Brakuje zęba

Powodów utraty zęba może być wiele, od urazu mechanicznego rozpoczynając. Ten problem może przydarzyć się każdemu, a utrata zęba, to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Zbagatelizowanie nawet pojedynczego braku zębowego może prowadzić do większych problemów z jamą ustną, a nawet z całym organizmem.

Krzywe zęby

To jedna z konsekwencji nieodbudowania braku zębowego. Wynika z faktu, że pozostałe zęby stopniowo zaczynają się przesuwać w stronę powstałej luki. W ten sposób dochodzi do skrzywień zębów, a nawet powstawania wad ortodontycznych. W efekcie pacjent nie tylko musi podjąć leczenie prowadzące do odbudowy utraconych zębów, ale również leczenie ortodontyczne, które średnio trwa około 2 lata.

Problemy z gryzieniem i ból dziąseł

Każdy brak zębowy, to nie tylko problem estetyczny, ale również funkcjonalny. Jednym z głównych zadań zębów jest dokładne rozdrabnianie spożywanego jedzenia. W przypadku powstawania braków zębowych, posiłki mogą być nieprawidłowo rozdrabniane, co w efekcie prowadzi nawet do problemów z trawieniem i całym organizmem. Ponadto powstawanie pojedynczego braku zębowego niejednokrotnie powoduje powstawanie kolejnych problemów z zębami. Wynika to z następstw nieuzupełnionych braków zębowych i pojawiania się stanów zapalnych oraz zaniedbań higienizacyjnych.

Nieprawidłowe przeżuwanie posiłków to jednak nie wszystko. W przypadku spożywania twardszych posiłków, może dochodzić też do podrażniania dziąseł. Jest to wyjątkowo niekomfortowe i nieprzyjemne dla pacjenta. Podrażnienia dziąseł mogą doprowadzić nawet do konieczności zmian diety i unikana ulubionych potraw.

Problemy z mówieniem

Problem, który pojawia się u osób borykających się z większymi brakami zębowymi. Seplenienie, trudność w wypowiadaniu niektórych słów, a w efekcie dyskomfort podczas rozmów, spotkań biznesowych i towarzyskich. Ten problem jest zauważany przez pacjentów stosunkowo późno i wynika to z czasu w jakim się pojawia ten problem.

Zaburzona estetyka twarzy

Zęby pełnią rolę nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną. Utrata większej ilości zębów powoduje zapadanie się skóry, szczególnie w okolicach ust i policzków. W efekcie twarz może wyglądać dużo starzej niż jest w rzeczywistości. Uzupełnienie braków zębowych widocznie i znacznie poprawia wygląd twarzy pacjenta oraz odmładza ją wizualnie.

Inne problemy wynikające z nieuzupełnionych braków zębowych to:

  • bóle głowy i kręgosłupa,
  • brak pewności siebie, wstyd,
  • stopniowe wycofywanie się z życia towarzyskiego.

Jak możemy Ci pomóc?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem Twojego problemu jest uzupełnienie braku zębowego na przykład przy pomocy implantu zębowego. To metoda leczenia, która daje praktycznie 100% gwarancję powodzenia i jest doskonale udokumentowana przez co całkowicie bezpieczna i przewidywalna.

Uzupełnienie braków zębowych przy pomocy implantów, powoduje, że odbudowany ząb pełni taką samą funkcję, jak utracony ząb pacjenta i jest praktycznie nie do odróżnienia. Potocznie odbudowanie braków zębowych na implantach nazywa się „trzecimi stałymi zębami człowieka”.