Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna, to dział stomatologii zajmujący się operacyjnym leczeniem jamy ustnej. Celem leczenia chirurgicznego jest rekonstrukcja i regeneracja tkanek, całkowite wyeliminowanie źródła zakażenia jamy ustnej oraz wsparcie dla leczenia kanałowego (endodontycznego) i wsparcie leczenia chorób przyzębia.

Obecnie dział chirurgii stomatologicznej pozwala na znaczne skrócenie czasu gojenia po zabiegu, a sam zabieg jest przeprowadzany praktycznie bezboleśnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych znieczuleń stosowanych w dzisiejszej stomatologii.

Poznaj lekarzy zajmujących się chirurgią stomatologiczną:

Lek. stom. Piotr Pawłowski - Właściciel Estestika. Zajmuje się: planowanie leczenia całościowego, implantologia, chirurgia i mikrochirurgia, protetyka, zaburzenia zwarcia. Ukończył studia na Wydziale Stomatologii Łódzkiej Akademii Medycznej w 1995 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem protetycznym, a od 14 lat leczeniem implantologicznym. Do Estetika wprowadził system prof. Gerbera, który pozwala na kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego. Stale podnosi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Katarzyna Radwańska - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca.   Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Związana z Estetiką od początku swojej kariery zawodowej, aktualnie w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii stomatologicznej. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów stomatologicznych w kraju i za granicą. Dr Detka w naszej klinice zajmuje się stomatologią zachowawczą, bezbolesną chirurgią stomatologiczną i leczeniem… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Wiktor Krawczyk - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, chirurgia, protetyka oraz stomatologia dziecięca.   Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W przeszłości zawodnik karate. Jako stomatolog dąży do ciągłego rozwoju, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Swoją przyszłość wiąże z leczeniem protetycznym. W wolnej chwili cieszy się każdą chwilą na motocyklu oraz lubi… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Piotr Sołtysiak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia stomatologiczna, stomatologia dziecięca   Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, szczególnie z dziedziny endodoncji i stomatologii estetycznej. Uwielbia aktywne spędzanie czasu. W naszym gabinecie zajmuje się głównie leczeniem endodontycznym i stomatologią zachowawczą. Jest miłośnikiem mikroskopu, uwielbia pracę w… Przejdź do pełnego opisu
Lek. stom. Katarzyna Balwierczak - Zajmuje się: stomatologia zachowawcza z endodoncją, stomatologia dziecięca     Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej oraz endodoncji. Obecnie jest w trakcie Curriculum Endodontycznego - szkolenia podyplomowego dla lekarzy endodontów. W swojej pracy zawsze dba o to, aby każda wizyta odbywała się bezstresowo, w miłej… Przejdź do pełnego opisu

W ramach leczenia przy wykorzystaniu działu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są między innymi zabiegi – ekstrakcji (usunięcie zęba), ekstrakcja zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych, leczenie ropni, podcinanie wędzidełka warg i języka, zabiegi na zatoce, zabiegi implanto-protetyczne czy usunięcie torbieli twarzoczaszki oraz leczenie stawów skroniowo-żuchwowych.

Aby zapisać się na wizytę konsultacyjną wystarczy wysłać poniższy formularz lub zadzwonić pod numer: 697 909 022. Nasze recepcjonistki pomogą dobrać najdogodniejszy termin wizyty.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


   
   

  Leczenie chirurgiczne w maksymalnie komfortowych warunkach

  W Estetika zawsze dbamy o to, aby komfort leczenia pacjentów był jak najwyższy. Każdy z naszych gabinetów jest wyposażony w komputerowe znieczulenie The Wand, które znacznie zwiększa komfort wizyty. Dodatkowo pacjenci wrażliwsi mogą skorzystać z gazu rozweselającego, który wprowadza pacjenta w stan przyjemnego odprężenia i znacznie zmniejsza strach związany z wizytą u dentysty.

  Leczenie z wykorzystaniem gazu rozweselającego w Estetika Łódź

  Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu ekspertów w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, które stosujemy w naszej klinice pozwala na zmaksymalizowanie nie tylko komfortu leczenia pacjentów, ale również bezpieczeństwa i pewności przeprowadzanego zabiegu.

  Planowanie i diagnostyka na światowym poziomie

  Dzięki doskonale wyposażonemu centrum diagnostycznemu, które znajduje się w tym samym miejscu, co nasza klinika, nasi eksperci są w stanie precyzyjnie zaplanować przeprowadzany zabieg chirurgiczny, a jego efekt jest praktycznie w 100% przewidywalny i co najważniejsze bezpieczny. Planowanie leczenia jest przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych programów komputerowych i jest niezwykle precyzyjne. To daje gwarancję skuteczności prowadzonego leczenia pacjenta.

  Najważniejsza jest sterylność

  Priorytetem w Estetika jest sterylność. Dzięki temu możesz mieć pewność, że podczas Twojego zabiegu wszystko jest perfekcyjnie czyste, sterylne i bezpieczne. W naszej klinice stosujemy zaostrzone normy dbania o Twoje bezpieczeństwo. Zawsze wychodzimy z założenia, że chcemy aby nasi pacjenci czuli się u nas tak, jak sami chcielibyśmy się czuć. Dlatego możesz mieć pewność, że w Estetika jesteś całkowicie bezpieczny!

  Kość pacjenta jest dla nas ważna

  Niedokładne usunięcie zęba bez zwrócenia uwagi na kość pacjenta to niedociągnięcie na które nigdy nie pozwalamy w naszej klinice. Jeśli nie zadbamy o nią na etapie ekstrakcji zęba, po jakimś czasie może się okazać, że nie jest ona zdatna do użycia w przypadku przyszłej odbudowy implantologicznej. Przez co odbudowa usuniętego zęba na implantach może zostać wydłużona o konieczność przeprowadzenia tzw. zabiegu rekonstrukcji kości, który znacznie wydłuża leczenie implantami zębów.

  W naszym ośrodku dbamy o to, aby zabiegi chirurgiczne były przeprowadzane ze szczególną dbałością o kość pacjenta i dodatkowo, aby pacjent miał możliwość skorzystania z natychmiastowego odbudowania braku zębowego.

  Planujemy, co dalej

  W Estetika nigdy nie zostawiamy naszych pacjentów z problemem, którym niewątpliwie jest brak zębowy. Dlatego, już na etapie konsultacji planujemy odbudowę powstałego braku zębowego. Wszystko po to, aby zapewnić Twojej jamie ustnej prawidłową funkcjonalność, a twarzy estetykę. Dzięki temu, już na pierwszym etapie konsultacyjnym możesz mieć pewność, że zostaniesz otoczony szczególną opieką. Dowiesz się również, jak dokładnie będzie wyglądało Twoje leczenie stomatologiczne i ile będzie kosztowało.

  Planowanie leczenia stomatologicznego w Estetika

  Poszanowanie czasu i pieniędzy naszych pacjentów, to szczególnie ważny czynnik w naszej placówce.

  Dbamy o leczenie chirurgiczne seniorów

  Leczenie chirurgiczne osób w podeszłym wieku może być nieco utrudnione i nie każdy gabinet stomatologiczne chce się tego podjąć. Problem leczenia osób starszych wynika niejednokrotnie z chorób z którymi pacjenci się borykają, braku możliwości podania środków znieczulających, czy zwrócenia szczególnej uwagi na inne aspekty medyczne, które wymagają zaangażowania większej ilości osób.

  W naszej klinice cały zespół ekspertów jest przygotowany do leczenia seniorów. Doświadczenie oraz liczne międzynarodowe szkolenia w których nieustannie bierzemy udział gwarantują starszym osobom bezpieczeństwo leczenia i komfort wizyt w naszym ośrodku. W Estetika kierujemy się hasłem – „Zadbamy o całą Twoją rodzinę”.

  Ósemki

  Usuwanie ósemek, złamanych korzeni czy narzędzi, to delikatne zabiegi wymagające doświadczenia lekarza i odpowiedniego sprzętu. W Estetika ponad 20 letnie doświadczenie pozwala nam na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych w maksymalnie komfortowych warunkach, bezpiecznie i co najważniejsze delikatnie.

  Nowoczesne znieczulenia, którymi dysponujemy w naszej placówce znacznie zwiększają jakość leczenia stomatologicznego, a wyposażenie i doświadczenie lekarzy znacznie zwiększa bezpieczeństwo i daje praktycznie 100% gwarancję powodzenia zabiegu.

  Jakie są cele leczenia chirurgicznego?

  • eliminacja ognisk zakażenia,
  • wsparcie dla leczenia endodontycznego (kanałowego),
  • wsparcie dla leczenia periodontycznego (chorób przyzębia),
  • rekonstrukcja tkanek zębowych,
  • skrócenie czasu gojenia po zabiegu,
  • zachowanie zdrowych tkanek zęba.

  Zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej w naszej placówce obejmuje między innymi:

  • bezbolesne usuwanie zębów,
  • implantologię,
  • usuwanie zębów zatrzymanych,
  • usuwanie zębów mądrości,
  • usuwanie torbieli,
  • podcinanie wędzidełka wargi górnej i dolnej,
  • wycinanie zmian na błonie śluzowej,
  • przeszczepy dziąsła,
  • odbudowę kości,
  • podnoszenie zatoki szczękowej,
  • plastyka połączeń ustno-zatokowych,
  • nacinanie ropni.

  Chcesz podjąć leczenie stomatologiczne? Zapisz się do nas na konsultację podczas której przedstawimy Ci plan leczenia oraz dowiesz się jaka jest jego przewidywana cena. Wypełnij i wyślij formularz na tej stronie. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą w celu doboru dogodnego terminu wizyty.

  Jeśli chcesz odzyskać piękny uśmiech zapisz się teraz na konsultację w naszym gabinecie. Pierwsza wizyta, to doskonały sposób na poznanie nas i zweryfikowanie swoich oczekiwań. Aby zapisać się na wizytę wystarczy wypełnić poniższy formularz. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin wizyty.

  Cennik

  Konsultacje
  Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapisz się na konsultację, podczas której lekarz zweryfikuje stan zdrowia Twojej jamy ustnej i dobierze najlepszą metodę leczenia dla Ciebie. Pierwsza wizyta nie zobowiązuje Cię do niczego i to możliwość zweryfikowania swoich potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo otrzymasz wstępny plan leczenia oraz kosztorys.
  Chirurgia stomatologiczna
  W Estetika jeszcze przed rozpoczęciem leczenia planujemy, co zrobić z miejscem po wykonanym zabiegu. Nie zostawiamy Pacjentów z brakami zębowymi. Najczęściej wykonywane przez nas zabiegi chirurgiczne to ekstrakcja zęba oraz plastyka wędzidełka, jednak przeprowadzamy też wiele zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Usuwanie zębów zawsze wykonujemy w komputerowym znieczuleniu, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

  Najczęściej zadawane pytania: