BTR Pen – przełom w leczeniu kanałowym

Właściciel Estetika lek. stom. Piotr Pawłowski z zaangażowaniem i troską leczy Pacjentów już od niemal ćwierć wieku. W swojej praktyce nie tylko nieustannie dba o własny rozwój zawodowy, ale także ma realny wpływ na rozwój światowej stomatologii! Nasz ekspert jest pomysłodawcą i twórcą urządzenia BTR Pen – Broken Tool Remover, które wspiera w pracy lekarzy endodontów i wprowadza leczenie kanałowe na kolejny poziom jakości i bezpieczeństwa.

 

Jak działa BTR Pen?

Lek. stom. Piotr Pawłowski od pięciu lat pracował nad narzędziem, które pomagałoby endodontom w wyjątkowo trudnych przypadkach leczenia kanałowego i re-endodontycznego. Po latach doskonalenia powstało funkcjonalne rozwiązanie BTR Pen, służące do usuwania z kanałów korzeniowych fragmentów złamanych narzędzi stomatologicznych. Urządzenie wykonane z nierdzewnej stali chirurgicznej wyglądem przypomina długopis z ultracieńkim, elastycznym drucikiem zakończonym pętelką. Przy jego pomocy stomatolog podczas zabiegu może usunąć element instrumentu stomatologicznego z kanału i bezpiecznie zakończyć leczenie.

 

Możemy uratować każdy ząb

BTR Pen jest nieocenionym narzędziem w re-endodoncji. Zdarza się, że Pacjent, który w przeszłości miał wykonywane leczenie kanałowe, po latach odczuwa dolegliwości bólowe w wyleczonym zębie. W takiej sytuacji należy wykonać powtórne leczenie kanałowe. Koniecznie musi być ono poprzedzone kompleksową diagnostyką cyfrową. Jeśli okaże się, że przyczyną dyskomfortu jest pozostawiony fragment narzędzia, można go szybko i bezpiecznie usunąć, zachowując w jamie ustnej w pełni funkcjonujący, stały ząb Pacjenta.

 

Złamane narzędzie podczas leczenia kanałowego?

Na szczęście dzięki dzisiejszym technologiom pozostawienie fragmentu złamanego narzędzia stomatologicznego w kanale zęba podczas leczenia kanałowego jest obecnie praktycznie niemożliwe. Dawniej tego typu sytuacje zdarzały się ze względu na brak dostępu do technologii zwiększających precyzję leczenia. Dzisiaj każde leczenie endodontyczne poprzedzane jest wykonaniem zdjęcia RTG zęba. Sam zabieg przeprowadza się przy użyciu mikroskopów, które oświetlają miejsce zabiegowe i umożliwiają nawet 25-krotne powiększenie obrazu. Dzięki temu lekarz ma pełną kontrolę nad przebiegiem leczenia, monitoruje jego postępy, a w razie konieczności może także zweryfikować, czy przebiegło ono zgodnie z planem. W przypadku ewentualnego złamania narzędzia, stomatolog może natychmiast zareagować i zwalczyć ten problem właśnie dzięki BTR Pen. Precyzyjne usunięcie elementu jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka sekund dzięki ergonomicznej i funkcjonalnej konstrukcji urządzenia.

 

Maksymalna precyzja

Autorskie narzędzie naszego eksperta zostało wykonane przy użyciu najnowocześniejszych, pionierskich dla medycyny technologii. Końcówka BTR Pen wykonana jest z drutu nitinolowego, który należy do grupy tzw. materiałów inteligentnych. Zmieniają one swoje właściwości w kontrolowany sposób w zależności od bodźców otoczenia. Drut nitinolowy posiada pierwotną pamięć kształtu, co oznacza, że pod wpływem odpowiedniej temperatury powraca do swojego początkowego ułożenia. Pętla, którą jest zakończony jest ultracienka – ma 0,1 mm średnicy. Świadczy to o wyjątkowej precyzji tego narzędzia.

 

Mamy realny wpływ na przyszłość stomatologii!

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały współczesną stomatologię, co dobitnie widać na przykładzie endodoncji. Niezawodne znieczulenia, precyzyjne mikroskopy i zaawansowana diagnostyka sprawiły, że dziś leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne i wielokrotnie skuteczniejsze niż jeszcze 20 lat temu. Teraz tego typu zabiegi mogą stać się dodatkowo jeszcze bezpieczniejsze dzięki narzędziu BTR Pen. Stanowi ono gwarancję, że leczenie przebiegnie w pełni bezpiecznie, nawet jeśli w jego trakcie pojawią się nieoczekiwane trudności. Premiera tego rozwiązania miałą miejsce na tegorocznych międzynarodowych targach IDS w Kolonii, a zainteresowanie uczestników świadczy o tym, że wynalazek lek. stom. Piotra Pawłowskiego może w przyszłości okazać się światowym standardem w leczeniu endodontycznym. Jesteśmy z tego naprawę dumni!

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego miejsca, w którym wykonasz leczenie kanałowe – nie mogłeś lepiej trafić. W naszej klinice posiadamy pełne spektrum narzędzi i technologii niezbędnych do przeprowadzenia leczenia endodontycznego na światowym poziomie. Aby umówić się na wizytę wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 697 909 022.

 

Najnowsze wpisy

Archiwum wpisów

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa
9:00-20:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-15:00