Bonding drogą do pięknego uśmiechu

Każdy chce cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jednak wielu Pacjentów obawia się, że poprawa estetyki zębów wiąże się z poważnym i skomplikowanym leczeniem. Zdecydowanie takim zabiegiem jest bonding, który pozwala uzyskać znakomite efekty w prosty sposób. Jest to praktycznie nieinwazyjny zabieg pozwalający na zmianę uśmiechu w 1 dzień!

Co to jest bonding?

Bonding jest to prosty zabieg, którego celem jest estetyczna poprawa uśmiechu. W tym celu wykorzystuje się materiał kompozytowy. Tworzywo to występuje w wielu odcieniach, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie koloru do uzębienia Pacjenta. Bonding umożliwia usunięcie drobnych ubytków, diastemy, zamaskowanie nieestetycznych przebarwień czy zmianę kształtu lub długości zęba. Zastosowanie materiału kompozytowego pozwala na wykonanie tego zabiegu w trakcie jednej wizyty. Ponadto tworzywo to jest niezwykle elastyczne, dzięki czemu stomatolog ma możliwość odpowiednio je ukształtować po to, aby uzyskać najlepsze efekty.

Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się na konsultacje

My też nie lubimy spamu

Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.


Jak wygląda zabieg?

Bonding jest to zabieg, który przeprowadza się podczas jednej wizyty. Na początku konieczne jest dokładne oczyszczenie zęba. Następnie nakłada się pierwszą warstwę żywicy kompozytowej, która nazywana jest bondem. Stomatolog powtarza tę czynność kilkukrotnie, po czym modeluje materiał kompozytowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie oczekiwanych efektów. W ostatniej fazie zabiegu lekarz utwardza materiał światłem specjalnej lampy, a następnie poleruje ząb, co pozytywnie wpływa na estetykę.


Czy warto zdecydować się na bonding?

Niewątpliwą zaletą bondingu jest fakt, iż jego wykonanie odbywa się podczas jednej wizyty. Ponadto zabieg ten jest mało inwazyjny, przez co nie jest konieczna zbyt duża ingerencja w tkanki zębów. Za zastosowaniem bondingu może przemawiać również stosunkowo niska cena, ponieważ do zmiany estetyki uzębienie nie jest konieczne wykonanie odbudowy protetycznej. Nie można jednak zapominać, że zastosowanie materiału kompozytowego jest rozwiązaniem znacznie mniej wytrzymałym niż wykorzystanie licówek lub odbudów protetycznych. Dlatego tak ważne w tym wypadku jest pamiętanie o regularnych wizytach higienizacyjnych, które pozwalają na wydłużenie utrzymywania się efektów. Warto również dodać, że materiał kompozytowy nie jest odporny na przebarwienia, dlatego substancje barwiące mogą wpłynąć na zmianę jego koloru.


Co możesz teraz zrobić?

Współcześnie czas jest niezwykle cenny. Dlatego rozwiązanie, jakim jest bonding, zaleca się Pacjentom, którym zależy na bardzo szybkich oraz estetycznych efektach. Jest to też korzystna finansowa alternatywa dla licówek oraz odbudów protetycznych. Dowiedz się więcej na konsultacji. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić pod numer 697 909 022