beyond. Jest to całkowicie bezpieczny sposób szybkiego i skutecznego rozjaśnienia zębów. Efekty mogą być widoczne zaraz po zakończeniu zabiegu, który trwa maksymalnie godzinę i jest przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym.

Podczas wybielania, higienistka stomatologiczna nakłada na zęby specjalny żel, który zostaje aktywowany niebieskim światłem akceleratora, cała wizyta trwa około godziny i jest całkowicie bezbolesna.

Dzięki tej metodzie wybielania zębów możesz uzyskać piękny kolor zębów już jednego dnia. Możliwości tej metody są bardzo duże – umożliwia poprawę koloru zębów od 5 do 12 punktów w skali Vita (skala 16 odcieni barw zęba). To o 30% lepsze rezultaty niż przy zastosowaniu tradycyjnych technik wybielania.

Alternatywną metodą wybielania gabinetowego, jest wybielanie zębów nakładkami. Podczas pierwszej wizyty, lekarz pobiera cyfrowy wycisk jamy ustnej Pacjenta i przekazuje go do laboratorium protetycznego. Technik stomatologiczny przygotowuje indywidualne nakładki dla Pacjenta, które dentysta przekazuje Pacjentowi podczas drugiej wizyty. Pacjent wypełnia nakładki specjalnym żelem  i nakłada je co noc przez około 7 dni.

 

Aby zapisać się na bezpłatną wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: +48 42 227 20 10. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Przepraszamy, lecz w chwili obecnej brak możliwości zapisania się na konsultacje.

  My też nie lubimy spamu

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   

  Jak utrzymać efekt wybielania?

  Kluczowe do utrzymania efektów wybielania na długi czas jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Po zabiegu warto stosować tzw. „białą dietę”. Polega ona na ograniczeniu produktów mających w swoim składzie silne substancje barwiące. Warto ją stosować przede wszystkim w pierwszych dniach po wybielaniu. Higienistka po wykonaniu zabiegu dokładnie wytłumaczy Ci, jak prawidłowo dbać o zęby, aby olśniewały pięknym kolorem jak najdłużej.

   

  Komu odradza się wykonanie zabiegu?

  Chociaż wybielanie jest bezpieczne i bezinwazyjne, to istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Są to choroby jamy ustnej, takie jak próchnica, stany zapalne dziąseł czy odsłonięte korzenie zębowe, które muszą zostać wyleczone przed wykonaniem zabiegu. Wybielanie kategorycznie odradza się także kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na choroby ogólnoustrojowe.
  Jeśli masz plomby w widocznych miejscach, takich jak zęby przednie, to warto wymienić je przed wybielaniem. Wypełnienia nie ulegają bowiem rozjaśnieniu, przez co ich kolor po zabiegu będzie się znacznie różnił od koloru zębów.

   

  Przyczyny powstawania przebarwień na zębach:

  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej – nieregularne mycie zębów może przyczynić się powstania przebarwień. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Odpowiedni dobór pasty do zębów oraz akcesoriów higienicznych także ma wpływ na wygląd Twoich zębów. Dlatego decyzję tę najlepiej skonsultować z higienistką, która zaproponuje produkty dostosowane do Twoich potrzeb,
  • dieta – spożywanie pokarmów posiadających barwniki może przyczynić się do stopniowej zmiany koloru uzębienia. Dlatego niezbędne jest dokładne mycie zębów po zjedzeniu np. pomidorów, ziemniaków czy jagód,
  • barwiące napoje – częste i regularne picie kawy, gorzkiej herbaty oraz czerwonego wina może w znaczny sposób przyczynić się do zmiany koloru zębów na ciemniejszy,
  • wiek – z wiekiem zęby mogą utracić swój naturalny kolor i przybrać żółtą lub nawet brązową barwę,
  • papierosy – palenie papierosów ma bardzo negatywny wpływ na kolor zębów, ponieważ przebarwia szkliwo oraz sprzyja powstawaniu kamienia nazębnego.
   

  Najnowsze wpisy

  Archiwum wpisów

  Godziny otwarcia

  poniedziałek, środa
  9:00-20:00
  wtorek, czwartek, piątek
  9:00-15:00