BTR Pen

BTR Pen to autorskie urządzenie właściciela kliniki Estetika, lek. stom. Piotra Pawłowskiego. Prace nad tym narzędziem wspierającym pracę lekarza endodonty trwały od 2014 roku. Po 5 latach miała miejsce jego światowa premiera podczas międzynarodowych targów IDS w Kolonii. Od tej pory stomatologowie z całego świata mogą korzystać z wynalazku naszego eksperta.


 

Czym jest BTR Pen?

BTR Pen, czyli Broken Tool Remover to narzędzie endodontyczne, które wspiera pracę stomatologa podczas leczenia kanałowego w szczególnie skomplikowanych przypadkach, w których fragment instrumentu stomatologicznego pozostaje w kanale korzeniowym. Taka sytuacja w obecnej stomatologii zdarza się bardzo rzadko, a urządzenie BTR Pen umożliwia całkowite wyeliminowanie wszelkich powikłań. Urządzenie przypomina długopis z długą, ultracienką i elastyczną końcówką, zakończoną pętlą, za pomocą której można złapać i wydobyć fragment złamanego instrumentu z kanału korzeniowego.

 

W jaki sposób BTR Pen wspomaga leczenie kanałowe?

Dzięki BTR Pen Pacjenci nie muszą już obawiać się, że podczas leczenia kanałowego wydarzy się niespodziewana sytuacja. Urządzenie zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu i gwarantuje jego skuteczność. Jeśli element narzędzia pozostanie w kanale zębowym, lekarz za pomocą BTR Pen bezpiecznie go usunie, a następnie dokładnie oczyści ząb i wypełni go specjalnym materiałem endodontycznym. Urządzenie jest przydatne także w przypadku tzw. re-endodoncji. Jest to powtórne leczenie kanałowe, które wykonuje się w sytuacji, gdy pierwotny zabieg nie przyniósł właściwych rezultatów. Przyczyną niepowodzenia leczenia endodontycznego może być właśnie pozostawienie fragmentu narzędzia w kanale. Dzięki BTR Pen w klinice Estetika jesteśmy w stanie skutecznie realizować ponowne leczenie, dając Pacjentom jeszcze jedną szansę na zachowanie własnego, stałego zęba w jamie ustnej.