Boli mnie ząb

Wszyscy wiemy jak nieprzyjemny i uciążliwy podczas codziennego funkcjonowania może być ból zęba. Dlatego, jeśli go, skontaktuj się z dentystą. Czym szybciej zgłosisz się do stomatologa, tym mniej inwazyjne może być leczenie.

Zadzwoń teraz pod numer telefonu 697 909 022.

Nasze recepcjonistki jak najszybciej dobiorą dogodny termin wizyty.

Dlaczego ząb boli?

Ból zęba może występować z różnych przyczyn. Najczęściej jest to efekt stanu zapalnego miazgi zęba. Może mieć charakter stały lub zmienny np. może występować podczas nagryzania. Niezależnie jednak od jego charakteru ból zęba jest to sygnał organizmu o obecności stanu zapalnego. Dlatego nie należy bagatelizować nawet najmniejszego dyskomfortu związanego z zębami, ponieważ początkowo błahy problem do rozwiązania, później może być znacznie trudniejszy i bardziej rozłożony w czasie.

Zadzwoń teraz pod numer telefonu +48 697 909 022. Nasze recepcjonistki jak najszybciej dobiorą dogodny termin wizyty.

Wizyty kontrolne i higienizacyjne.

Najczęstszą przyczyną prowadzącą do bólu zęba są zaniedbania higienizacyjne. Stałe unikanie wizyt higienizacyjnych i kontrolnych z czasem prowadzi do powstawania stanów zapalnych i bólu zęba. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemu z zębami jest odbywanie wizyt kontrolnych i higienizacyjnych. Takie wizyty należy odbywać co 6 miesięcy.

Podczas regularnych wizyt dentysta lub higienistka stomatologiczna może dokładnie oczyścić zęby pacjenta oraz zweryfikować stan jamy ustnej. W ten sposób w przypadku wykrycia nawet najmniejszej ​próchnicy dentysta może szybko i mało inwazyjnie przeleczyć zęby, a pacjent będzie mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.